Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

(#1) Atrox

Atrox
(tag)

Az Ali is halad a korral. Csak én még nem láttam 1 Ali chipset-es alaplapot sem. Nem valami elterjedt lehet.

Ide poént, okosságot vagy gép konfigot szoktak írni.

(#2) esteban válasza Atrox (#1) üzenetére

esteban
(senior tag)

K6 AMD-s lapjai nepszeruek voltak, egyebkent ALI = Acer .. igy ismerosebb :) ?

iBook + RedBull :)

(#3) Zoz

Zoz
(őstag)

P2/P3-ban is voltak igen szar próbálkozásaik... főleg arról emlékezetesek, hogy nem működtek Nvidia chipes VGA kártyákkal rendesen... Ali-s lapba meg csak a Savage-k mentek, esetleg Voodoo Banshee (V3 akkoriban még kurva drága volt), Atiról meg nem nagyon lehetett hallani itthon...
Késöbb még különböző olcsó gyártók (PcChips,stb) adtak ki fullintegrált alaplapokat Ali chippel, általában valami BXCell vagy valami hasonló fantázianevet ragasztva a chipsetre... a maga kategóriájában nem volt rossz, tetűlassú, de a célnak megfelelt: olcsó gép, Word és Excel futtatására...

(#4) Egon

Egon
(nagyúr)

''Az egyetlen hátránya, hogy a memóriavezérlő nem a mai divat szerinti kétcsatornás, hanem csupán egy.''

Jól értem? Ezek szerint a CPU memória-sávszélesség igényének pont a _felét_ tudja kielégíteni ez a lap?!? Akkor nincs túl sok értelme: kb. olyan lesz mint a P4+SDRAM combok (egészen pontosan: mint az i845D+400 MHz fsb-s P4+DDR200-as memória). Esetleg irodai gépnek, vagy kizárólag Celeron procikhoz, baromi olcsón lehet alternatíva.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.