Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • semtexxx

    csendes tag

    Azok kedvéért, akik gondolkodnak egy ilyen gépen, írok egy rövid beszámolót. Most vettem egyet, első tapasztalatok (összehasonlítva a nem egészen egy éves Mobil AMD-s Fujitsu-Siemens Amilo-val):

    Nem nehéz, kézre áll, van rajta ethernet is :D - na meg korrekt wifi (intel), bluetooth (egyelőre nem használom), három USB (fain, hogy a kettő oldalra szerelt mellett a harmadikat hátulra tették, így az egeret oda dugom be, ahol éppen kényelmesebb: asztalon hátulra, ölbevéve oldalra), a gagyi kamerája arra jó, amire beletették (videotelefonálás, 1,3 Mpx, normális a képe).

    A tapipad kissé elmarad a Fujitól (annak érzékenyebb), DE(!!!) egyetlen gombnyomásra letiltható/engedélyezhető - a Fuji-n rengetegszer lerakta a gép a kurzort valahová máshová, ha véletlen a tapipadhoz értem (10 ujjas gépelésnél előfordul). Billentyűzet kicsit nyersebb, mint a Fuji (és a sokéves P3-as Dell gépemhez képest is nehezebb), de megszokható. A széria akkuval majd négy órát bírt úgy, hogy battery save-re kapcsoltam, de kevésbé takarékos üzemben is elment háromésfelet - közben folyton tekertettem a wincsit & cd-t, kommunikált a wifi (szerveren dolgozom), rajta az egér (nem a hozzáadott, hanem Microsoft - azt már megszoktam), és proci húzó alkalmazások is folyton futnak (apache, mysql, stb), nonstop winamp... szerintem elég jól bírja az akku. (fuji max 2 órájához képest legalábbis). Proc teljesítménye meggyőző, grafikát nem használtam még komolyabb dologra (igazából nem játékra vettem...), 2 giga rammal a windows is jól érzi magát (xp home eng).

    A kijelző képe kifejezetten tetszik, éles, kontrasztos, horizontálisan nagy láthatóság, a megvilágítása széles tartományban változtatható, bár függőleges látószög szempontjából a fujitsu amilo simán veri (nem pont középmagasságból nézve a kijelző távolabbik fele némileg sötétebbnek lászódik). Helyes fél-egeret (pici, de meglepően jól használható) és egy elég normális táskát adtak hozzá, sok rekesszel, nem egy szimpla szimatszatyrot..., meg pár progit. (win nem volt hozzá, azt korábban vásároltam meg). Hiányzik belőle a firewire... :( Hang kicsit sokolos, de noteszgép csipogótól ne várjuk mellbevágó basszusokat... fülessel elég élvezhető. Negatívum: a füles csatijait előre tették, így ölbe véve a masinát kényemetlenül rossz helyen vannak a dugók meg a drót. (nekem már párszor beakadt a nadrágszíjam csattjába...) Jó viszont, hogy ágyba elterülve felhúzott térdemre is kényelmesen le tudom tenni úgy a gépet, hogy a bill is kezelhető legyen, és a képernyőt is lássam: az LCD 180(!!!) foknál nagyobb szögben kihajtható! (fuji max 120 fok lehet)

    A gépet a sarkánál fogva meg lehet emelni (csak próbából, nem így használom :) ), egy nagyon picit persze nyikorog (nem egy IBM), de messze masszívabbnak tűnik nekem, mint a másik két gépem.

    Ujjlenyomat olvasót nem üzemeltem be - nem is fogom (ezt a fajta boldogságot megtartom a reptérre meg az usa követségre... :( ), de aki nem paranoiás, kipróbálhatja, kiváncsi lennék a tapasztalataira. A TMP chip-ért szintén nem vagyok oda. Bár bios-ban kilőtem és a windows-os driver-t sem tettem fel, nem vagyok benne tuti, hogy ennek ellenére semmi randaságot nem csinál a háttérben (régi, de érdekes: http://tcpa.vajko.hu). Hivatalos win-t meg free szoftvereket használok, de azért mégsem a kedvencem ez a lapka benne.

    Két év worldwide garanciát adnak hozzá.

    Ennyit röviden, ha nem a magyar hivatalos nagykertől származik, akkor nem is drága (valamivel 320 felett volt brutto a két giga rammal).

Új hozzászólás Aktív témák