Hirdetés

2018. október 24., szerda

Hirdetés

(#1) Misi 007

Misi 007
(Közösségépítő)

Érdekes egy hűtő bár ha az Artic Cooling keze is bennevan akkor xar tuti nem lehet!

[Szerkesztve]

(#2) Esmein

Esmein
(PH! nagyúr)

Eléggé teszkósan néz ki. Opcionális venti felfogatás mondjuk lehetne rajta.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) syn7h37ic

syn7h37ic
(PH! nagyúr)

Hát inkább egy home made megoldást idéz a holmi(ami nem feltétlen baj :) )

(#4) arpi6k

arpi6k
(PH! addikt)

Első ránézésre olyan egyszerű ez a hűtő mint a faék.:)

Intel & ATI

(#5) atuci

atuci
(őstag)

nekem tetszik, végre egy olyan passzív hűtés, amelyikről látatlanban el lehet hinni, hogy nem melegszik túl a proci.
Erre viszont könnyű felrakni egy 80-as ventit:) ha mégis szükség lenne rá.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#6) Esmein

Esmein
(PH! nagyúr)

Nekem tetszik a design egyébként :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) szab.tam

szab.tam
(PH! nagyúr)

Van azért valami, amit nem értek. Már dörömbölnek a kapun a ddr4-es videokarik, és még mindíg vannak, akik ddr2-eset vesznek? Persze, biztos vannak olyan felhasználási területek, ahol meg kell hallani, hogyha a légy előző nap babot evett, és nem kell gamer grafika, de ez milyen szűk szegmens lehet? És erre csinálnak egy ilyen kártyát? :F

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8) LordX válasza szab.tam (#7) üzenetére

LordX
(PH! kedvence)

Ki a halált érdekel, hogy GDDR2 vagy GDDR4 memória van rajt? Cseréled? Vagy azt hiszed, hgoy jobb teljesítményűek? (Nem azok)

(#9) twollah

twollah
(PH! nagyúr)

Ennyi erovel rezbol is meg lehetett volna csinalni azt a bordat.

A fel kilonyi aluminium helyett negyed kilo rez.

Az anyagkoltseg ugyan annyi lett volna.

(#10) szab.tam válasza LordX (#8) üzenetére

szab.tam
(PH! nagyúr)

Nem tudom igazából. Inkább kérdezem. Én laikusként azt gondoltam, hogy egy pl. 6600-as sorozat gt-je a gddr3-as memória miatt is jobb a gyengébb tagoknál.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#11) szab.tam válasza twollah (#9) üzenetére

szab.tam
(PH! nagyúr)

A 3 gramm aranyról ne is beszéljünk... :)

(#12) tuskooo válasza szab.tam (#10) üzenetére

tuskooo
(PH! addikt)

Jobb, de ez a kari nem az a kategória.

(#13) Retekegér

Retekegér
(HARDVERAPRÓD)

az alumínium borda megnövelt felületének köszönhetően még extrém körülmények közt sem melegszik túl --> hát egy jól szellőző ház pedig tutira elkél...
És ha felgyújtom a számítógépet, az is extrém? ;]

[Szerkesztve]

<< Milyen kifli? >>

(#14) daa-raa válasza szab.tam (#7) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

''nem kell gamer grafika, de ez milyen szűk szegmens lehet?''

Na most tévedsz, ez a legtágabb szegmens. Sokkal több gép van irodákban/iskolákba, mint a gamerek otthonában. Oda meg bőven elég még egy TNT chipes SDR SDRAM-os kártya is. Hogy az integrált megoldásokról ne is beszéljünk.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce

(#15) szab.tam válasza daa-raa (#14) üzenetére

szab.tam
(PH! nagyúr)

Ez így van. De oda minek a passzív hűtés? Olcsóbb?

(#16) szab.tam válasza daa-raa (#14) üzenetére

szab.tam
(PH! nagyúr)

''Oda meg bőven elég még egy TNT chipes SDR SDRAM-os kártya is.''

Meg is válaszoltad

[Szerkesztve]

(#17) anaqer válasza szab.tam (#16) üzenetére

anaqer
(PH! kedvence)

Decsakhogy asztat már nem gyárcsák... ;)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#18) Yutani válasza twollah (#9) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

Akarod mondani fél kg réz helyett negyed kg aluból megoldották ugyanarra a befoglalóméretre, hm? Mert itt nem az számít, hogy minél nagyobb súlyt rakjanak a kártyára, hanem hogy minél nagyobb legyen a hőleadó felület, és azt a könnyebb fajsúlynak köszönhetően az alumínium esetében ugyanannál a felületnél jóval kisebb tömeggel meg lehet oldani, mint rézből.

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#19) Yutani válasza daa-raa (#14) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

Akkor te még nem dolgoztál sokat TNT-s gépen irodai alkalmazásokkal, és nem tudod, mennyit számít az, hogy ha legalább egy FX5200 vagy egy x300SE van a gépben. Nagyon is sokat számít, én tudom, tapasztaltam!

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#20) daa-raa válasza Yutani (#19) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

Csak öt évig használtam TNT chipes VGA-t. Egyértelmű, hogy az újabb kártyák megverik 2D-ben is, de ettől még nem fognak iskolákban/irodákban százszámra gépeket cserélni évente.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce

(#21) szab.tam

szab.tam
(PH! nagyúr)

Igazából egy htcp-be lehetne jó. Már, ha belefér...

(#22) rup1u5

rup1u5
(PH! nagyúr)

Hol van prmcsk koléga?

Ellopták a fejlesztését!!!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#23) simonzé válasza Esmein (#2) üzenetére

simonzé
(PH! addikt)

Nekem egy Liaz olajhűtő villant be egy GF 7600 hátán. :)

I don't fit in. I fit out.

(#24) Totis

Totis
(fanatikus tag)

Remélem AGP-s is lesz ilyen...
Bár ugye... :(

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#25) kircipeti válasza Totis (#24) üzenetére

kircipeti
(senior tag)

Meg szep hogy lesz passziv AGP-s Galaxy :))
''Neben der hier abgebildeten Galaxy 7600 GS AGP mit Lüfter soll es auch passiv gekühlte Modelle dieser Grafikkarte geben.'' [link]

Egyedul az a kerdes hogy Mo.-ra jut-e belole :U

[Szerkesztve]

(#26) marcee válasza Yutani (#19) üzenetére

marcee
(PH! addikt)

(Hehe. Pár hete cseréltem egy cimbim kitudja hány éves gépében le a TNT1-est, amivel egy ''kicsit lelassult az új Americas Army''. Komolyan mondom, ha nem láttam volna, nem hiszem el, 3-4 fps-sel multizott, de azért az már zavarta kicsinyt. (mondjuk én a Quake1-et játszottam végig cyrix 486DX2-80-nal és 1MB-os trident-tel, az sem volt piskóta) Kapott tőlem egy 9800SE@8pipe-ot, hát széles lett a mosoly.
No mind1, viszont dolgozni (CAD!!!) tökéletesen tudott a TNT-vel is.)

\m/

(#27) twollah válasza Yutani (#18) üzenetére

twollah
(PH! nagyúr)

Akarom mondani fel kilo aluminium helyett negyed kg rez.

A reznek jobb a hovezeto kepessege.

(#28) Rover623

Rover623
(PH! félisten)

A kártyákat természetesen SLI üzemmódban is munkára lehet fogni, a jókora alumínium hűtőbordák ilyenkor is jó szolgálatot tehetnek.
:F
Tipikus marketinges töltelékmondatnak hangzik...:DDD

primus inter pares

(#29) he7edik.

he7edik.
(PH! addikt)

Ez ilyen szocreál VGA ;]

Égő szöveg a flém vázon

(#30) he7edik. válasza marcee (#26) üzenetére

he7edik.
(PH! addikt)

'' Komolyan mondom, ha nem láttam volna, nem hiszem el, 3-4 fps-sel multizott, de azért az már zavarta kicsinyt. ''

Ennek a PH!aranyköpések topikban a helye :DD

Égő szöveg a flém vázon

(#31) Solad

Solad
(PH! addikt)

ezek lenyultak prmcsk 66gt hutojet :D:D

mod: helyes siras

[Szerkesztve]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#32) Solad válasza twollah (#9) üzenetére

Solad
(PH! addikt)

passziv bordanak valamivel jobb az alu mert jobb a holeadasa(persze csak ha a hutendo felulet eleg nagy). igy magyarazta ki az arpi

#27:a rez konnyebben veszi fel a hot az alu konnyebben adja le. igy kis feluleto chipekre pl nem faszanyos az alu (lasd atlonXP-k rezmagos hutoi)

[Szerkesztve]

(#33) simonzé válasza Solad (#32) üzenetére

simonzé
(PH! addikt)

Aha! Akkor itt a kulcs a rézmagos hűtőkhöz. A réz gyorsan felveszi, az alu meg gyorsan leadja a hőt. Sosem értettem, miért rézmagoznak a gyártók, de mostmár értem.

I don't fit in. I fit out.

(#34) Solad válasza simonzé (#33) üzenetére

Solad
(PH! addikt)

igen az lenne az idealis, ha valahogy ugy aikerulne osszetenni a rezet meg az alut hogy a legjobb legyen ott a hoatadas, de sajnos a tapasztalatok azt mutatjak hogy tul sok a veszteseg az illesztesnel

(#35) Hun'reeth

Hun'reeth
(őstag)

SLI -ben elég brutálul mutathat két ilyen tégla :) egyébként jó a hűtő, mit számít a design ha egyszer jól működik?!
Nekem is van egy haverom aki G2mx -el állt neki a quake4-nek. És tetszett neki. Brutál :Y

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#36) kircipeti válasza Solad (#34) üzenetére

kircipeti
(senior tag)

Alcomp-eknal azert eleg jol megoldottak az illesztest [link]

(#37) macilaci78

macilaci78
(Korrektor)

Fain, nekem tetszik. Biztos alacsony költségvetésből hozták kia dizájnt. De legalább nem lesz vele baj. SLI-ben a két bordára rácsavarozni egy 8cm-s ventit, az kitol hátul mindent. Még több ilyet! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Egy mag, két mag, négy mag, nyolc mag, tizenhat mag, harminckét mag... A proci lassan súrolja a ''dinnye'' szó fogalmát...

(#38) Totis válasza kircipeti (#25) üzenetére

Totis
(fanatikus tag)

Ha lesz Mo.-n kapható, akkor biztos olyan lesz a gépben. :)

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.