Hirdetés

2018. december 14., péntek

(#1) Yutani

Yutani
(PH! nagyúr)

Ez most várhatóan a PS3-ban lévő GPU testvére, de legalábbis rokona lesz?

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#2) Sárpac

Sárpac
(PH! nagyúr)

Gpu430 és 1.4Ghz Mem az Ati meg 700Gpu???
Nem lesz ez gyengusz egy kicsit???

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3) kovi

kovi
(senior tag)

Szenzációs lesz ez a kártya!!! Reméljük minnél előbb láthatjuk.
Csak az idegesít hogy megint jönnek az idióta hírek hogy ekkora meg akkora táp kell hozzá, aztán a 6800 szériánál is kiderült hogy nagy blődség az egész!!!

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#4) kovi válasza Sárpac (#2) üzenetére

kovi
(senior tag)

Nem tudom elhinni hogy az ATi chipje menni fog 700-on. Az iszonyú sok! Lehetetlen meghűteni levegővel!

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#5) divot válasza kovi (#3) üzenetére

divot
(PH! nagyúr)

Szvsz. a szenzációs inkább az, hogy a másfél éves 9800PRO kártyával milyen jól ellehet még az ember. :DDD

(#6) faster válasza Sárpac (#2) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

Mitől olyan biztos mindenki ebben a 700MHz-es ATI chipben?
Inkább 500 lesz az.

(#7) Drizzt válasza divot (#5) üzenetére

Drizzt
(PH! nagyúr)

Pontosan, egyetértek veled.

(#8) Drizzt válasza Yutani (#1) üzenetére

Drizzt
(PH! nagyúr)

Szerintem határozottan nem. Az azért jóval erősebb lesz ennél.

(#9) MUŁĐER

MUŁĐER
(PH! addikt)

banyek, én meg nemrég vettem csak 6800GT-t:(....már VGA-t venni se érdemes, megjelenése után nem sokkal már itt a mégjobb:( ez már túl gyors imho

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#10) marcee

marcee
(PH! addikt)

Ez most akkor teljesen új generáció?
Kimarad a szokásos ráncfelvarrás? Pedig a 6-os széria elég jól sikerült, nem értem, hogy miért eröltetnek teljesen újat. Vagy csak a nevébben lenne új? :U

Szerk.: Mulder: attól még a 6800gt qrva jó kártya marad. Gondolj bele, ez még csak pletyka, júniusban bejelentik, szepteberben kapható lesz az usá-ban, novemberben nálunk, tavasszal meg már csak annyiba fog kerülni, mint most a 6800gt. És akkor rögtön nem most lett ''alavult'' a kártyád, hanem még van egy éve, de még akkor is bőven elég lesz bármire.

Bár engem nagyon aggaszt, hogy a feszítette termékciklusok miatt egyre drágábbak a csúcskártyák. Legutóbb valami hírben már 550 dollárról volt szó. Meddig mehet ez tovább?

[Szerkesztve]

\m/

(#11) kovi

kovi
(senior tag)

Az a legdurvább hogy elkezdődött a pixelcsőháború! Most majd ez lesz hogy egyik 24 aztán 32, 64....
Majd a memória interface lesz dupla annyi,....

(#12) divot válasza MUŁĐER (#9) üzenetére

divot
(PH! nagyúr)

De érdemes, ha kihasználod, csak még többet kell várni a megjelnés után, mint korábban. Ezért is írtam be a 9800pro-t: ha ezzel a kártyával sincs még igazából teljesítményprobléma, akkor vajon mikor jön el a 6800-ak ideje?

(#13) Brae

Brae
(őstag)

Ha a hír igaz, akkor az új új kártya semmilyen vizuális fjúcsörben sem tud többet, mint a 6-os dzsíforszok?:F

(#14) kovi válasza Brae (#13) üzenetére

kovi
(senior tag)

Ha az SM3-ra gondolsz akkor nem. Ez ilyen illetve majdnem 5800--->5900 dologra tippelek, persze tudom hogy ott a mem int 2x annyi lett!

(#15) MUŁĐER válasza divot (#12) üzenetére

MUŁĐER
(PH! addikt)

jah...igazából az a baj hogy nem is nagyon jönnek ki már jó gamék PC-re...nézegetem az E3-as híreket, örülök ha látok gamét ami kijön PC-re....és a next.gen konzolok NAGYON ígéretesnek tűnnek, megveszem (egy jó VGA árából..)és 3-4-5 évig szuper...hát, elég csábító ajánlat, főleg a hatalmas felbontás amit tudnak...

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#16) faster válasza marcee (#10) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

Csak a nevében új generáció, nem tudásban.

(#17) t-shirt válasza MUŁĐER (#9) üzenetére

t-shirt
(PH! kedvence)

mire ezt (emberi áron) kapni lehet, addig te rongyosra játszhatod a 6800GT-d :D

(#18) Brae válasza kovi (#14) üzenetére

Brae
(őstag)

Ha ''csak'' sebességbe tud többet szvsz nem is érdemes megvenni, ugyanis a 6-os sorozattal sincsenek sebességproblémák.

(#19) faster válasza Brae (#18) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

Ne félj, majd lesznek vele sebességproblémák. ;)

(#20) Yutani válasza marcee (#10) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

Ne félj az 550 dollártól, itthon vannak 130e forintos 6800Ultrák is.

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#21) Yutani válasza Brae (#18) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

Majd lesz, ha kijönnek az UE3 alapú játékok... ;]

(#22) Brae válasza Yutani (#21) üzenetére

Brae
(őstag)

Egyszerű, nem kell játszani...;]:D

(#23) Yutani válasza Brae (#22) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

Jah. Nem kell. :DDD

(#24) marcee válasza Yutani (#20) üzenetére

marcee
(PH! addikt)

Amik kint 4-450 dollárba kerülnek nem? Tehát az 550-es itthon újra rekordot dönt majd.

\m/

(#25) rocket válasza marcee (#10) üzenetére

rocket
(PH! nagyúr)

Rancfelvarras ez, csak valoszinu az uj nevvel akartak az ati-t osszezavarni, meg a felhasznalokat is, hogy azt higyek ez valami szuper ujdonsag :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#26) Yutani válasza rocket (#25) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

Ezt írtam az előző G70-es topicba, és tartom most is:

Ha tartja az Nvidia a jó szokását, akkor ez a G70 egy jól optimalizált NV40 lesz.

Jó szokás alatt értem az alábbi, optimalizálási sorozatot:
TNT -> TNT2
GF256 -> GF2 GTS
GF3 -> GF4 Ti
FX5800 -> FX5900
GF6800 -> G70

Nekem ennyi elég is lenne, és legalább megmaradna a jó öreg rendszer.

(#27) Vikthor

Vikthor
(PH! nagyúr)

Ááááá bakker.... hencegnek csak itt a wattokkal meg minden. Meglátjuk mi sül majd ki ebből... 500W LOL

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#28) kovi

kovi
(senior tag)

De most örülni kéne hogy lemennek a 6xxx széria árai!!!
Gyorsan adjátok el a 6800-as kártyákat... S nem buktok vele akkorát.

Már előre látom hogy nemsokára itt a PH!-n egy 6800 sima 30k körül lesz.
Egy 6600Gt meg 20k.

(#29) Yutani válasza kovi (#28) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

Még 3 év, és a 6800-as 10k-ért megy majd itt! ;]

(#30) _cirmos_

_cirmos_
(őstag)

azért elég pontatlan ez a táp ajánlgatás. milyen konfiggal párosítva? nem hinném hogy pusztán a vga zabál ennyit (ha meg igen akkor r.i.p.)

(#31) [lAyCsI] válasza MUŁĐER (#15) üzenetére

[lAyCsI]
(PH! addikt)

Egyre inkább érlelődik bennem is a gondolat, hogy új gép helyett inkább egy új gen. konzol lesz belőle... főleg a KillZone 2 múvija után:Y:R

-= No way back from Here =-

(#32) rocket válasza Yutani (#26) üzenetére

rocket
(PH! nagyúr)

En is leirtam parszor itt ph-n mar, meg azt, hogy a nev valtas kavaras csak marketing es a konkurencia megzavarasa, semmi tobb :)
Egyszeruen egy vga generacio ideje nem hozza be a termek megtervezesenek koltsegeit, ezert szinte koztelezo a rancfelvarras, kulonben hullananak a cegek mint a legy.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#33) t-shirt

t-shirt
(PH! kedvence)

Biztos lesz ezekből is ilyen LE meg minden, azokon aztán lesz mit aktiválni :D

Neked hány 4-es csoportot sikerűlt bekapcsolni a letiltott 4-ből?

(#34) turho válasza t-shirt (#33) üzenetére

turho
(őstag)

Pl.: rejtet hűtőborda, rejtett 3. Molex aljzat, hőbiztosíték :DDD

(#35) Yutani válasza rocket (#32) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

Ha megnézed, sok autógyártó is egy-egy szérián ráncfelvarrást csinál, és csak utána jön ki újabb modellel.

Egyébként most feature-téren az Atinak kell felzárkóznia, és az Nvidiának elég egy optimalizálás/ráncfelvarrás az új Ati termékcsalád ellen.

(#36) kovi válasza t-shirt (#33) üzenetére

kovi
(senior tag)

reméljük igazad lesz. Egy 12 pipes verziót 24piésre aktiválni. at lesz ám a jó.:DDD

(#37) t-shirt válasza kovi (#36) üzenetére

t-shirt
(PH! kedvence)

De ha egy 4-es csoport esetleg nem megy üsse kutya, jó lesz az a 20pipe is :DDD

(#38) Digital válasza divot (#5) üzenetére

Digital
(PH! addikt)

Ahogy mondod:C Nem bántam meg a 9800pro vételét:R,még most is jó kártya:C

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#39) twollah

twollah
(PH! nagyúr)

Lassan az lesz, hogy bekapcsolod a gepet, es a szobaban egy pillanatra elkezdenek hunyorogni a lampak.

Mi lenne ha ezeket az orult fogyasztasi ertekek csokkentesere koncentralnanak a gyartok?

Mert ha kicsit kifacsarjuk a dolgot kozvetve egy pc lassan jobban szennyezi a foldet mint egy tankerkatasztrofa.

(#40) kovi válasza twollah (#39) üzenetére

kovi
(senior tag)

Teljesítményt növelni plusz áramfelhasználás nélkül lehetetlen. Nyilván nagyobb órajelhez több graft kell.

(#41) t-shirt válasza kovi (#40) üzenetére

t-shirt
(PH! kedvence)

egy 5950U kicsivel de többet eszik mint egy 6800U szerinted hogy állnak teljesítménybe egymással :)

[Szerkesztve]

(#42) Jenő válasza kovi (#40) üzenetére

Jenő
(fanatikus tag)

LoL
Ne mindig a nagyobb órajeltől várjuk már a nagyobb teljesítményt.. Más technológiákat kéne keresniük, nem ilyen egekbe nyúló áramfelvétellel rendelkező micsodákat tervezni...

(#43) faster válasza Jenő (#42) üzenetére

faster
(PH! nagyúr)

Mondj néhányat, hátha észbekapnak. :U
Lol, úgy látszik nálunk a futballhoz és a videochip tervezéshez mindenki ért.

(#44) Jenő válasza faster (#43) üzenetére

Jenő
(fanatikus tag)

Jó, nem értek hozzá, hogy vitatkozzak róla, de akkor sem hiszem, hogy csak ilyen magas szinten elektromos energia-igényes megoldások vannak. Őket meg azért fizetik, hogy fejlesszenek.

(#45) kovi válasza t-shirt (#41) üzenetére

kovi
(senior tag)

nemhinném hogy többet enne.

(#46) t-shirt válasza kovi (#45) üzenetére

t-shirt
(PH! kedvence)

Bővebben: link

ha érdekel itt az egész cikk Bővebben: link

(#47) Loretto

Loretto
(PH! nagyúr)

komolyan ami engem mindig felhúz, az az, hogy ha kijön uj kari, akkor mindig társul hozzá valami jó kis tápkacsa (remélem az..) :(

Soirée...

(#48) Yutani válasza Jenő (#42) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

Ponthogy nem az órajel egekig emelésével hoznak ki nagyobb teljesítmény a chipből, okosember, hanem architekturális változtatásokkal. Vagy szerinted a 6800Ultra 400HMz-éhez képest óriási emelést jelent az a plusz 30MHz? Az Nvidiára pont hogy nem áll a feltételezésed, annál inkább a konkurenciára (már ha a pletykáknak hiszünk).

Ugye? Ugye? UGYE? :(((

(#49) P4Laca22

P4Laca22
(tag)

Mutasson nekem valaki egy olyan 400/500 wattos tápot, ami a 12 voltos ágon 26A/34A-t képes leadni, mert szerintem ilyen nálunk még nincs:B

[Szerkesztve]

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#50) MUŁĐER válasza P4Laca22 (#49) üzenetére

MUŁĐER
(PH! addikt)

nekem 360 w-osban van olyan:P

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.