Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz macilaci78 #16 üzenetére

    Azert ilyen sg.hu forumos hulyesegeket ne terjesszunk. Napelemes auto. Muhahaha.

    Egyenlitonel, delben, idealis esetben, elmeletileg 1000W / m2 teljesitmeny szarmazhatna napenergiabol, de a ma gazdasagosan eloallithato napelemek jo esetben 15% koruli hatasfokkal dolgoznak.

    Ha egy autot befednel mondjuk 10 m2 napelemmel, pont a nap fele nezve, pont az egyenlitonel, pont delben akkor kinyernel 1500W-ot.

    Azaz 2 loerot. Persze, sik uton, mondjuk itt [link] lehet hogy egyszer elerned a 400 km/h-t, de azert ez mar nem tul valos.

    Es meg valami. Nem az en gondolatom, de a legjobb lenne szerintem is ha a kornyezetvedelem cimen elkoltott penz egy reszet az emberek tanittatasara forditanak, es akkor talan nem dolnenek be az osszes hulye osszeeskuves elmeletnek, a greenpeaces atomenergiaellenes maszlagnak, vagy a vizzel hajtott autonak.

    Hmm, es egy meglepetes a vegere: vajon ki a legnagyobb gyarto es befekteto a napelemek piacan? [link]

    Bocs ha kemenyen fogalmaztam, de ez mindig faj nekem. Azert annyira nem mint az ezoteria :DDD

Új hozzászólás Aktív témák