Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPeter

    addikt

    válasz Surranó #24 üzenetére

    Philips/BenQ: a BenQ gyártósorain készülnek, Philips tervezés és Philips vezérlőchip, közös know-how, minden drove-nak van BenQ és Philips megfelelője, a firmware csereszabatos
    Plextor PX708/712/716: a Plextor tervezése, Sanyo chipre, bérmunkában készültek valamelyik nagy cég gyártósorain, nem tudni kién.
    Plextor PX-740A: ez már Philips/Benq drive (de a Plextor firmware-t a Plextor team fogja adjusztálgatni, majd meglátjuk)
    Pioneer: saját fejlesztés, NEC chip, saját illetve bérelt gyártósorokon
    NEC: saját fejlesztés, saját chip, gyártósor nem tudom hogy kié, de jó eséllyel saját, mert a cég baromi nagy
    Asus: egy az egyben a Pioneer bele van benne. A helyzet érdekessége, hogy az Asusteknek van saját üzeme, ahol ODD cuccok készülnek, de ezt másoknak adják ki bérgyártásra (pl. Pioneernak), de ez csak bérmunka, tehát ezek nem Asus tervezésű cuccok. DVD-ROM olvasójuk sem saját design.
    TEAC: DVD-írókat a Pioneertól illetve a TEAC-tól vette át, a legújabb írójukról meg ugye most filózunk, hogy vajon mi lesz.
    Lite-On: saját fejlesztés, saját gyártás, szerintem a gyártókapacitásuk óriási, szóval lehet hogy egy csomó más üzemnek is gyártanak.
    LG: elvileg saját gyártás és fejlesztés, gyártókapacitás a legnagyobb, döbbenetes mennyiséget gyártanak és adnak el viágszerte
    Freecom: nem gyártanak semmit, mástó vesznek (mostanában NEC).
    MSI: nem gyárt semmit, mástól vesznek
    Gigabyte: nem gyárt semmi, mástól vesznek
    BTC: elvieg saját tervezés, bérmunkában gyártatják, borzalmas minőség
    Samsung/Toishiba: közös fejlesztés és gyártás, mint a Philips/BenQ párosnál, azzal a különbséggel, hogy itt sikerült csak a szart megtartani a házasságban. Minden drive-nak van Toshiba illetve Samsunk megfelelője, a firmware ezek között csereszabatos.
    Panasonic/Matsushita: saját tervezs és gyártás, nálunk alig látni a cuccaikat, Japánban kapható még Plextor márkanév alatt is az egyik DVD-RAM írásra is képes DVD+/-R írójuk.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Új hozzászólás Aktív témák