Hirdetés

2019. augusztus 26., hétfő

(#1) viharhozo

viharhozo
(addikt)

Pedig mekkora magas labda mar az 'Uj Core-szakba leptek a PC-k' cim.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2) Tombi

Tombi
(senior tag)

ÉN most vettem P4-es gépet de ezek szerint más most elavult..ez volt az utolsó PCm veszek majd konzolt játékra ! :R

(#3) g4dg3t

g4dg3t
(senior tag)

Az FSB 1033 helyett 1066MHz ;)

(#4) student

student
(őstag)

végre :R

(#5) Tal2

Tal2
(tag)

Lesz ebből is celeron nevű változat? - vagy ez a Core 2 Solo.
Vagy a Solo-t tovább butítják - kevesebb cache, vagy még jobb Core 2 Half ;]

(#6) Scream007

Scream007
(őstag)

Megggyőzőbb mint gondoltam. :R
Azért durván elkeni a mezőnyt, ezután adja el valaki a 950et 65-70é :C :DDD ..szerintem a 2mb caches is nagyon gyors lesz, mert itt az architektúra számít már nema cache+Ghz szvsz, de mint írtátok sajnálom én is nem lehetett modotok a tesztbe belevenni a kisebbet.
Ennél a procinál az alaplapkérdése lesz döntő nagyon.Azért eléggé érdekesnek tünhet mekkora lesza tuningpotenciál normális lapban, mert a gyári intel nem veszem annak. Mondjuk az az 2.13 giga mennyire tornászható fel???én olyan 2.6-2.7re tippelek.A memória sebbessége megintnevetséges szinte ninc skülönbség 667 és 800 között az a pár fps semmit nem számít, mondjuk a 667ek nagy része megy 800on is. Ha azok az árak fekszik a valóságot ami a hírbe van akkor nagyon érdekes lesz hogy hova fognak süllyedni a július végétől a 6xx és 8xx és 9xx procik árai. :DDD

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#7) csudri válasza Scream007 (#6) üzenetére

csudri
(őstag)

''hova fognak süllyedni a július végétől a 6xx és 8xx és 9xx procik árai''

Mivel pl. a 805-ös Intel által ajánlott ára 93$ lesz, ezért megjósolható, hogy a béka segge alá. :D

(#8) Translator

Translator
(tag)

Valaki meg tudja mondani, mi a különbség a Core és a Core 2 között?

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#9) Scream007 válasza csudri (#7) üzenetére

Scream007
(őstag)

93??lollll :C
Mivel az alatt már nincs hely így oda :DDD

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#10) ByB válasza Translator (#8) üzenetére

ByB
(addikt)

Egy laza dimenzió!!! :D De inkább úgy tenném fel a kérdést: Valamiben egyáltalán hasonlít egymásra a Core és a Core 2? A válasz pedig: Semmiben!!! :R

(#11) Translator válasza ByB (#10) üzenetére

Translator
(tag)

Értem, akkor ez a hozzám hasonló AMD-s lúzerek megzavarására szolgál, hogy ne tudják, mire kell áttérni :P

[Szerkesztve]

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#12) AMD Power

AMD Power
(titán)

Az AMD-nek erre gyorsan ki kell majd találnia valamit! Valami jó kis ellenszert!

De egy biztos, az Intel jó munkát végzett!

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#13) mikk2000

mikk2000
(őstag)

Nem csak az számít hogy mekkora a számítási teljesítménye, hanem ugyanannyira az ára is.

Egyelőre drága :)

(#14) Raymond válasza Translator (#11) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

Nem egeszen ugy van ahogy a kollega mondja :) Itt egesz szepen atlathato mi a kulonbseg: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) Raymond válasza AMD Power (#12) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

''gyorsan'' - LOL :)

(#16) ehog90 válasza AMD Power (#12) üzenetére

ehog90
(csendes tag)

50%-os árcsökkentést.

Intel Celeron 2400 'Northwood',Abit BH7,ATI Radeon 9250,512 MB Ram (NoName, 266MhZ).... De már nemsokáig. INTELT TÖBBET SOHA SEMMILYEN SZÍNBEN.

(#17) Dr. Akula válasza AMD Power (#12) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Itt már csak a jelentős árcsökkentés segít. De az is csak részben, előbb kellett volna. Akartam venni X2-t, de a brutál magas ára megakadályozott. Mostmár 1 perccel a Conroe előtt nem is fogok, még feleannyiért se mint amibe most kerül (annyiért meg pláne).

[Szerkesztve]

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#18) Dr. Akula válasza ByB (#10) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Ezt komolyan is gondolod? A Core2 csak a 64 bitben, kicsit magasabb fsb-ben és némi architekturális minimáljavításban különbözik.

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#19) Raymond válasza Dr. Akula (#18) üzenetére

Raymond
(nagyúr)

Hmm..a ''minimaljavitsaban'' reszel vitatkoznek kicsit. Lasd a #14-ben linkelt cikket.

(#20) polip

polip
(addikt)

hihetetlen milyen ütemben fejlődik a világ...

nemrég vettem a procim súlyos tízezrekért, most meg 2 pálcás a céllövöldében...

nem is veszek semmit ;) aláásom a rendszert! :D

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#21) Sárpac

Sárpac
(nagyúr)

Hát igen már igazi magvas témák ezek!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#22) REDeath

REDeath
(őstag)

Hát elég jól teljesítenek az új procik ez tény, de az AMD nem fogja ölbetett kézzel nézni ezt, sőt a fejlesztések már náluk is folynak egy ideje. Ez az uj socket AM2 ez csak azért kellet hogy rendszerezni könnyebb legyen nekik, nem ez volt náluk az évszázad újítása! Amúgy meg az jár jól aki ost akar procit venni, gondolok itt arra hogy az A64-es 3500+ os 25 000-be kerül... én 1 éve vetem 29 000-ért a 3000+ os venice-t és húztam fel 3500 re, akkor még az 50 000 Ft-volt, spóroltam vele 20 000-et. mostanáig :U :U

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#23) REDeath válasza mikk2000 (#13) üzenetére

REDeath
(őstag)

IGAZ!!!!!!! mert ugye ha a olcsó lenne az Itanium azzal játszanék, meg NASA szuperszámítógépein!!

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#24) GIJoe válasza REDeath (#23) üzenetére

GIJoe
(őstag)

Nekem az uj intel csodárol az a véleményem hogy :pff
A világ legnagyobb CPU gyátójának (80% a világon kezében van, hol tisztességesen, hogy nem : lásd: Media markt) 3 évébe kerül válaszolni az a64re ugy hogy ráver 20 - 25 % kot hűha most mit lehet ehhez szólni ? Én a hatalmas teljesítmény jelzőt is tulzásnak találom.
Mi lesz amikor majd amd is átáll a kisebb méretre ? Én nem temetném az AMDt, a verseny csak nekünk kedvez (elvileg...)

(#25) slayer006 válasza GIJoe (#24) üzenetére

slayer006
(addikt)

:DDD

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#26) orbano válasza GIJoe (#24) üzenetére

orbano
(félisten)

való igaz, hogy tényleg csak kb. anyiban jobb a core 2 a k8-hoz képest, amennyit a gyártástechnológia hoz. ez nem is túl nagy csoda, hiszen (újra) hasonló architektúrájú procikról beszélünk. gondolom a K8L hasonló tejlesítmény/hőtermelési mutatókat fog adni, hiszen nagy csodák nincsenek a világon. legalábbis nem ezen a felén :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#27) gerjus válasza GIJoe (#24) üzenetére

gerjus
(aktív tag)

:DDD

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#28) föccer

föccer
(nagyúr)

Hát nem tudom. Nekem lehet akármennyire csili-vili-über-fasza egy proci, de hogy 1000$-it nem adok érte az annyira biztos, mint hogy most a PH!-ra postolok egy Hsz-t.

Ennyi.

(#29) lúzer válasza föccer (#28) üzenetére

lúzer
(veterán)

viszont a 300$-os már elgondolkoztató, főleg hogy szarrá veri a 4200-t pl.
És árban ugyanott van (pillanatnyilag) vagy olcsóbb.

Én amd fan vagyok, de ez el kell ismerni.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#30) REDeath válasza GIJoe (#24) üzenetére

REDeath
(őstag)

Én se temetem hé!! :) amugy az uj core 2 douk szerintem se annyival gyorsabbak, de az is igaz ez csak az első sorozat amit gyártásba hoztak, biztos lesznek erősebbek is tehát az a 20-25% lesz talán 35 is, bár ez már a maximum, keruljon bárhányezeer dollárba.
Gondoljunk csak bele AMD sorra hozta ki a nagyobb procikat, és csak annyi volt hogy szorzót emelte, mennyivel gyorsabbak lettek... Intel is ezt meglépi sztem. De ha AMD is átáll erre a csíksélességre akkor simán tud emelni órajelet , szórzót stb... a kisebb hőtermelés miatt, tehát a 20 % ot tuti behozza a jelenlegi processzorok icipici átalakításával (átállás a kisebb gyártástechnológiára). Elenben az Intel egy darabig gyorsabb marad az ezek után, 100% hogy kijövő újabb és erősebb procijaival.
De AMD az is lehet hogy simán csak a kisebb szélesség miatt annyira le tudja szorítani a hőmérsékletet hogy csak emel 2őt 3 at a szorzón és máris egy core 2 duo teljesítményt kap.

(#31) Daweee

Daweee
(őstag)

Hali! Éppen processzor (és komplett gép...) vásárlás előtt állok, és engem az érdekelne, hogy várhatóan kb mikor és mennyire esnek le a 830-840-es procik árai?

-- http://pun-ishment.blog.hu - A legrosszabb szóviccek -- "I'm not crazy, my mother had me tested." - Dr. Sheldon Cooper --

(#32) lúzer válasza Daweee (#31) üzenetére

lúzer
(veterán)

itthon szvsz. mikor már boltban van a conroe

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#33) Daweee válasza lúzer (#32) üzenetére

Daweee
(őstag)

Addig ok, de ez mikor fog leérni kishazánk kiskereibe és eggyáltalán milyen mértékű lessz? Gondolok itt a forint gyengeségére, kiskerek árkülömbség lenyeléseire stb...
Arra lennék kíváncsi hogy augusztus közepére tudok-e 40K alatt 830/840-es procit venni, vagy várjak még, vagy ne is számítsak ennyi áresésre?

-- http://pun-ishment.blog.hu - A legrosszabb szóviccek -- "I'm not crazy, my mother had me tested." - Dr. Sheldon Cooper --

(#34) Daweee

Daweee
(őstag)

és még annyit hogy nem érné meg inkább már conroe-t venni? hol van egy E6300/E6400 a fent említett procikhoz képest?

Jéé percre pontosan egy órával az előző után írtam:D

[Szerkesztve]

(#35) Tithian válasza Daweee (#34) üzenetére

Tithian
(őstag)

[link]
[link]
[link]
Viszont drágább is, 50K alatt nem lesz egy darabig E6300 sem, de nagyker-kisker nyerészkedéstől függően többe is kerülhet. Az induló árat 50-60K-ra saccolnám.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#36) Daweee válasza Tithian (#35) üzenetére

Daweee
(őstag)

A teljesítményfölény nagyon meggyőző! Még a legkisebb conroe-is! Valószínű hogy gyűjtögetek még egy darabig és beáldozok még 1-2 10-est az Intel oltárán :))

(#37) Bile Demon

Bile Demon
(senior tag)

Az Intel eredetileg július 23-ra tervezte az új architektúra debütálását (azonnali kereskedelmi bevezetéssel egybekötve), ám később ez az időpont július 27-re módosult, így nagy valószínűséggel eme két dátum valamelyikétől számítva lesznek elérhetők kereskedelmi forgalomban az új CPU-k. A július 23-i dátum más vonatkozásban is nevezetes lehet; ezen a napon fog életbe lépni az Intel soron következő, asztali processzorokat érintő árcsökkentése, mely során több korábbi modell ára jelentős mértékben mérséklődik majd.

Ezeknek az információknak a forrása érdekelne (egy vasárnapi debütálási dátum furán hangzik:) ), mert az intel oldalán a sajtóközlemények között nem tett közzé semmi ilyesmit.

Kb. mikor küldhetem leghamarabb az anyagbeszerzőt a nagykerbe egy ilyen prociért, mikorra várható, hogy kereskedelmi forgalomba kerül?

Bruhe

(#38) sanzika2

sanzika2
(csendes tag)

A tesztben nem látom a táblázatokban (illetve csak az elején, az egyikben), hogy a Core 2 Extreme az AMD FX64-gyel is össze lenne hasonlítva. Csak az X2 5000-el van. ?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.