Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz J.J. András #29 üzenetére

    Jah, veszel egy 500W-os tápot, olyan 200W-os terhelésnél ca. 78÷80%-os a hatásfok, az meg még bronz fokozatot sem éri el... kb, ez a reláció... keress rá

    Megtettem... De szerintem nem egyforma diagramokat nézünk, mert egy modern és normális minőségű táp, már a névleges maximális terhelhetőségének akár 10-20%-tól is tudja a "közel" 90%-os hatékonyságot...

    Nem hogy egy 500W-os táp az általad említett 200W-os terhelésnél, ami ugye ~40%-os terheltség, tehát lényegében majdnem a tápegység sweet spot-ja. Amelyik tápegység ott 78-80%-ot tud hatékonyságban az vagy már nem mai darab, vagy eleve egy baromi elavult technológia.

    Természetesen lehet ilyenre is jó pár példát találni a neten, de azok azért nem mai darabok, vagy nem valami fejlett valamik voltak eredetileg sem (szigorúan a maiakhoz képest, tehát vesztes helyzetben indulnak evidens módon, ezért kell aktuális méréseket keresni és nem jó pár éveseket) és hát ugye eleve a maximális hatékonyságuk is sokkal rosszabb volt, mint a maiaknak. Bár jól látható még itt is, hogy mondjuk 40%-os terheltségnél elég közel van az elvi legjobb hatásfokához, tehát erre sem igaz...

    Mert még egy nem túl profi tápegység is sokkal jobb "ma" már ennél. Itt van például Seasonic G Series 360 tesztje 2012-ből:

    Itt van egy Prime Ultra Gold 1000W-os tápegység mérése is, ami 200W-nál is tudja 230V-on a 90%-ot:

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz sb #40 üzenetére

    Basszus de kellene ilyenkor a SPOILER gomb, hogy akit nem érdekel egy hosszú hsz. az könnyen átugorhassa az agymenésemet és ne legyen WoT a dologból.... De inkább nem is fárasztom a topikot tovább, helyette belinkelem az írásomat, akit érdekel elolvassa, akit nem az nem.... :B

  • imibogyo

    veterán

    válasz sb #43 üzenetére

    Nem tudtam, hogy nálad a bölcsek köve...
    Áhh... Szó sincs erről mindenhol írtam, hogy "nekem", "számomra", "szigorúan magánvélemény" stb... Ahány ember, annyi igény, de NEKEM egyáltalán nem bizonyult olyan hű de univerzálisnak, vagy nélkülözhetetlennek ez a 300 W-os szegmens, mint másoknak, mert alatta és felette is bőven van élet. És a hatásfok-hajszolás sem hozott sokat a konyhára (ezért is hagytam abba már jó régen, merthogy egy időben azért foglalkoztam vele bőszen)... :K

    1. + 3.
    Gond nélkül üzemelt a paneltápos gépem még játékra is. Most átavanzsált műhelygéppé mióta összeraktam a "nagy" konfigot egy 550 W-os táppal. Mondjuk idézőjel nélkül is igaz a nagy jelző (és mint látható még ezt is vitte a 180 W panel + 240 W LED tápegység kombó (persze csak i3-al) :DDD ). De most már annyi CNC-s gépem van (marógép, lézergravírozó, 3d nyomtató), hogy muszáj volt egy normális dedikált műhelygépet is összeraknom az eddigi vacak helyett...

    2.
    Én nagyon nem ilyen vagyok. Ezt pár hozzászólásból ne is próbáld leszűrni. Attól, hogy ebben a témában nem egyezik a véleményünk, ettől még nem válok egy nem törődöm emberré az életem és felhasználói szokásaim egyéb aspektusaival szemben. Pusztán csak a felhasználói szokások is befolyásolják, hogy mivel érdemes foglalkozni és mivel nem. Én pl. annyit cserélem a gépeimet és az eszközeimet (ahogy rengetegen csak itt a PH-n is még rajtam kívül), hogy pl. egy idő közbeni "háromezeré" fejlesztés nem hogy nem spórolna semmit sem, hanem masszívan mínuszos lennék. Főleg mivel a következő gépemhez lehet nem is lenne jó a csere tápegységem, mert az mondjuk már megint egy ultra-mini gép lenne böhömke után (és fordítva)... :K

Új hozzászólás Aktív témák