Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz NomadND1 #37 üzenetére

    Lehet, hogy csak én néztem el valamit, de nekem úgy tűnik, hogy nem is igazán jó bányászatra se a Vega, ugyan azok miatt, amiért játékra sem a legjobb: drága beszerezni és üzemeltetni is a teljesítményéhez és az alternatívákhoz képest (itt jobban számít a fogyasztás és ár/érték, mert ez egy rizikós üzlet, nem szórakozás amire annyit áldoznak, amennyire futja és jól esik, profitot remélnek és próbálnak maximalizálni a bányászok), szóval szerintem legfeljebb az venne Vega-t bányászni, aki lusta vagy alkalmatlan volt rendesen utánajárni, hogy melyik kártya érné meg jobban, viszont ahhoz nem lusta volt az, hogy valahogy lefoglaljon magának nagy tételeket a kereskedelmi csatornában. Fura, hogy kinél eshet egybe a kettő.
    Szóval szerintem inkább csak pár tudatlan egyén veszi kis tételben bányászni (esetleg ők is úgy, hogy vegyesen játszani is akarnak és csak idle-időben kaparászik a "gamer PC" hobbiból aprópénzért), a többiek "csak" a hatékonyabb csákányokat veszik raklapszámra, mikor sikerül, a Vega készlethiány és árprémium pedig indirekten jön abból, hogy miután a többi kártya drága, így ide, Vega-ba menekül(né)nek a játékosok (akik valamiért nem akarnak Pascal-t), de az AMD ebből eleve túl keveset gyárt (talán szarul is megy a gyártás, legalább is a RAM ellátással együtt?), így nem elég csak a játékosoknak sem a legyártott mennyiség (de a Vega-k nagy része talán náluk landol, 5-6 másféle kártyával is jobban megéri bányászni, ami közt van AMD és nVidia termék is, sőt akár még könnyebben is beszerezhetőnek néz ki némelyik, mint a Vega [pl. pici Pascal-ok]).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák