Hirdetés

2019. július 16., kedd

(#1) lezso6

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Hol a csoda? HOL A CSODA? Ide a csodát! Hazugok!

Primitív kérdésre nincs helyes válasz.

(#2) MikaVejneGI

MikaVejneGI
(fanatikus tag)

Nagyon csalódott vagyok,lettem az Radeonokban. Át is mentem a zöldekhez... :O

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#3) Kisgépkezelő válasza MikaVejneGI (#2) üzenetére

Kisgépkezelő
(fanatikus tag)

A Vegák megjelenése körüli 2-3 napon elég olcsón lehetett kapni a zőccséget. (Vettem is.) Aztán amikor kiderült, hogy itt nem lesz Radeondömping, akkor megint durván elszálltak az áraik. Egyébként érthetetlen, hogy a legnagyobb magyar boltokban még mutatóban sincs Vega. Ennyire jól hesselnek a bányában?

(#4) Pityu. válasza MikaVejneGI (#2) üzenetére

Pityu.
(PH! kedvence)

Nekem pl semmi bajom a radeonokkal egy rx480 asom van tökéletesen visz mindent ami nekem kell.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#5) Raysen623 válasza Pityu. (#4) üzenetére

Raysen623
(PH! addikt)

Szintúgy...

(#6) Pubilol válasza Kisgépkezelő (#3) üzenetére

Pubilol
(tag)

Aztat mondják, hogy ár/érték arányban nem kiemelkedő a teljesítményük a bányászbizniszben.

Galaxy S8+ | MiBand 2 just for fun | JBL Reflect Contour

(#7) Pécsi gyerek válasza Raysen623 (#5) üzenetére

Pécsi gyerek
(őstag)

Csatlakozom.Rx 460 am van,semelyik illesztővel semmi bajom nem volt idáig,és még ez a kis lesajnált kártyával is játszok mindennel :K

Gigabyte b250m-ds3h lap+pentium g4560+2×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+ +Gigabyte rx 460 oc 4 gb+zalman z1 neo házikó :)

(#8) jerry311

jerry311
(PH! nagyúr)

Így megy ez, első a bugfix, utána jön az optimalizálás.

https://www.facebook.com/RailwayRelay/ - League of Legends: spambox

(#9) kolopele válasza Pécsi gyerek (#7) üzenetére

kolopele
(PH! kedvence)

:)) Senki nem sajnálja le a kártyádat :N

[ Szerkesztve ]

(#10) CJ4567 válasza Pécsi gyerek (#7) üzenetére

CJ4567
(PH! kedvence)

Nálam a 17.7.2 hülyéskedett az elején, de aztán nem volt gond, szintúgy RX460.

(#11) noisia

noisia
(fanatikus tag)

Ahh, mint egy falat kenyér, annyira kellett a hibajavítás a Titanfall-hoz.

Na kíváncsi leszek tényleg nem fog-e fagyni többé... :) Juhúúú

________@đĐ°ß#÷

(#12) Steven

Steven
(PH! addikt)

Vicc u oc meg mindig nem megy vegan

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13) Ammonita6 válasza Pityu. (#4) üzenetére

Ammonita6
(újonc)

Akkor én mit szóljak az 5 éves R9 270X-emmel ? Szintén visz nagyjából mindent.

(#14) electrodoki válasza Pityu. (#4) üzenetére

electrodoki
(fanatikus tag)

Nekem a majd 3 éves 290X-em is... Soha nem értettem, ezt a zöldhályogos felfogást

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#15) tsi

tsi
(lelkes újonc)

Nekem voltak most érdekes élményeim az RX-480-nal. Bár aztán lehet hogy nem is azzal volt a gond... Tök random kékhalálok Win10 alatt, néha 5-6 óra folyamatos üzem (játék) mellett sem volt gond, néha fél óránként INTERNAL_SCHEDULER_ERROR vagy mi. Azt hittem driver gond, vagy valami gáz a kártyával, mert előtte nem volt problémám ugyanezen konfigban egy HD6950-nek. Megpróbáltam már mindent, de nem segített. Legutóbb rábukkantam viszont egy dologra, ami úgy néz ki hogy megoldást jelentett (legalábbis azóta eddig nem volt gond) Ez pedig az integrált intel VGA letiltása a bios-ban, vagy ha az nem megy akkor a DVMT visszaállítása 256M alá. Most letiltottam és azóta működik. Remélem így is marad.

(#16) MK VII válasza MikaVejneGI (#2) üzenetére

MK VII
(PH! nagyúr)

Nem lehetsz csalódott.. Én nem vagyok csalódott hosszú évek óta az AMD kártyáim miatt. Nem is váltottam zöldre..
Te azért váltottál, mert váltani akartál.
Ne legyen már mindig szerencsétlen AMD a hibás, ha valaki zöldre vált.. Hagyjuk már ezt...

(#17) r92king válasza MK VII (#16) üzenetére

r92king
(tag)

Én megértem, miért csalódott.
Tudsz nekem egy érvet felsorolni, miért is jobb a Vega, mint a konkurens cég hasonló teljesítményű kártyája?
Azon kívül, hogy az AMD ígérget, milyen jó lesz később "Fine Wine",és teli van kihasználatlan technológiákkal amik még nincsenek a driverben engedélyezve. Okés ez papíron remekül mutat, de amíg gyakorlatban nincs használva, olyan mintha nem is lenne semmi. AMD fanok vártak egy évet, kapták a sok ígéretet, meg, hogy Poor Volta. Valójában mit is kaptak?
Egy szinte elérhetetlen terméket, ami gyakorlatban drágább, és kétszer annyit fogyaszt, mint az ellenfele és nem Volta, de még a csúcs Pascal sincs köszönő viszonyban. Ne mondja senki, hogy a fogyasztás nem számít. és nem az évi pár ezer forint villanyszámláról van szó, ami a többlet fogyasztásból származik. 1080-hoz elég egy minőségi 400W-os táp, addig Vegához minimum 600W kell.,

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#18) #52588800

(törölt tag)

Kiváncsi leszek, hogy ezzel a driverrel bekapcsolt post-process mellett eltűnik-e a textúra-villogás a játékokban.

(#19) derive válasza r92king (#17) üzenetére

derive
(senior tag)

+1 indok: Megha a fogyasztas nem is szamit, 300Wra sokkal nehezebb jo hutot gyartani, mint 150re.

(#20) Pinky Demon válasza lezso6 (#1) üzenetére

Pinky Demon
(PH! addikt)

Nem lesz, csoda, majd 1-2%-ok fognak jonni szvsz. aztan majd egy ev mulva ujranezi az ember es max akkor lat csodat.

(#21) távcsőves válasza MikaVejneGI (#2) üzenetére

távcsőves
(őstag)

Azóta is zokognak Sunnyvale-ben... :O Haza is mentek a fenébe...

[ Szerkesztve ]

(#22) 5ent1nel válasza r92king (#17) üzenetére

5ent1nel
(fanatikus tag)

Értem. És ezek szerint csak high-end létezik?
Mert ez az állítás többnyire csak fentről szemlélve igaz... :U

Imádnám a modern technikát, ha az nem utálna engem! Így viszont, csupán egálban vagyunk... ;)

(#23) Raysen623 válasza 5ent1nel (#22) üzenetére

Raysen623
(PH! addikt)

Ezt egy 1060-as kártyával mondja ráadásul... ;]

(#24) r92king válasza 5ent1nel (#22) üzenetére

r92king
(tag)

Egy szóval nem mondtam, hogy az RX4xx széria nem volt jó vétel. Sőt az RX 470 4GB best buy kártya volt.
Csak azt emeltem ki, hogy a Vega a jelenglegi helyzetben egy félresikerült termék, persze ez később változhat. Jobb árazás, jobb támogatás a szoftferek részéről, illetve a jobb driverek hatására.

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#25) tranceplanet válasza r92king (#24) üzenetére

tranceplanet
(őstag)

Szegény Vega 56 tulajok most biztos a kardjukba dőlnek, hogy milyen rossz üzletet csináltak. Ejj-ejj, ha tudták volna, hogy 1070-net is vehettek volna. Ezek a pirosak már csak ilyen félresikerült termékeket tudnak gyártani. :(

[ Szerkesztve ]

(#26) janos666 válasza r92king (#24) üzenetére

janos666
(PH! nagyúr)

Még emlékszem, mikor tavaly ősszel egy unatkozó vásárló hogy "lesajnált", hogy jó kártya, de ő ennyit nem adna érte" (Sapphire RX470 4Gb), amit épp adtak ki nekem a pultnál. Nem álltam le vele fecsegni (főleg nem kiönteni neki a lelkem, hogy nem is játékra veszem és van még pár a csomagtartóban), de később jó lett volna a képébe mosolyogni, mikor durván másfélszeresre emelkedtek a hasosnló kártyák árai (hátha esetleg itt van Ph-n). :))

[ Szerkesztve ]

(#27) irhejja válasza r92king (#17) üzenetére

irhejja
(fanatikus tag)

Vega 56-al mi a baj? Teljesen ésszerű alternatívának tűnik a GTX 1070-el szemben :F De még a Vega 64 is ésszerű választás lehet (miután beállt az ára), pl. ha van már egy FreeSync monitor. 1080Ti-ról nem sok értelme lenne váltanom, de pl. 290X/390X-ről simán (mindkettő volt már nekem).

No meg kicsit túlzás leírni a Radeonokat, tehát az összes AMD videokártyát, a felső kategória alapján... kíváncsi vagyok, hogy hány százalékát teszi ki a GTX 1070/80/80Ti és Vega 56/64 az összes eladásnak.

Az meg, hogy elérhetetlenek, meg drágák, mert felvásárolják a bányászok valóban az AMD hibája... szar, szemét AMD, elvégre csinálhatnának szarabb videokártyákat amik nem jók bányászásra :W

[ Szerkesztve ]

(#28) #52588800 válasza irhejja (#27) üzenetére

(törölt tag)

Rosszabb ár/érték arányú, mint az 1070. 50% -al rosszabb a perf/watt mutatója is. Ha csak nem freesync miatt kell, vagy valami konkrét alkalmazáshoz, nem túl jó alternatíva.

(#29) PuMbA válasza #52588800 (#28) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

"50% -al rosszabb a perf/watt mutatója is. "

Alapbeállításon igen, de ha beteszed az AMD szoftverben Power Save módba, akkor 80W-tal kevesebbet fogyaszt és 1-2fps-t vesztesz csak :) Ez egy jó nagy hülyeség egyébként...

[ Szerkesztve ]

(#30) JackeL válasza #52588800 (#28) üzenetére

JackeL
(tag)

Out of box igen, egyébként meg nem, UV-val kb. 1070+30-40W a fogyasztása.

(#31) MK VII válasza r92king (#17) üzenetére

MK VII
(PH! nagyúr)

Bla-bla-bla...
Nem sorolok érvet, mert semmi olyat nem írtam ami miatt érvet kéne sorolnom...
AMD videó kártyákról beszéltem nem a Vegáról...
Sikerült teljesen másra reagálnod mint amit leírtam. Elmentél bolond fele. :)

Egyébként meg akihez én intéztem a szavaimat, neki még biztos nem is volt még Vegája. Nem arról váltott. Nem is értem, hogy keverted ide...

[ Szerkesztve ]

(#32) irhejja válasza #52588800 (#28) üzenetére

irhejja
(fanatikus tag)

Nem tudom, teszteken azt láttam, hogy gyorsabb mint a GTX 1070 az árak meg olyanok amilyenek (mindkét oldalon). A perf/watt-ot meg hagyjuk már, szerintem az senkit sem érdekel igazán.

(#33) #52588800 válasza irhejja (#32) üzenetére

(törölt tag)

Van ahol egyik gyorsabb, van ahol a másik. Összességében egy kis előnye van V56 -nak, MSRP árban megint egy kicsivel jobb a gtx 1070 (nem a jelenlegi bolti árat nézve). Én továbbra is fenntartom, hogy jelenleg a gtx1070 jobb választás, persze később ez még változhat, biztosan csiszolnak még a Vegákon.

(#34) irhejja válasza #52588800 (#33) üzenetére

irhejja
(fanatikus tag)

Oké, az rendben van, szerintem itt senki sem állította, hogy a GTX 1070-nek már nincs létjogosultsága...

Én viszont továbbra is fenntartom, hogy a Vega 56 ésszerű alternatíva.

(#35) Sárkányvölgy válasza irhejja (#27) üzenetére

Sárkányvölgy
(senior tag)

Az viszont az AMD hibája, hogy nem készít eleget belőle és nem fix áron kínálja legalább az első két hónapban. Persze érthető, mert a ők sem ellenségei a pénznek, de ennél jobban kellene csinálniuk.

Üdv, Sárkány

(#36) irhejja válasza Sárkányvölgy (#35) üzenetére

irhejja
(fanatikus tag)

Nem hiszem, hogy direkt gyártanak keveset belőle :) a kisker árát sem tudják befolyásolni tudtommal.

Szóval lehet hibáztatni az AMD-t sok mindenért, de azért, mert elkapkodják a videokártyákat (hype, bányászok, stb.) és, mert a kiskerek kihasználják helyzetet...? Nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#37) Sárkányvölgy válasza irhejja (#36) üzenetére

Sárkányvölgy
(senior tag)

A legégetőbb probléma az, hogy a beharangozott 399 és 499 dolláros ár soha nem volt igaz.
Az 56-nak 105-120e a 64-nek 150-170 között kellene lennie. Ezzel szemben 56-os nincs 64 meg bőven 200e felett kapható.
Ezzel szerintem több baj is van.
A bányászok most felverik az árat, az AMD nem igazodik hozzá. Amikor a lufi kidurran, rengeteg kártya marad a nyakukon, mert inkább NVIDIA-t vesznek az emberek olcsóbban nagyobb teljesítmény mellett. Ha az AMD tartaná magát ahhoz, hogy a kártyák végfelhasználói ára 399-499 dollár lenne és a készletek sem fogynának ki, akkor talán sikertermék lenne közép-felső kategóriában. Így csak egy bányász kártya marad.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Sárkány

(#38) MikaVejneGI válasza MK VII (#31) üzenetére

MikaVejneGI
(fanatikus tag)

Hali.
Egy Rx 480 -as kártyáról váltottam volna (Vaga 56-ra).
Valamikor régen pont zöldröl váltottam piros oldalra. Miért? Mert a RADEON olcsóbb, jobb alternatívát tudott ajánlani az Nvidia helyett , aztán megvette az AMD , aki nem csinált xar kártyákat ,sőt.. de most az új széria mindenféle fi-csőr beletuszkolunk a magba aztán majd talán a fejlesztők,op rendszer, ezt ki is használja, jövő képből elegem lett.
Soha nem fikásztam egyik gyártót sem , mindenkinek saját tapasztalataim,ill internetes közösségek tapasztalatai alapján adtam tanácsot vga vásárlás ügyben.

Amit a Vegával művel az AMD az nem méltó a Radeon névre.

Nekem most nem tetszik , az, amerre halad az AMD , haladt erre az Nvidia is , ők azután elindultak jobb irányba , ha az AMD is eltud indulni arra , majd váltok .

Ha az ASUS képes eltávolitattni egy web oldalról egy Vega 64 tesztet , és ez már custom kártya(Asus ROG STRIX VEGA 64) az baj.

Szedd össze magad AMD!

Ezzel zárom soraim.
Bocs ,hogy bő lére eresztettem magam.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#39) MK VII válasza MikaVejneGI (#38) üzenetére

MK VII
(PH! nagyúr)

Ne kérj bocsánatot... Örülök, hogy ilyen korrektül válaszoltál. :R

(#40) MikaVejneGI válasza MK VII (#39) üzenetére

MikaVejneGI
(fanatikus tag)

:R

(#41) KAMI911 válasza r92king (#17) üzenetére

KAMI911
(fanatikus tag)

Mondjuk nekem bejönne,mert Linux alatt a nyílt illesztőprogramja fényévekkel jobb, mint a zöldeké. Már-már hozza a zárt driverek sebességét, sőt sok esetben többet is hoz, a zöldekkel összehasonlítva is jó teljesítményt ad. Amúgy simán powersave biossal használnám, mert kb 5% teljesítmény veszteség mellett, jelentősen csökken a fogyasztása.

(#42) janos666 válasza Sárkányvölgy (#37) üzenetére

janos666
(PH! nagyúr)

Lehet, hogy csak én néztem el valamit, de nekem úgy tűnik, hogy nem is igazán jó bányászatra se a Vega, ugyan azok miatt, amiért játékra sem a legjobb: drága beszerezni és üzemeltetni is a teljesítményéhez és az alternatívákhoz képest (itt jobban számít a fogyasztás és ár/érték, mert ez egy rizikós üzlet, nem szórakozás amire annyit áldoznak, amennyire futja és jól esik, profitot remélnek és próbálnak maximalizálni a bányászok), szóval szerintem legfeljebb az venne Vega-t bányászni, aki lusta vagy alkalmatlan volt rendesen utánajárni, hogy melyik kártya érné meg jobban, viszont ahhoz nem lusta volt az, hogy valahogy lefoglaljon magának nagy tételeket a kereskedelmi csatornában. Fura, hogy kinél eshet egybe a kettő.
Szóval szerintem inkább csak pár tudatlan egyén veszi kis tételben bányászni (esetleg ők is úgy, hogy vegyesen játszani is akarnak és csak idle-időben kaparászik a "gamer PC" hobbiból aprópénzért), a többiek "csak" a hatékonyabb csákányokat veszik raklapszámra, mikor sikerül, a Vega készlethiány és árprémium pedig indirekten jön abból, hogy miután a többi kártya drága, így ide, Vega-ba menekül(né)nek a játékosok (akik valamiért nem akarnak Pascal-t), de az AMD ebből eleve túl keveset gyárt (talán szarul is megy a gyártás, legalább is a RAM ellátással együtt?), így nem elég csak a játékosoknak sem a legyártott mennyiség (de a Vega-k nagy része talán náluk landol, 5-6 másféle kártyával is jobban megéri bányászni, ami közt van AMD és nVidia termék is, sőt akár még könnyebben is beszerezhetőnek néz ki némelyik, mint a Vega [pl. pici Pascal-ok]).

(#43) JackeL válasza janos666 (#42) üzenetére

JackeL
(tag)

Pardon, bányászásra nem jó?
Vega 64 - 43.5 MH/s @ 130w
Akkor ez mi? rossz? nagyon rossz? ~1.5x többet tud mint az rx 580, kb 1.5 annyiért, DE a fogyasztás ugyanaz, szóval hosszabb távon úgy néz ki a Vega jobb befektetés.

(#44) janos666 válasza JackeL (#43) üzenetére

janos666
(PH! nagyúr)

Ezt te mérted otthon, vagy Reddit-en olvastad valakitől?
Én még nem olvastam ilyen jó perf/watt arányt megbízható forrásból Vega-ra és csak megsúgom, hogy a Polaris is hatékonyabb lesz, ha csökkented az órajelét és a feszültségét, sőt, még inkább, ha játszol a memóriaidőzítésekkel (amit a Vega-n tudtommal nem nagyon lehet). Szóval ne a tuningolt Vega hamisan jó adatait vesd össze a stock Polaris valós adatival. :U

(#45) ttt

ttt
(fanatikus tag)

Nálam vannak fura jelenségek: A FO4 töltés animációja "felgyorsult" és mintha a haladás is gyorsabb lenne. De ugye ez nem olyan nagy baj, sőt. Viszont mindenütt előjöttek olyan röccenések, amik már régóta nem voltak tapasztalhatók.
(Még tesztelem egy kicsit, lehet valami más is ludas. De ha nem, visszább lépek.)

Mecool KIII Pro (S912) / Mecool KI Pro (S905)

(#46) kisbalázs válasza Sárkányvölgy (#37) üzenetére

kisbalázs
(fanatikus tag)

Nem tudom nekem múlt héten sikerült 510 € t egy 64 est beszerezni

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#47) JackeL válasza janos666 (#44) üzenetére

JackeL
(tag)

Redditen több ember is megerősítette, hogy lehetséges, elég sokaknak lement 150Wattra a fogyasztás és 43-44MH/s-t tudtak összehozni vele, 130Watt az már szerintem kártyája válogatja.

(#48) BReal válasza lezso6 (#1) üzenetére

BReal
(őstag)

Szegény gyermek.

(#2) MikaVejneGI: Mármint nagyon csalódott vagy, hogy a Vega56 gyorsabb a 1070-nél?

[ Szerkesztve ]

(#49) ttt

ttt
(fanatikus tag)

Ment is vissza a régi. Izé,csak a 17.2, mert már a 18.2 nem elérhető az amd oldaláról. Ugyan miért?

(Az új kifagyott 25-30 perc játék után, szóval visszafele nem nagyon tesztelték - aka rx480 már kuka. Lehet ezt játszani, de nem biztos, hogy érdemes.)

ui: Kerestem a 18.2-st, de szépen le van pucolva mindenhonnan :W

[ Szerkesztve ]

Mecool KIII Pro (S912) / Mecool KI Pro (S905)

(#50) bozont válasza ttt (#49) üzenetére

bozont
(PH! kedvence)

Melyik játék? Mert nálam pl jól teljesít a 17.9.1

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.