Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • matteo_szg

    őstag

    válasz audi100td #35 üzenetére

    Isten ments, hogy belefolyjak mindenféle PH!-stílust kielemző vitába, vagy egyes gyártók megítélésének harcába, de csak nekem egyértelmű, hogy miről szól egy ilyen Hazai Pálya cikk?

    Minden egyes iromány elején ott vannak az oldal partnereinek logói, illetve a dőlt betűs szövegben utalást tesznek arra, mi várható tartalmilag az adott anyagtól. Őszintén szólva, én nem lepődök meg, hogy nincs Lenovo, Sony, mivel ezek nem tartoznak egyik partnernek sem a kiemelt disztribúciói, márkái közé. A Prohardver stábja minden bizonnyal szívesen tesztelne ilyen noteszgépeket is, de ez gyakran a hazai képviselet vagy megbízott PR-ügynökség munkájától is függ. Lehet meglepő, de pl. a Lenovo pont nem arról híres, hogy orrba-szájba nyomná a cuccait a médiában. És hiába tudjuk, mit is jelent a ThinkPad szó, azért nehogy már le kelljen borulni és könyörögni egy tesztgépért. Disztribútortól kihozni egy eladásra szánt 400k-s ThinkPadet meg nyilván senki nem vállal be, illetve nem is engedik.

    Szóval mielőtt kárhoztatod Rudiékat, előtte a másik oldal hozzáállását is meg kell ismerned. Az Acer, az ASUS és az MSI csinálja jól, mert folyamatosan ellátja őket tesztgéppel. Már bocsánat, de azt gondolom, hogy egy gyártót képviselő PR-osnak kell a médiát keresnie, és nem pedig fordítva. Speciális esetek persze léteznek, de akkor sem gondolom, hogy Rudinak kellene cseszegetnie a Lenovot, hogy ugyan adjanak már egy tesztgépet, mert írnának róla szépeket és jókat.

    Ami a cikkek stílusát, hangvételét illeti, minden változik. Az összes IT-médiánál tapasztalható ez, felsorolni is nehéz, mennyi oka van ennek. Én azt gondolom, egyáltalán nincs komoly baj, és egy, a partnereket segítő, ugyanakkor az olvasókat is informáló Hazai Pályában ne is várj olyat, hogy elkezdik ecsetelni neked a CPU-fázisok számának technológiai vagy épp marketing okait. Ez egy szimpla vásárlási tanácsadó, amelynek végén olykor rövidebb bemutatók is vannak.

    Kár ezen kiakadni, téged úgysem "vezethetnek meg", mert abszolút tudatos vásárló vagy. Most őszintén, ha netán mégis elfogadják a véleményed Rudiék, és a te általad kívánt stílus és hangvétel jelenik meg újra, akkor te mit nyersz valójában? Szerintem semmit, a szükséges infókat ugyanis hasonlóan nívós vagy jobb külföldi oldalakról, fórumokról is be tudod szerezni. Láttam, hogy már párszor felhoztad ezt a stílusbeli problémát...szerintem ideje lezárni ezt, és továbblépni. Itt ezek szerint nem találod meg a kívánt minőségű cikkeket, tessék akkor máshol keresgélni. Attól sem neked, sem nekik nem lesz jobb, ha újra és újra beírod ugyanazt a véleményt, változás pedig nyilván nem lesz, miért lenne? Van egy új út, amire a lehető legjobbkor lépett rá a PH!

    jupiiii

Új hozzászólás Aktív témák