Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz atus72 #5 üzenetére

    "Igen, van olyan terület ahol jól jön a 8K, de most már konzumer piacon kezdik nyomni, hova minek?"

    Ha el tudja adni, akkor pont megvan a hova meg a kinek nem? Egyébként meg az hogy jön pár fecske, az pont annyi mint a prémium autógyártók l@csméregetése 0-100 időkkel jelenleg. Én a jelenlegi lakásba 4k-t se vettem, mert se az ágyból se a nappaliban nincs meg a nézési táv, fölösleges lenne.

    Egyébként én azt mondom terjedjen csak ebben a sorrendben. Még a 4k anyagokat be lehet zsúfolni a br lemezre. 8k-t viszont mire? 4 lemezre és fél óránként cserélhetsz? Lépni kell megint egyet ha el akarják terjeszteni, tehát megint beleköpnek az állóvízbe, ami soha nem rossz.

    "a költői kérdést hogy de hol lesz a tárolók vége, erre válaszoltam hogy nem látni a végét mert például mesterségesen gerjsztenek "igényeket" "

    Én meg jeleztem, hogy nem a 8k gerjeszt bármit is, mert se az fhd se a 4k nem gerjesztett a vinyók terén kb semmit, miért a 8k kezdené? Nem is olyan régóta jött a 4k, aztán hol változott bármi? Sehol. Az igény nem a tv vásárlók miatt nő nézzen akármit akármilyen felbontásban. Az egy dolog, hogy jelentős ugrás ez a produkciós irodáknak vagy tv csatornánkak ha ilyen kontentet szeretnének kitolni, de hol van ez ahhoz képest hogy datacenterek nőnek ki úton útfélen, mert bigdata, mert cloud, mert morgan stanley, mert google, mert ibm, mert mert, mert. Nagyobb kutatóintézetektől kezdve akik az előző tesztek, modellezések, mégérési adatait és mindenét tárolgatják simán csúsznak éves szinten petás nagyságrendbe az iparban is vannak helyek ahol semmi sem elég. Ez gerjeszthet igényt, de mint látjuk a fejlődés jelenlegi üteme minden csak nem az amit régebben láttunk. Vissza lehet nézni 20 évre és csodálkozni, de az elmúlt 3-4 évben én azt látom, hogy egyre csak lassul a kapacitás növelés egyre növekvő igények ide vagy oda.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák