Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

(#1) Elijah Baley

Elijah Baley
(tag)

100%-os Adobe sRGB :Y ?!Lehet, hogy a 27"colosra becserélném a 24"-es 2408WFP-met... :B

"Anizotropikus szűrés? - ez az a ritka trópusi betegséget kimutató szűrő-vizsgálat??? - úgy hallottam nagyon veszélyes azaz anizo-tropik, de állítólag már van ellene védőoltás is..."

(#2) Móci

Móci
(addikt)

Jól hangzik a 100%-os sRGB, egy tesztet nagyon megnéznék ezekről a monitorokról.

Elijah Baley:ennyire ki akarod dobni azt a jó kis monitort? Én azért ennyire hamar nem válnék meg az enyémtől. :)

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) Daywalker válasza Elijah Baley (#1) üzenetére

Daywalker
(addikt)

Nem, ez sRGB. Az Adobe RGB jóval szélesebb. Ez sajna nem wide gamut monitor lesz, nekem ezért tűnik egy kissé drágának.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) kleinguru válasza Daywalker (#3) üzenetére

kleinguru
(addikt)

Főleg úgy, hogy a dell u2711 bruttó 175K :U

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#5) Elijah Baley válasza Daywalker (#3) üzenetére

Elijah Baley
(tag)

Hmm.., akkor tényleg nem olyan jó az ára..., pedig már azt hittem, hogy lesz egy 27"-esem ;)

Móci: Olybá tűnik, hogy annyira mégsem szín-hű, mint amennyire hittem :D
kleinguru: Jah', nem tudtam, hogy így lement.., hol annyi?

[ Szerkesztve ]

"Anizotropikus szűrés? - ez az a ritka trópusi betegséget kimutató szűrő-vizsgálat??? - úgy hallottam nagyon veszélyes azaz anizo-tropik, de állítólag már van ellene védőoltás is..."

(#6) Daywalker válasza kleinguru (#4) üzenetére

Daywalker
(addikt)

Pláne...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) Füleske

Füleske
(őstag)

A monitoros topikban már volt szó ezekről a PLS panelű Samsungokról , nem túl jó vélemények születtek. Bevilágítás , foltosodás... És még drága is...

(#8) DonMuscle válasza Daywalker (#6) üzenetére

DonMuscle
(csendes tag)

Első ránézésre azt hittem hogy de kár hogy most újítottam 2 monitort is. Aztán láttam az árát. Mondom abból még kijönne pár moncsi! :D

donmuscle felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#9) kleinguru válasza Elijah Baley (#5) üzenetére

kleinguru
(addikt)

Én őket ajánlom, személyes tapasztalat, hibátlan:)!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10) Tonyius777 válasza Füleske (#7) üzenetére

Tonyius777
(tag)

hol is?

Üdv:Tony

(#11) fatallerror

fatallerror
(addikt)

jól néz ki bár drága, meg 1 ilyen nagyfelbontású képernyőn nem csúnya az 1080p v esetleg 1600as felbontás? mert ha igen akkor kemény vga is kell játék alá h bírja a 2560at :D

don't tell me what i can't do!

(#12) deicide válasza Móci (#2) üzenetére

deicide
(veterán)

Azt én is megnéztem volna anno, mielőtt megvettem a 27"-ost, de visszautasíthatatlan áron volt. Nem bántam meg.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13) deicide válasza fatallerror (#11) üzenetére

deicide
(veterán)

Egyelőre minden megy 2560x1440-ben, BF3, Rage, stb...A fullHD video-k pedig nem csúnyák, bár viszonylag ritkán nézek rajta video-t, azt inkább TV-n szoktam.

(#14) fatallerror válasza deicide (#13) üzenetére

fatallerror
(addikt)

najó de neked nem is átlagos vga-d van : DDDD de ha kisebb felbontáson sem homályos nagyon a kép akkor jó

(#15) gabrielarky

gabrielarky
(tag)

Én még mindig a Dell U2410 és Asus PA246Q között vacillálok, erre most bejön ez is a képbe. A Dell-t sokan istenítik, az Asus viszont nem 8 hanem 10BiT-es, emiatt elvileg jobb. Erre most bejön a képbe ez... Mi a viszonyuk egymáshoz ? (Nem vagyok szaki :( )

[ROIFoundry.com] - SEO, Content Marketing, Growthhacking - Blog: https://roifoundry.com/marketing-blog

(#16) ROBOTER válasza Elijah Baley (#1) üzenetére

ROBOTER
(addikt)

"Adobe sRGB"

Ez valami új színtér lehet. :)

Száradjon le a zacskója az összes 16:9 -t támogató mérnöknek.

(#17) dezz

dezz
(nagyúr)

Nem tudom, ki veszi meg ezeket ennyiért... Nem is feltétlen jobb, mint az IPS (hasonló a kettő), sima sRGB, és a Samsungot ismerve az sincs kizárva, hogy sima 8 bitesek (nem csak a panel, hanem effektíve).

(#9) kleinguru: Az Oázisban is annyi és velük sincs "gond"...

(#15) gabrielarky: Effektíve (amit a szemeddel látsz) mindkettő 3x12 bites...

(#18) orbano válasza dezz (#17) üzenetére

orbano
(félisten)

én sem értem eg u2711-hez képest mi kerül ennyivel többe. dell mikor modellfrissít? örülnék valami ledesnek, már csak az energiahatékonyság miatt is.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19) gizm0net

gizm0net
(csendes tag)

Az árak a cikkben csak tájékoztató jellegűek vagy csak az elrettentést szolgálják?
Árgépen kicsit jobb árakat találni...

S24A850DW: ~108e Ft
S27A850D: ~169e Ft

Üdv: GiZM0net

Amiga Forever!

(#20) fgordon válasza Elijah Baley (#1) üzenetére

fgordon
(senior tag)

Nagy királyság az S-IPS 26"-on az 1920x1200, ha sok év múlva új monitor fog kelleni, nem akarok ennél nagyobb felbontást, de legalább 27" vagy nagyobban.
Grafikus, CAD-nál a felbontás "sosem elég", így ott oké a 2560 pixel szélesség, de általánosabb célra bőven elég az 1920 px is...

2560 pixelen nagy élmény lehet a 640-re vagy 800 pixel szélesre tervezett weboldal látványa... ;]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21) IgnisFatuus

IgnisFatuus
(aktív tag)

Ma tapiztam ebből egy 27"-os verziót. Pofás darab, szép vékony, igényes darab, csak az volt a fura, hogy külső tápos, ami alapértelmezettben fel van a kijelző hátuljára erősítve. Biztosan van ebben valami ráció.... A képéről ne kérdezzetek, mert egy dokkolóról nem tudtuk kitenni rá a displayportos képet. :( Viszont érthetetlen módon, amíg kereste a bemeneteken a jelet, nem lehetett belépni a menüjébe....

i7 8700K@5000, Asus ROG Strix Z370-H, 32GB HyperX Predator 3600MHz, 500GB Samsung 970 Pro M2, 2TB Intel 660p M2, Zotac 2080Ti AMP! Extreme, Asus Xonar DX, Asus PG279Q, HyperX Cloud, Ozone Strike Pro

(#22) dezz válasza orbano (#18) üzenetére

dezz
(nagyúr)

Nyilván, hogy LED-es... Kár, hogy sima WLED alapon sosem lesz wide-gamutos és energiahatékonyságban sincs annyival előrrébb. Az RGB vagy nano WLED-et meg nem fogják ennyiért adni még jó ideig.

Az egyedüli pozitívum, hogy a LED-eket jobban le lehet szabályozni sötétben, mint a CCFL-t, bár ez is csak a 24-esnél szempont (azokban feleslegesen sok CCFL cső van, minden gyártónál a 16:10-eseknél), mert a 27"-est kvázi ugyanannyira le lehet szabályozni, mintha LED-es lenne.

(#20) fgordon: A kis pixelméret miatt amúgy is jobb zoomolva nézni a weblapokat...

[ Szerkesztve ]

(#23) Füleske válasza Tonyius777 (#10) üzenetére

Füleske
(őstag)

[link]
Mindkét bolt árulta volna , de olyan rossz volt hogy nem vállalták be.

(#24) deicide válasza Füleske (#23) üzenetére

deicide
(veterán)

Azért ez nem feltétlen igaz, több, mint 1 hónapja ülök egy S27A850 előtt és semmi problémám nincs vele, valóban nem teljesen homogén a fekete a háttérvilágítás miatt, de egyrészt nem szoktam tökfekete képernyőt nézni, hogy észrevegyem, másrészt, ha éppen fekete is és látszik, számomra egyáltalán nem zavaró. Ha normálisan be van állítva a kontraszt és a fényerő, szinte nem is látszik és a linkről elérhető video meg aztán nagyon életszerű, ki az aki egy sötét szobában ül egy tökfekete monitor előtt? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25) Dr. Akula

Dr. Akula
(nagyúr)

Ez a PLS jobb mint a H-IPS?

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#26) Dr. Akula válasza fgordon (#20) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

A 800 pixeles weboldalt megnézem a telefonomon.

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#27) T-bag

T-bag
(tag)

Pénztárcámhoz inkább az S24A350T passzol majd én azt várom.

(#28) JSHammer

JSHammer
(tag)

sziasztok!
nem találtam megfelelő topikot és szeretném a tapasztaltabb monitorgurukat megkérdezni, hogy olyan 70k ig milyen monitort ajánlanátok ami játékra is alkalmas, 24 colban gondolkodom, mert hogy va panel ips panel stb stb. kontraszt, utánhúzás, túl sokszempont de az adatok mit sem érnek pl benq 2420h
előre is köszi

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#29) orbano válasza JSHammer (#28) üzenetére

orbano
(félisten)

nem találtál? visszalépsz ennek a topiknak a gyűjtőjébe (felül a gomb) és a 3ik topik... még ki is van emelve... :U

gy.k.: [link]

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#30) aram01

aram01
(nagyúr)

külsőre visszaugrottak vagy négy évet de a teknika az odab@sz :Y

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#31) dezz válasza aram01 (#30) üzenetére

dezz
(nagyúr)

Irodába, dolgozóasztalra nem is a csicsás-dizájnos stílus illik...

(#32) Locutus válasza gabrielarky (#15) üzenetére

Locutus
(veterán)

Az U2410 is 10bites DisplayPorton.
Nekem ilyen van, nemtom érdemes e lecserélni egy ilyen új PLS samsungra? Már az állvány meg a dizájn sem tűnik olyan masszívnak, mint a DELL-é...

ASUS ROG Maximus VIII Gene Z170 eladó

(#33) aram01 válasza dezz (#31) üzenetére

aram01
(nagyúr)

azért itthon is égetném magam vele ;)

(#34) orbano válasza fatallerror (#14) üzenetére

orbano
(félisten)

az átméretezéssel ingyen kapsz antialiasingot, miért vaj az? :)
1920x1200-as monitoron rendszeresen játszottam kisebb 1366 körüli felbontásokkal és nem volt vészes. pontosabban fogalmazva semmi bajom nem volt vele.

A vér nem válik VAZZE!™

(#36) TOM-202

TOM-202
(senior tag)

Hahááá, 16:10-es felbontás! Nem, holmi 16:9-es. Végre itt is rájöttek hogy nem mindenki filmezik a gépén. :)

(#37) deicide válasza TOM-202 (#36) üzenetére

deicide
(veterán)

De csak a 24"-os, a 27"-os az 16:9.

(#38) dezz válasza TOM-202 (#36) üzenetére

dezz
(nagyúr)

Az utóbbi években is végig voltak 16:10-es monitorok... (Csak nem a nagyobb TN-esek között.)

(#39) aram01 válasza deicide (#37) üzenetére

aram01
(nagyúr)

csak az a kérdés hogy miért nem az? :F

(#40) fatallerror válasza orbano (#34) üzenetére

fatallerror
(addikt)

akkor ez még a crt-nél volt gond h ha kisebb felbontásra raktad sokat romlott a kép...

ha tudnék is venni ilyen pöpec 27eset akkor is aggódnék a túl nagy felbontás miatt.... nem csak h a játék futna e ekkorában hanem internetezni az 1024es kis honlapok még az én 1680as monitorom is néha zavarnak... meg ugye a sorozatok 720-asok az vajon kinagyítva nem lesz e csúnya meg régi koncertek még dvd-n is vannak.. szóval kérdőjeles

(#41) orbano válasza fatallerror (#40) üzenetére

orbano
(félisten)

Feltalaltak a zoomot ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#42) deicide válasza fatallerror (#40) üzenetére

deicide
(veterán)

A sorozatok nem csúnyák, hébe-hóba azt is nézek rajta.

(#43) deicide válasza aram01 (#39) üzenetére

deicide
(veterán)

Azt nem tudom, a 2560x1600-at jobban elviselném... ;]

(#44) fatallerror válasza orbano (#41) üzenetére

fatallerror
(addikt)

ja de a képeket nem jó zoomolni, túl csúnya lesz nem úgy mint 1 videót kirakni full screenre :B
olyan zoom kéne ami csak a szöveget zoomolja meg az oldalmegjelenést de a képeket nem...

#42 deicide: ezt jó hallani :] majd keresek nagyfelbontású fotókat hátha ott látni h milyen, de majd élőben is lehet megnézem, majd keresek vmi jó monitoros boltot ahol meglehet nézni ezeket a jó kis moncsikat :K nézelődni elvégre szabad : P

(#45) deicide válasza fatallerror (#44) üzenetére

deicide
(veterán)

Ha jársz a Velencei-tó felé, megnézheted élőben... :DDD

(#46) aram01 válasza deicide (#43) üzenetére

aram01
(nagyúr)

arra volna eszed mi? :P

(#47) dezz válasza aram01 (#39) üzenetére

dezz
(nagyúr)

Az már 30" 2560x1600 és 1,5-2x annyit kérnek érte. :( 1920 és 2560 között nincs szabványos 16:10 felbontás.

(#44) fatallerror: Pl. a Firefox elég jól zoomolja a képeket is. (A szöveget meg persze nem bitmapesen.)

(#48) orbano válasza deicide (#42) üzenetére

orbano
(félisten)

Én nem is értem miért lenne csúnyább nagyobb felbontáson egy HD felvétel :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#49) dezz válasza orbano (#48) üzenetére

dezz
(nagyúr)

Az 1:1 pixel-mapping hiánya miatt. Bár ehhez hozzá kell tenni, hogy a filmek képe sosem olyan éles, mint egy számítógépes kép, nem hogy no AA-val, hanem AA mellett is, az aliasing hatások teljes elkerülése érdekében. (Egy lassan mozgó AA-s élen is látszik azért, hogy pixelekből áll a kép.)

Megjegyzem, én néztem HD filmeket a 27"-esen, a 720p tökéletes volt, 1080p-nél a legélesebb képűeknél icipicit azért észre lehetett venni az átméretezést (akár monitor, akár GPU), de ott sem volt "vészes", az átlagosaknál pedig nem számított. (Egyébként a Philips extra-széles TV-i is 2560-asok széltében, 1080 sor mellett.)

[ Szerkesztve ]

(#50) orbano válasza dezz (#49) üzenetére

orbano
(félisten)

Pont ezt akartam írni, hogy azért az átlag tömörítésű videon nem látszik meg, ahhoz valami ultrabrutál 1080p-t kell kellő közelségből nézni, és azért olyan képi tartalom is kell. de szerintem messze élvezhető marad úgy is. legalábbis emiatt tuti nem mondanék le egy ilyen 27-es moncsit (aminek büszke tulajdonosa lennék, ha nem kúszik fel az EUR a jelenlegi szintjére :( )

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.