Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tntmax

    aktív tag

    válasz ironthehorse #21 üzenetére

    Mi számít normális boltnak? (csak azt ne mond hogy mediamarkt és társai)

    Tudom hogy sok, sőt talán a legtöbb webshop az egy sufni tákolt weboldal és annyi, semmi üzlethelység, bemutatóterem stb nincs mögötte, de vannak kivételek. Pl.: az UE32EH5000 Digitalszalonnal is brutto 84000, és van rendes üzletük, bemutatótermük. Gyerekkori haver vállalkozása ami már 10+ éve működik. És korrektek, segítőkészek.
    Persze aki nem ismeri őket, annak első ránézésre csak egynek tűnik a sok tucat webshop közül, ezt megértem és aláírom hogy emiatt nem bíznak sokan a kis webshopokban.
    Utána kell járni a dolgoknak és tájékozódni a bolt(ok) felől.

    Én mikor árat keresek egy termékre, leginkább argépet veszem elő, árak szerint sorba rendezve, és elindulok a legolcsóbbtól kezdve, és olyan boltot választok amiről már hallottam vagy ismerősnek van tapasztalata.
    Az is igaz hogy az első pár találat általában Szlovák cég, azokat lapozom tovább, bár megjegyzem ha lenne tapasztalatom velük lehet azokat is számításba venném.
    Szóval amikor árat hasonlítok, nem automatikusan az árgép által kidobott legalacsonyabb árat veszem alapul, hanem az első olyan céget, akikkel már volt tapasztalatom.

    Gondolom az általad említett "normális boltoknak" valami frekventált helyen van üzlete vagy hasonló, ahol ki kell termelni a horribilis bérleti díjakat, rezsit és az alkalmazott(ak) béreit is. Ezért nem tudnak árban igazán versenyezni. Meg aztán nem csak az ár a szempont, hanem az a szolgáltatás minőség amit esetleges probléma esetén kapsz. Ezt is számításba szoktam venni, és nem a legolcsóbb helyet keresem, hanem a legjobb ár/érték arányút. Hogy mikor mennyire számít a support és annak minősége az termékenként változó.
    Egy átlagos TV esetében nekem annyi kell, hogy ha netán gariztatni kell akkor az simán menjen, ne szarakodjanak velem meg küldözgessenek ide-oda.
    Ha pedig egy felsőkategóriás TV-t akarnék venni, akkor máshogy mérlegelnék és hajlandó lennék többletet fizetni azért mert nekem bemutatják a készüléket egy külön szobában meg 2 eladó foglalkozik velem 1 órán keresztül válaszolva minden értelmes és kevésbé értelmes kérdésemre.

    Jelen esetben egy belépő kategóriás termékről van szó, nincs szükségem extra kiszolgálásra meg bemutatásra, de ennek ellenére lehet találni olyan üzletet is ahol nem kell 10-15 ezer forint felárat fizetnem egy 83000 forintos termékre. Csak szét kell nézni, és ráfordítani azt az 1-2 óra időt a keresésre.
    Persze van aki nem tud, vagy nem akar erre 1-2 órát szánni. Az kb azt jelenti hogy nekik nem ér meg 2 órát 15 ezer forint spórolás..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák