Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geffry

    aktív tag

    Szerintem trend alapú a dolog. Derogál már a laptop / PC, hisz nehezebb magaddal vinni mint a tabletet aminek a mutogatása ugye fokozott e-penis növekedést eredményez.

    Dehát tény... sokan úgy vannak vele hogy minek vegyek újat ha jó a régi? Főleg ilyen országokban mint amilyen mi vagyunk, a fizetések a létminimumhoz vannak igazítva úgy meg örül az átlagember ha 5évente kiköhögi az új gépere valót.
    Aztán persze sokan vannak akiknek tényleg csak arra kell hogy megnézzenek pár dolgot neten meg lejátszon egy filmet és kész, de a cikkben szereplő cinikus megjegyzés / irónia / szarkazmus (pick one... kinek melyik tetszik) épp erre a rétegre utalt. Miért kerül egy Brazos alapú, amúgy átlagos felhasználó számára remek gép, még mind a mai napig 90-100k-ba, míg a nála nagysegrendekkel jobbak már 140 körül megkaphatóak?

    Ha csak eladási darabszámokra nyomulnak akkor csapjanak le az árából 30%-ot hogy 40%-os növekedés legyen az eladásban. (csak példaképp mondtam valamit) Ezt valahogy soha nem gondolják végig szerintem... És most hagyjuk az olyasmit mint az hogy fejlesztési költség meg stb stb... az már rég bejött nekik.
    Elvont példa, de a Tigris tank hiába volt egy tekintélyes ellenfél, ha egyszer túl drága volt ahhoz hogy megfelelő darabszámban gyártsák a sokkal olcsóbb T-34-el szemben akkor a minőség esélytelen a mennyiséggel szemben.

    És bár ez egyéni szoc probléma, de itt megjegyezném hogy én spec nem szeretném azt látni hogy a PC háttérbe szorul. A billentyűk hangja és az egér kattintása hozzátartozik az informatikához és nem helyettesítheti egy műanyag simogatása. Ezt csak tovább igazolja az hogy mindenféle mini billentyűzetet meg efféle kiegészítőket gyártanak a tabletekhez hogy lényegében netbook-ok legyenek, mert másképp használhatatlanok.

    Amit még sokan kihangsúlyoztak az az hogy "legyen benne anyag" Na ha már elkezdtem megint fikázni a tableteket, nézzük csak meg hogy azok természetükből eredően gyorsan használódnak mert mindenhova magával viszi az istenadta, tapizza, nyalogatja, együtt alszik vele - sick - stb... Szóval hiába vette "olcsón" lehet hogy egy év után már olyan állapotban lesz hogy inkább vesz egy másikat mert az annyival "többet tud" és "amúgysem annyira drága", így effektíve 2-3 csere után többet költött tabletra mint amit egy masszívan összerakott notiért fizetett volna ami 5év után is kiszolgálja.

    [ Szerkesztve ]

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

Új hozzászólás Aktív témák