Hirdetés

2018. december 18., kedd

(#1) zzola

zzola
(PH! félisten)

6 cső? Nem semmi....

(#2) TomMusic

TomMusic
(senior tag)

Hát nem tudom, úgy tűnik, mint ha az egyik ventilátor a másik által már felmelegített levegőt fújná át a hűtőbordán. Ez nem megy a hatékonyság rovására?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#3) imibogyo válasza TomMusic (#2) üzenetére

imibogyo
(PH! kedvence)

Nem. Ahogy nem ment az eddig megjelent 400+ hasonló hűtőnél sem. Pl. az éveken át (talán még ma is) etalonnak számító D14-nél sem. ;)

Anet A6 3d nyomtató "jelképes" összegért eladó....

(#4) maximusoc válasza TomMusic (#2) üzenetére

maximusoc
(újonc)

Minden dupla torony ilyen, a hő elszállítása a lényeg egy irányban, ezek a dupla tornyos hűtők a leghatékonyabb léghűtések. (NH-D14/15)

(#5) SkS7891 válasza TomMusic (#2) üzenetére

SkS7891
(kvázi-tag)

Ezek az úgy nevezett dupla tornyos kialakítású hűtők. Abszolút a felső kategóriát képviselik. Nem megy a teljesítmény rovására. Mivel osztott a torony, ezért kisebb teljesítményű (halkabb) ventilátor is elég hozzá. Ha ekkora tömböt egyben hagynak, akkor nagyon könnyen megrekedhet a hő a bordában.

Noctua d14
Noctua d15
Be Quiet Dark Rock Pro 3
stb

(#6) Severen

Severen
(kvázi-tag)

Szép dizájn.Tetszik

"Pain is temporary, Honor is forever"

(#7) MeszesKPT

MeszesKPT
(fanatikus tag)

Marad a Noctua. RGB-t meg kenjék a hajukra. :)

(#8) warfernom

warfernom
(lelkes újonc)

Na ha ezt be rakod 2db rammal kevesebb :D

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#9) Pepe78

Pepe78
(senior tag)

Hát ez valahogy úgy sehogy sem néz ki. :F

pepe78 felhasználónak 146 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#10) ricsi99

ricsi99
(senior tag)

850 gramm? Vajon hányalaplapot fog ez eltörni?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#11) csongi válasza ricsi99 (#10) üzenetére

csongi
(PH! kedvence)

Mugen 2, 870gram.
Egy lapomat sem tort el.

Mas kerdes, hogy csokkenek a cup-k tdp keretei.
Az energia gazdalkodas egyre szigorubb...
Mekkora tuningot kell kihozni egy mai gepbol, hogy ezt a hutest ki lehessen hasznalni?
Fx korszakkal a tulzott melegedes es a 125W+ tuning korszak is tavozott az atlag felhasznalasnal. A kozepes jatekos gepeknel is elegendo ennek hutesnek a fele.

(#12) ricsi99 válasza csongi (#11) üzenetére

ricsi99
(senior tag)

Nem arra gondotam hogy simán használod az asztalon... extrém esetben pl arréb viszed ,lan party miegyéb..

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#13) prolad válasza csongi (#11) üzenetére

prolad
(őstag)

Esetleg nagyon csendes gépbe jó lehet (bár itt pont nem az a célcsoport), egy nem k-s i7et is elvisz egy ilyen csak középre tett ventillátorral kis fordulaton. Hasonló megoldás volt előző gépembe, nagyon szerettem.

OP6

(#14) batka460 válasza csongi (#11) üzenetére

batka460
(lelkes újonc)

Most raktunk össze egy gépet Asrock Z370 lapban i7 8700k

(Thermal Solution Specification
PCG 2015D (130W)

De ettől mellékesen többet is mértünk.

Először egy Cooler Master MasterAir Pro 4-el próbáltuk a proci prime alatt elérte a 100 fokot. Minden alapbeállítás volt. hűtőt kétszer le és fel szedtük különböző pasztákkal próbáltuk mert nem akartuk elhinni, hogy ez ennyire meleg.

Aztán minden próbálkozás ellenére kevésnek bizonyult a hűtő.

Most egy Noctua D14 van rajta, noctua pasztával és 85-89 foknál megáll a proci 100% on terhelve.

A ház Cooler Master Masterbox 5. Szellősnek látszik... hátul is van benne venti. Vagy nem nyertünk a szilícium lottón vagy ez a coffee lake széria ilyen, szar a paszta a chip meg az ihs között...

Jahh és tuning még nem is volt...

[ Szerkesztve ]

(#15) csongi válasza batka460 (#14) üzenetére

csongi
(PH! kedvence)

Akkor valami ott nem stimmelt szerintem, 95w os cucc a 100fokos melegedessel...
Azzal a hutesel nem normalis, es kb semmi koze a toronyhuteshez
Egy hibas alkatreszt ne a huto mentsen meg szerintem.

(#16) batka460 válasza csongi (#15) üzenetére

batka460
(lelkes újonc)

Intel honlapján ha lejebb görgetsz a 95w alap értéken túl ezt is írják a prociról: Thermal Solution Specification
PCG 2015D (130W)

Intel Reference Heat Sink specification for proper operation of this SKU : 130W

És ettől nagyobb felvételt is mértünk 6 mag 12 szál 4,7Ghz en turbo boost. Mindegyik mag annyin megy, szóval termeli a hőt nem kicsit, ehhez hozzájön még a rosszminőségű paszta az ihs alatt...

A hűtő rendesen felfekszik, azzal gond nincs, olvastam neten is nagyon sokan panaszkodnak coffee lake ezen procijára melegedési problémák miatt. Szétolvastam már az internetet sajnos ez ilyen, valszeg nagyon gyenge a chip és az ihs közötti intel paszta. vízhűtéssel sikerült 70-80 fok környékén tartani többeknek.

Az asrock lap meg auton hagyva megkínálja alapból 1,3V-al, alulfeszelve megy most 1,15V-on.. így 80 fok körül van.

Mellékesen itt hitelesebben mérték a fogyasztását, sajnos 160-170wattba is belenyal a proci, úgyhogy szó sincs 95w-ról. Egy alphacool eisbaer 420 vízhűtéssel tudták 70-80 fokon tartani 4,9Ghz en meg 90fok és felette..szóval a gond nem velünk van hanem ez a proci ilyen. Aki ilyet vesz készüljön hűtéssel is vagy rendelje egyből mellé a delid toolt is.

Fogyasztásról és hőmérsékletekről. : [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.