Hirdetés

2019. július 17., szerda

(#1) opr

opr
(PH! addikt)

Alakul ez szepen! Vegre van megfontolando AMD-s laptop.
Ugyis nemsokara laptopcsere (valamikor a nyaron varhatoan), beteszem ezeket a lenovokat a kalapba. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) DraXoN

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

végre ... thinkpad ryzennel...
talán idén már lesznek "jobb" gépek a platformmal szerelve. (csak legyen is kapható, ne csak papíron).

The human head cannot turn 360 degrees... || Siemens A35 -> Siemens C55 -> Alcatel OT556 -> Flying F996 -> Nokia 5230 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z1 Compact -> Lenovo K3 Note -> LG v20 || FX8320; Rx470; 16GB; 240GB; 2x1TB

(#3) UnA

UnA
(Korrektor)

"Az alapár mindhárom gép esetében 1090 dollár körül lesz."

Nem pontosan így olvastam, a T495 lejjebb indul, de majd meglátjuk:

The ThinkPad T495 and T495s 14-inch laptops with AMD hardware will be available in North America in late May (T495) and in early June (T495s) with starting prices of $939 USD and $1,089 USD, respectively. The ThinkPad X395 will arrive in early June with a starting price of $1,089 USD, as well.

@DraXoN: elvileg elég hamar jönnek.

(#4) Tamás9x

Tamás9x
(senior tag)

Kíváncsi lennék majd egy 3.M generációs összehasonlításra. Nem az elméleti, hanem a tényleges teljesítményre.

Matematika tanár korrepetálást, érettségire és pótvizsgára való felkészítést vállal Nyíregyháza központjában. (Sólyom utca) 2500FT / 60 perc Margitics Éva Tel:. 06304131025 --> http://3dnyh.hu/ <--

(#5) opr válasza Tamás9x (#4) üzenetére

opr
(PH! addikt)

Igen, nekem is ez jutott eszembe, hogy megvarom, amig valami erdemlegesebb oldal, mondjuk a notebookcheck csinal valami osszehasonlitast, lehetoleg a 490-495 kozott, azonos kategoria (i7 vs r7) procival, aztan meglatjuk, mi lesz.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) Kansas

Kansas
(senior tag)

Csak azt tudnám, mit akarnak még mindig a TN panelektől? :F

I used to be a decent sysadmin, then I took an arrow in the knee... (BOFH)

(#7) Tamás9x válasza Kansas (#6) üzenetére

Tamás9x
(senior tag)

Sz olcsó, és keveset eszik, érv még helytálló? Egy ideje nem követem a fejlődésüket.

Matematika tanár korrepetálást, érettségire és pótvizsgára való felkészítést vállal Nyíregyháza központjában. (Sólyom utca) 2500FT / 60 perc Margitics Éva Tel:. 06304131025 --> http://3dnyh.hu/ <--

(#8) Akula válasza DraXoN (#2) üzenetére

Akula
(senior tag)

Csak idehaza nem biztos, hogy ezen az áron érkezik majd :(

élj a mának, YOLO!

(#9) Sweet Lou 6 válasza Kansas (#6) üzenetére

Sweet Lou 6
(PH! addikt)

Ráadásul HD felbontassal...

Ha két lehetőség közt nem tudsz dönteni, csinálj egy harmadikat.

(#10) errorcode06 válasza Sweet Lou 6 (#9) üzenetére

errorcode06
(őstag)

Van ott még ahonnan ez jött :)

"Meg ha az FX-ek mentek 4.5-ön azzal a földkéregvastagságú csíkszélességgel, akkor a Ryzenek nehogy ne menjenek mááá" - jedis

(#11) Solten

Solten
(őstag)

Szuper.

Saor Alba

(#12) UnA válasza errorcode06 (#10) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Amerikai árakat sohasem érdemes nézegetni, mert az EU-ban mindenütt drágábban adják. A legvicesebbek az angolok, sokszor 1 USD --> 1 GBP váltással képzik az árakat...

(#13) vicze1 válasza Kansas (#6) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Nagyon sokadik alkalommal, az IT ezen spórol mert utálja a usereket.
Kérik a cégek mert olcsó, ez van.

(#14) Noukoum válasza Kansas (#6) üzenetére

Noukoum
(senior tag)

Nem lenne probléma ha a tn paneles modellek árán adnák az ips paneles darabokat, és az tn panelesek pedig olcsóbbak lennének. Akkor szvsz nem lenne ők panaszra.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#15) Kansas válasza Sweet Lou 6 (#9) üzenetére

Kansas
(senior tag)

Azzal pont nincs problémám. A mostani melós T470-em is 14" FHD IPS tapis - a tapit kb soha nem használom, a FHD pedig Win10 alatt kifolyik a szemem olyan használhatatlan: ha belenagyítok, nem jobb, mint a sima HD, ha nem nagyítok bele, hogy legyen munkaterületem, akkor meg minden hangyányi rajta(ami mondjuk tapizáshoz is elég kontraproduktív).
Filmezni más dolog, de 60cm-ről, ahonnan én nézem, a sima HD-t vagy a 1440x900-t jobbnak gondolom munkára. Játékra meg ezek a gépek amúgy is nagyon korlátozottan alkalmasak, legalább is az én tapasztalataimból ítélve(IdeaPad Yoga 530, R5-2500U, FHD), 768p-re vagy 720p-re praktikus visszavenni, úgy egy fokkal jobbak.

@(#13) vicze1 és többiek: konkrétan ~20e HUF egy T480-ba való 14" IPS FHD panel alkatrészként - még ha a TN feleennyi is lenne, az 10e HUF spórolás, egy 350-400 ezres gépnél ez kit hat meg?

[ Szerkesztve ]

(#16) AxBattler

AxBattler
(PH! félisten)

Elvileg a kijelzőkből elérhető lesz Freesync-es változat is!
Egy 495-öst el tudnék viselni, Vega10-el, és egy ilyen panellal... :K

[ Szerkesztve ]

.............................. "Cable management is for the weak!" ................................

(#17) Kansas válasza AxBattler (#16) üzenetére

Kansas
(senior tag)

Na az úgy már egy fokkal érdekesebb ( :) ), bár kérdés milyen frekvenciatartományt tud, egy 48-60Hz relative haszontalan lenne...

[ Szerkesztve ]

(#18) dabadab

dabadab
(Jómunkásember)

Engem mondjuk jobban feldobna, ha mondjuk visszaraknák az RJ45-öt.

DRM is theft

(#19) Kansas válasza dabadab (#18) üzenetére

Kansas
(senior tag)

Vagy adnának hozzá old-school dokkolót, nem csak egy olyan kis vacak USB-C-set.

(#20) UnA válasza dabadab (#18) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Kivették? A 480-ban még van.

(#21) dabadab válasza UnA (#20) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Én igazán az X-ben vagyok érdekelt, ott a 280-náll került ki. A típus honlapja tulajdonképpen vicces volt, a szöveges áradozásban ott volt bazi nagy betűkkel szedve a "Down with dongles" fejezetcím, a tech specnél még ez: "Native RJ45 with dongle (sold separately)". :W

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#22) vicze1 válasza Kansas (#15) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Szorozd fel azt a 10e-t mondjuk 5000db-bal és akkor döntsd el, hogy meghat-e.
Azt viszont nem értem, hogy mi kötelez mindenkit ezen az opción való lovagolás lassan 4év. Mintha kötelezne téged, hogy megvedd. Képzeld még HDD opció is van, hajrá.

(#23) dabadab válasza Kansas (#15) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Filmezni más dolog, de 60cm-ről, ahonnan én nézem, a sima HD-t vagy a 1440x900-t jobbnak gondolom munkára."

Hatvan centi az kb. egy normális monitor nézési távolsága: a laptopképernyők inkább 30-40 centire vannak belőve, mivel ha az ember tényleg laptopként használja, akkor már csak a billentyűzet miatt se lehet ennél távolabb.

DRM is theft

(#24) vicze1 válasza dabadab (#18) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Alap T modellen továbbra is van, az S-en van átalakítóval natív, ahogy X1-eken lassan 5éve. Az S igazából egy módosított X1, minden forrasztva. Az alap T teljesen azonos az előző generációk S modelljével gyakorlatilag.

(#25) vicze1 válasza Kansas (#19) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

(#26) joghurt válasza dabadab (#21) üzenetére

joghurt
(PH! addikt)

Jaja, instant halállista az RJ45 hiánya.
Mint ahogy szívlapátos a 100ezerbe kerülő TypeC dokkoló is.
Ja, és pl. eSATA azon sincs, hogy a belsőleg nem bővíthető háttértárat pótolja valahogy az ember.

A tej élet, erő, egészség.

(#27) Kansas válasza vicze1 (#22) üzenetére

Kansas
(senior tag)

Engem nem kötelez, de nem én intézem a cég beszerzéseit, és ha a cég TN panelest vesz, akkor úgy jártam.
A ThinkPad-ekbe kerülő TN panel minősége még a Lenovo ThinkVision monitorokba kerülőét(szintén TN) sem éri el, közel sem.
Szerencsére a mostani munkahelyem inkább a ló túloldalára esett laptop fronton a tapis IPS kijelzőkkel, de annak kapcsán pl. nem bánnám, ha nem lenne tapis, és inkább egy jó fajta 24"-os FHD monitort adnának helyette, és nem a 10+ éve vett 19"-22"-os ócskavasakkal(D-Sub, 1280x1024/1680x1050) kéne a retinám égetni...
Jó, tudom, én vagyok az örök elégedetlen, de talán a cégnek is érdekében állna, hogy megfelelő munkaeszközt biztosítson, amivel hatékonyan lehet a munkát végezni.

(#28) Kansas válasza vicze1 (#25) üzenetére

Kansas
(senior tag)

Az nem vacak, csak olyat már nem osztogatnak sok helyen.
Az utóbbi 3 munkahelyemen örült, aki ilyet kapott. Én pl nem kaptam csak egy USB-C/D-Sub dongle-t. Még szerencse, hogy a T470-ről nincs lespórolva az RJ45.

[ Szerkesztve ]

(#29) vicze1 válasza Kansas (#27) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Az hogy a munkáltatód mit vesz az nem a Lenovo, Dell, HP hibája. Én mint beszerzésért is felelős inkább veszekszek és érvelek egy sort, hogy az utolsó Mancika is IPS-t és NVMe-t kapjon, cserébe ritkábban cseréjük, de így is használhatóbb.

(#28) Kansas: Megint spórolás 250 vs. 50$, mert hát "ugyanazt" tudja. Az X1-ek 350$-os amúgy elég fasza TB3-as dokkolóját már nem tudtam én se átverni sehogy. :(

[ Szerkesztve ]

(#30) pengwin

pengwin
(PH! addikt)

Egy T495, közepes Ryzennel, 16GB RAM-mal, 400 nites kijelzővel nagyon vonzónak tűnik.

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

(#31) Kansas válasza vicze1 (#29) üzenetére

Kansas
(senior tag)

Annyiban de, hogy ezeket a megoldásokat (TN, D-Sub, HDD) a piacon tartja. Ha nem lennének, senkinek sem hiányoznának, és gyanítom az árban sem nagyon látszana. Az NVMe pont nem kritikus, nincs akkora különbség a SATA SSD-khez képest, mint egy HDD és egy SATA SSD közt - jó, ha van, de nem dőlök a kardomba, ha csak SATA SSD jut.
Azért irigylem az utolsó Mancikátokat... :)

Ja, addig spórolás, amíg az ember le nem csúszik pár fontosabb határidőt/SLA-t mert nem tud kellő tempóban dolgozni(pl. nem fér el 2db használható méretű RDP ablak egymás mellett). Az kicsit többe fáj, mint 200-250$...

[ Szerkesztve ]

(#32) Kendek

Kendek
(PH! nagyúr)

Azt nem értem, hogy ha ezek a Zen+ Pro APU-k is csak 2400 MHz-ig támogatnak DDR4-et, akkor miként járhat ezekben a notikban mégis 2666 MHz-en is? Netán egy kis túlhajtást eszközöl a Lenovo? Az E495/E595 kapcsán is olvastam róla (nem Pro APU) és ott is furcsáltam már.

<-ƘƘ->

(#33) dabadab válasza vicze1 (#29) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Az cégeknek is 350? Azt hittem, hogy abból is elég masszív kedvezményeket lehet kapni (legalábbis amikor én vettem X230-at, akkor úgy láttam, hogy az (osztrák) Lenovo dealernél elég komoly mátrix volt az árakról, mennyiségtől meg ki tudja mitől függően).

DRM is theft

(#34) dabadab válasza Kansas (#31) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Én az egyik cégnél azért álltam fel, mert már elegem volt belőle, hogy olyan - szerintem tök alap - dolgokért kelljen küzdenem, mint RAM upgrade, hdd->ssd upgrade meg egy normális monitor.
Amikor elmentem, akkor persze nem találtak senkit a helyemre, és a dolog odáig jutott, hogy egy nagyobb összeget (a fenti cuccok árának a többszöröse) ajánlottak fel bónuszként annak, aki odavisz egy embert.

Tökre megérte nekik a spórolás :(

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#35) Tetsuo válasza vicze1 (#22) üzenetére

Tetsuo
(fanatikus tag)

Az ugyanúgy kicsi összeg, hiszen ekkor már éppen ötezer darab laptop viszonylatában kell nézni.
Amelyik vállalat ötezer sz@r-kijelzős gépet vesz, az magasról tesz a dolgozók munkakörülményeire.

(#36) UnA válasza dabadab (#34) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Néha teljesen hülyék, ahogy ezt a munkahelyi spórolást tolják, miközben a másik kézzel meg szórják ki más dolgokra a pénzt (a rövid távú gondolkodás már önmagában is rossz pénzügyi szemlélet, persze).

Mondjuk én már vettem céges laptopba alkatrészt, mert akkor legalább megoldódtak a dolgok egyszerűen... ;)

(#37) UnA válasza Kansas (#27) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Lehet, hogy én vagyok az igénytelen, de nekem a Thinkpad kijelzője sohasem tűnt gyenge minőségűnek, sőt még azt sem tudom, hogy milyen fajta volt, amiket használtam. :)

(#38) villamos válasza dabadab (#34) üzenetére

villamos
(őstag)

Nálunk bármilyen monitorért küzdeni kell, van hogy othonról hoz be valaki monitort, hogy adott esetben dolgozni tudjon... :U

"Cryptocurrency can't crash soon enough." NaOH + HCl = NaCl + H2O

(#39) Kansas válasza UnA (#37) üzenetére

Kansas
(senior tag)

Akkor valószínűleg mázlid volt és eddig IPS kijelzős ThinkPadekkel találkoztál.
Én nemrég adtam el az X220-amat, annak a színtorzulás nélküli betekintési szöge volt vagy 30°
A régebbi munkahelyemen használt X230-asomban is TN panel volt, de abban pl. a jobb minőégű verzió, azon csak abból lehetett észrevenni a panel TN mivoltát, ha direkt lapos szögben alulról nézted a kijelzőt, akkor látszott hogy invertálódnak a színek, oldalról viszont tényleg rendesen megvolt a 160-170°.
IPS-eknél nincs ilyen szerencsejáték, azok jó képet adnak, pont. Bár soha nem voltam grafikus, szóval azt nem tudom, színhűséggel(kalibráltsággal) hogy állnak, de gondolom a grafikusok többsége nem 14"-on dolgozik.

(#38) villamos csak nem egy helyen dolgozunk? ;]

[ Szerkesztve ]

(#40) UnA válasza Kansas (#39) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Pedig akkor biztos TN panel volt :) , de sohasem értettem miért kéne egy laptopot más szögből nézni, mint ahogy rendesen is használom.

(Sőt a kedvencem a drága laptopokhoz vehető fólia, hogy miután a technológia már nem akadály, akkor más mégse tudjon ránézni...)

(#41) Kansas válasza UnA (#40) üzenetére

Kansas
(senior tag)

Ó, ha csak aról lenne szó hogy egy viszonylag korlátozott tartományból nézve jó a képe... de amikor scrollozni kell a fejeddel(derékból, jobb esetben nyakból), hogy lásd rendesen, mi van a 12"(!)-os kijelző 4 sarkában, az megfizethetetlen... és akkor a 6-bites(+FRC) panel által nyújtott sávosodás/blokkosodás már csak az extra. Igaz, az legalább a munkában nem zavar, csak pl. filmnézéskor.

Egyébként a költséghatékony megoldás elvben az lenne, ha az ember megvenné a TN paneles verziót, majd 20e(+szállítás) Ft rááldozásával IPS-esítené.
Csakhogy a HP/Dell/Lenovo triumvirátus arra is figyel, hogy minél nehezebb(kvázi lehetetlen) legyen sérülés nélkül szerelni a laptopjaikat(kijelzőcserénél min. 1 pattintós pöcök elhajlik/letörik az tuti), így az ember kétszer-háromszor is meggondolja, mikor enged szervíznek/havernak/magának először hozzányúlni tökéletesen működő alkatrészhez.

[ Szerkesztve ]

(#42) hallador válasza dabadab (#34) üzenetére

hallador
(PH! addikt)

Sajnos ez nagyon jellemző otthon. Nagyon kevés az a cég akinél komolyan veszik a dolgozók kényelmét/egészségét. Ennek az oka ott is keresendő, hogy a HP, Dell, Lenovo nem egyszer a olcsóbb modelleket viszik Kelet Európába. Én még emlékszem, mikor kijöttem ide akkor már a cégnél back light keyboard-os HP ProBookok voltak, mikor bejöttek az IPS paneles HP-k, akkor már azt vették ez volt 2015-ben, Magyarországon a 2018-ban jelentek meg az ilyen típusú ProBookok. Persze a korrupció is erősen benne van, mert "ha ezt veszed" akkor kapsz vissza a zsebbe valamit. Szóval sajnos minden szinten rosszul jön ez ki otthon, általánosítani nem lehet.
A Most a második legnagyobb bankban most kezdték bevezetni az IPS paneles Dell Latitude 5000-eseket, mikor azért már 2 éve piacon vannak a jobbak is. Itt ahogy néztem TN külön kérni kell.
Szóval mostanában változik azért a helyzet, de lassan.

(#38) villamos
Na ha van lehetőség, akkor gyorsan el onnan.

[ Szerkesztve ]

[ Debian Stretch; Linux Mint Cinnamon, Ubuntu 19.04; Fedora 30]

(#43) Malák

Malák
(kvázi-tag)

HD kijelző 2019-ben...

(#44) UnA válasza Malák (#43) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Ez érdekes értelmezés, de ezt írja a Lenovo saját oldala:

HD TN antiglare (1920 x 1080, 250 nit)

(#45) vicze1 válasza UnA (#44) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Akkor nézd meg még egyszer.
14" HD (1366 x 768, 220 nits) anti-glare

(#46) UnA válasza vicze1 (#45) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Tényleg ;) igazából a T490-re néztem rá, és nem gondoltam, hogy különböző lehet.

(#47) vicze1 válasza UnA (#46) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

T490-nél is ott van.

(#48) UnA válasza vicze1 (#47) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Az európai oldalon ez másképp néz ki: [link]

(#49) Akula válasza Malák (#43) üzenetére

Akula
(senior tag)

az adatbiztonság miatt jó, ha nem olyan nagy a betekintési szög ;]

élj a mának, YOLO!

(#50) vicze1 válasza UnA (#48) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Hehe, el van írva. :) Platform spec.
3 hete rendeltem, akkor még ott volt a TN panel a configurálásnál, most épp nincs. Sajnos Lenovonál ez nagyon hektikus, hogy hol milyen alkatrész érhető el.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.