Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• Tigerclaw

nagyúr

Sajnos a Windows tabletek megálltak egy fejlettségi szinten és minden gyártó ugyanazt a hardvert dobja piacra újra, meg újra szinte nulla változtatás nélkül. Mintha autóknál csak a a dísztárcsát cserélnék le vagy a festést.
    Szerintem ennek olyan oka is lehet, hogy a gyártók és az MS is ellenérdekelt abban, hogy a tabletek kiválthassák olcsón az átlagos otthoni PC-ket, notebookokat. Márpedig egy tablet desktop windows-al szállítva, megfelelő kiépítésben és minőségben komoly konkurenciája lehet azoknak, főleg amiknél az OS-t ingyen adja az MS, vagyis a gyártók jóval olcsóbban adhatják. Nem csak a PC-jét hordhatja zsebben az ember, hanem otthon rádughatja a monitorját, és az összes perifériáját, amit kényelmesebben használhat. Levelezésre, internetezésre, filmnézésre, egyszerűbb játékok, szoftverek futtatására megfelelő (persze talán nem 1GB RAM-al meg 16GB tárterülettel)

Ezt a windowsos Lenovo tabletet semmi értelme nem volt piacra dobni. Mintha ezzel azt mondta volna a gyártó, hogy ennyire telik csak nekik fantáziából.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

• Tigerclaw

nagyúr

Ami windows-os tablet nekem jó kellene:
    - 9 vagy 10 inches kijelző
    - Legalább 720p-s kijelző, de HDMI-n keresztül minimum a Full HD támogatása
    - Legalább 2GB RAM
    - Legalább 64GB háttértár
    - SD kártya támogatás, lehetőleg teljes méretű és támogassa az UHS kártyákat is és ne legyen limitálva a kártya mérete.
    - HDMI kimenet
    - USB 3.0, vagy 3.1
    - Legalább 720p-s előlapi kamera (nem kell nagyobb felbontás, de az jó minőségű legyen)

Opcionális, de nagyon jó lenne, ha lenne rajta egy univerzális dock port amin keresztül működne mind az USB 3.0, mind a HDMI. Illetve emiatt gyári asztali dockoló és billentyűzet, nagyobb touchpaddal. Szintén opcionális a vízállóság, illetve a hátoldali kamera.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

• Tigerclaw

nagyúr

válasz Torry #26 üzenetére

Sajnos a transformer széria is kicsit leragadt egy helyben. A Dell 7000-es szériája lenne talán a legjobb nekem. Ahhoz van dockoló USB 3.0 portok, sőt van amelyik két monitorral is leboldogul. Persze ezek már nem atom, hanem Core M chipesek. Nem olcsó, de mondjuk iPad árban van. Valami hasonlót kellene az Asusnak, Lenovonak és Acer-nek is összehozni.

• Tigerclaw

nagyúr

válasz pengwin #28 üzenetére

Igen, a 27-esben írtam is, hogy jelenleg a Dell lenne nekem a legjobb, főleg a 7000-es széria, de az 5000-es is jó. (igaz az utóbbiban csak atom van, de kb. a felébe is kerül, mint a másik) Már tavaly is a Dell-t tartottam a legátgondoltabbnak, pont a gyári dokkoló miatt. Egy sok áramot zabáló asztali gép helyett egy ilyen tablet, dokkolóval, lefedi az átlagos otthoni PC funkcióját, miközben a legfontosabb dolgokhoz bárhol utazás közben, munkában is hozzáfér az ember akár csak tabletként, akár billentyűzetes kiegészítővel "notebook-ként"

Hozzászólok Aktív témák

Hirdetés