Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mate_1146

    csendes tag

    Ha ki szeretnénk számolni mi mennyi, nézzünk egy egyszerűsített példát: van egy nettó 1000 dolláros termék, a viszonteladó nem jut hozzá 900 alatt. El kell juttatni Európába, a szállítási költséget régen "elengedték" USD-EUR 1:1 váltással, most túl kicsi a különbözet a két pénznem között, hogy ezt megtegyék, így van szállítási költség, legyen a termék ára +3%. Ott tartunk, hogy haszon nélkül hozza egy EU depóba a cég a cuccát, ahol jóval kisebb piacon kevésbé nagy tételszámban tárolja (drágábban). A tárolás egy termékre jutó költség különbözete már rátesz hasracsapva 3%-ot az árra. Tehát az US ár a viszonteladó számára 900 USD, EU ár 900+3%+3%, azaz 954 EUR. Ez a termék eljut a viszonteladóhoz Magyarországon, nem vad elképzelés, hogy az 5-10% profitot felül egy 5-10% kockázati felárat is számolnunk kell, tekintettel a forint gyengeségére. Itt az átváltása megtörténik mondjuk 15% viszonteladói árréssel, azaz 954+15% lesz itthon a nettó ár, mai árfolyamon 437e Ft. Erre jön az áfa, azaz a végösszeg 554.990 Ft.
    Nem számoltunk vámot, termékdíjat, Magyarországon belül szállítási költséget, esetleges második árfolyam kockázati tényezőket, beszerzési szerződésben fellépő fizetési késleltetésre felárat, stb stb... Én őszintén szólva nem lepődtem meg az áron, kb erre számítottam. :R

  • mate_1146

    csendes tag

    válasz 7Heads Drago #50 üzenetére

    Ha azt szeretnéd olvasni, hogy ez Apple tax, akkor nyugodtan olvasd bele. Ez a cég nem fog kevesebb profitot zsebre tenni a mi kedvünkért és a termékei is felülre vannak pozícionálva. Szerintem elég nagy eszű ember dolgozik ott, hogy tudják, így is fogyni fog mint a cukor. :R

Új hozzászólás Aktív témák