Hirdetés

2017. szeptember 24., vasárnap

(#1) bteebi

bteebi
(PH! addikt)

Az árak ismerete nélkül nehéz bármit is nyilatkozni ezekről. Nem tűnnek rossznak, de nyilván van annak jelentősége, hogy mennyibe fognak kerülni. Igazából az fogja eldönteni, hogy mennyire jók :D.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) ZoPád

ZoPád
(tag)

Gazdaságos? Hol az ár?

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#3) BlackPriest válasza ZoPád (#2) üzenetére

BlackPriest
(őstag)

ez kicsit nekem is hiányzik :U

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#4) kkf

kkf
(fanatikus tag)

biztos attól gazdaságos, hogy óccó kínai brand, vagy mert csak 240GB-vel jön, így ha akarod se tudod rákölteni két havi fizud :DDD
egyébként valaki itt Magyrországon fogott már kézben Colorful terméket? :))

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#5) Balika911

Balika911
(PH! nagyúr)

"SATA és nem SATA szabványt ismerő"

Srácok, azért ne már! :D
Normálisan megfogalmazva ez "SATA és PCIe szabványú" akar lenni?

Topikhoz: lehet, hogy a "gazdaságos" nem az árára, hanem a kapacitására vonatkozik. Ennél még anyámék gépébe is nagyobbat vettem, két évvel ezelőtt. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung M2026W lézernyomtató eladó (szinte új)

(#6) Dealer95 válasza Balika911 (#5) üzenetére

Dealer95
(őstag)

M.2-ből is két fajta van.
Van az NVME és a "SATA"-s ami ugyan azt a sebességet tudja, mint a SATA3-as társai. (pl. 850 EVO M.2)

ELADÓ: AMD Vega64 eladó: 187.500 /db., bontatlan GTX1060 6GB: 95.000/db

(#7) Balika911 válasza Dealer95 (#6) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Szerintem az előző hozzászólásomból kiderül, hogy ezzel én is tisztában vagyok. :) Egyébként meg három fajta:
- AHCI/SATA
- AHCI/PCIe
- NVMe/PCIe

A második persze nem tipikus, a Samsung SM951-ből van ilyen változat például.

[ Szerkesztve ]

(#8) Feketelaszlo

Feketelaszlo
(senior tag)

Illik a színviláguk a márkanévhez.

(#9) kelna91 válasza Feketelaszlo (#8) üzenetére

kelna91
(tag)

topkek

(#10) kromatika

kromatika
(PH! kedvence)

Hogy lehet gazdaságos ár nélkül

(#11) Bandi995 válasza Balika911 (#5) üzenetére

Bandi995
(fanatikus tag)

Azért a 240 szerintem már elég combos. 7 év 120-assal küzdés után váltottam (akkor még azt hittem mostanra terás, többterásra, helyette) 256-ra, szerintem ennek már kielégítő a tárhelye. Nem mondom, hogy nem viselném el, hogy egy 16 terás ssd megy a sok szar hdd-m helyett a gépben egy hang nélkül, de pár játéknak, gyakran használt programoknak és a windows tárolására ez is megteszi.

Itt egyébként álljon egy véleménynyilvánítás a mai helyzetről. Mi a jó élet az, hogy 22-ért vettem mint írtam is 7 (!!!!!) éve 120-as OCZ-t, mai napig tökéletes bírja nem mellesleg és ezek az árak azóta semmit sem változtak? konkrétan kétszeres áron vettem kétszer akkora tárolót, 7 teljes év után. Rettenetesen lassú újítások, semmi árcsökkenés, borzasztó stagnáló piac. :(

(#12) Dealer95 válasza Bandi995 (#11) üzenetére

Dealer95
(őstag)

Már nem a SATA-s SSd-ké a jövő, hanem az M.2 NVMe-s társaiké, amik 3000Mb/s-mal olvasnak és 2000-rel írnak egy mezei 500/450-es SATA3-hoz képest.

Nem stagnál, csak nem az ár csökken, hanem a teljesítmény nő.

(#13) kelna91 válasza Dealer95 (#12) üzenetére

kelna91
(tag)

Igen, annyival írnak az SLC pufferbe, utána szépen továbbmásolják az MLC/TLC tárba.

(#14) blackrulz válasza Dealer95 (#12) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

Home use iszonyat kell. Mert azé a jövő. Nálam mondjuk nem, de a tömegeknek elengedhetetlen ;] Jahnem.

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#15) Dealer95 válasza kelna91 (#13) üzenetére

Dealer95
(őstag)

Már amelyik buffert használ (Samsung 960 EVO - PM961...)

De egy Toshiba XG3 (2400/1700) simán hozza a gyári értékeket konstans, ahogyan a 950 Pro és 960 Pro is.
Plextorok között is vannak nagyon gyorsak (2000+).

(#16) Balika911 válasza Bandi995 (#11) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Az utóbbi egy-két évben tényleg nem változtak az árak (vagy csak alig), de az utóbbi hét évben azért sokkal olcsóbbak lettek az SSD-k, főleg a nagyobbak. Ez alatt az 500 GB és afölöttieket értem most. Illetve hét éve még nem is igazán voltak ekkorák. :)

Biztos, hogy 22 ezer volt az az OCZ, illetve hivatalos forrásból származik? Olcsónak tűnik, mert hat éve a 128-as Samsung 470 például ~55 ezer forintba került.

A 250 GB egész sokmindenre elég lehet, igen, de szerencsére ez már egy elég átlagos méret.

[ Szerkesztve ]

(#17) Bandi995 válasza Dealer95 (#12) üzenetére

Bandi995
(fanatikus tag)

Igen, azt is vettem, nem véletlenül. A SATA OCZ-m meg mint mondtam egy 7 éves történet, akkoriban űrtechnika volt :)

Balika911: Mondjuk azt, hogy olcsóbb volt, mint a bolti ár, de nem sokkal. Ismerős volt a boltos ;) De nem sokkal, 25-26 körül lett volna így is. 2010-ben volt, tényleg nem viccelek, lehet én vettem túl jó áron, nem tudom, de hogy több mint egy fél évtized után kétszer akkorát csak kétszer annyiért tudtam venni, az is biztos!

[ Szerkesztve ]

(#18) core2trio

core2trio
(tag)

"gazdaságos" & "árat egyelőre nem közöltek"

Látom másnak is feltűnt az ellentmondás a két fenti infó közt ;]
Bár lehet, gyártani gazdaságos lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.