Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GhostRider93

    tag

    Amit az eddigi hírekből készürtem hogy valószínűleg Intel 7nm-re tervezi kiadni azt az architektúrát amivel egy biztonsági résektől mentes CPU-t dobhat piacra. Viszont a jövő zenéje hogy ezek mire lesznek képesek és ott már az 5GHz-et is nagy valószínűséggel el lehet majd felejteni(7 nm) így az egy magos teljesítmény nagyban függ majd az architektúrától. Ők egy sokkal nagyobb vállalat így egyenlőre nincsenek nagy bajban meghát mivel saját gyártástechnológiát fejlesztenek így azt saját felhasználásukhoz tudják igazítani amivel mindig valamennyi előnyre tudták szert tenni a konkurenciával szemben. (Ugye GlobalF. meg TSMC inkább a telefonokban szánt procikat helyezték előtérbe amik alacsonyabb órajelen tudnak sokkal hatékonyabban dolgozni és nem nagyon fekszik ez egy asztali vagy szerver procinak) most viszont amd külön kérésére egy áttervezett 7+ és 5nm-el készülnek (lehet csak az egyik már nem tom) ami már jobban fekszik nekik. Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a jövőben és kívánom hogy amd ne tűnjön el mint a bulldozer korszakban. Ugyan ez igaz intelre is de nem tartom valószínűnek hogy egy ennyi pénzel és minden mással rendelkező vállalat megszűnne.(de ilyenre is volt már példa ugye Nokia)

    Mindig is jobban szerettem az amd-t a kisérletezgetős új technológiák miatt de ez egy nagy veszélyforrás is.

    R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

Új hozzászólás Aktív témák