Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

(#1) big-J

big-J
(őstag)

Szöveg és linkek képként... Tartok tőle hogy az interaktívabb oldalakon ugyanúgy pokol lesz a szituáció mint a népszerű sávszél spórló szerver által renderelt megoldásoknál (skyfire, opera turbo).

(#2) Kékes525

Kékes525
(veterán)

Gratulálok, ez nagyon jónak tűnik. :K :C

Barátnőm megkérdezte: Miért beszélek olyan halkan otthon? Feleltem: Azért mert Zuckerberg lehallgat. Ezen jót nevetett a barátnőm, én is nevettem, Alexa is nevetett, Siri is nevetett és Bixby is nevetett...:D

(#3) alevan

alevan
(őstag)

A mai "minden GPUval gyorsítunk" világban még ténleg CPUn fut minden böngészőna renderelés? Meglepődtem...

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) morgyi

morgyi
(veterán)

Először azt kellene megoldani, hogy egy igaz gyengébb, de olyan gépen amin a yt flash 1080p-ben gyönyörűen fut, a HTML5 ne diavetítés legyen... És nem nem a driver írója a ludas, mert az MS az IE11-ben pl gyönyörűen képes volt megoldani, igaz csak a 720p-t ugyan azon a konfigon.

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

(#5) lenox

lenox
(addikt)

De amugy a chromeban ki van kapcsolva a 2d canvas render gpu gyorsitasa, mar ha csak ezt bekapcsolja valaki, akkor is gyorsul...

(#6) .mf válasza big-J (#1) üzenetére

.mf
(veterán)

Egy kicsit ettől félek én is, hogy tovább menetelünk a színes-szagos giccses net felé. Manapság egy-egy oldal betöltése annyi forgalom, mint amennyiből kis híján húsz éve (basszus hogy telik az idő) egy egész napot vagy akár hetet neteztünk.

Amúgy minek a rövidítése? TyúkGél? :DDD

(#7) arnyekxxx válasza .mf (#6) üzenetére

arnyekxxx
(addikt)

...és az a a hüje aki megemliti a blogponthu-n némelyik poszt alatt, hogy talán mégse jó ötlet 20db 5 megapixeles és darabonként 3Mb-os képet a böngészővel letöltetni a majd átméreteztetni 700x400pixeleste...

(#8) banhammer

banhammer
(veterán)

Kiváncsi vagyok, hogy ez mikor fog a böngészőkbe belekerülni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) LordX válasza morgyi (#4) üzenetére

LordX
(veterán)

Dehát.. a Flash.. az egy szemét..

/sarcasm

(#10) morgyi válasza LordX (#9) üzenetére

morgyi
(veterán)

Egyenlőre yt alatt a HTML5 még nagyobb szemét, szóval nekem nem kell magyarázni hogy a HTML5 fogja megváltani a világot. Vannak fasza 3D motorok HTML5 alá ami tök jól néz ki csak engem nem érdekel :D A videózás menjen jól, de az meg nem megy.

Ja most olvastam el a hozzászólásod végét. Hát igen.. Lehet hogy szemét de legalább működik.

[ Szerkesztve ]

(#11) pakriksz válasza morgyi (#4) üzenetére

pakriksz
(őstag)

nekem fordítva van, sőt a flash még másodpercekig meg is akasztja a betöltést. Folyamatos youtube-t eddig csak az okostv-m youtube appjában láttam, meg telefonon...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#12) mzso válasza morgyi (#10) üzenetére

mzso
(addikt)

Mármint firefox alatt. Az ie-t te említetted hogy jó, chrome alatt én tapasztaltam, hogy jól megy.

(#13) morgyi válasza mzso (#12) üzenetére

morgyi
(veterán)

Brazoson nem, viszont rajta chrome alatt az 1080p is simán megy, a HTML5 meg 720p-ben is laggol.

(#14) mzso válasza morgyi (#13) üzenetére

mzso
(addikt)

Jut eszembe...
Valószínűleg ez nem a HTML5 hibája hanem azé, hogy a google a videók jó részét már VP9-ben nyomatja. Ami eleve vagy kétszer annyi erőforrást használ mint az AVC és még hardver gyorsítás sincs hozzá. A statisztikáknál meg lehet nézni. Nézd meg olyan videónál aminél nincs vp9 videósáv.
Próbáld meg olyan fullHD videóval aminél nincs vp9. pl ez: https://www.youtube.com/watch?v=hicBgE6XndM (általában olyanok aminek kicsi a nézettsége)

Elméletileg addonnal, szkripttel rá lehetne venni a yt html5 lejátszóját, hogy az AVC sávokat használja. Csak eddig még senki nem csinálta meg.

[ Szerkesztve ]

(#15) mzso

mzso
(addikt)

Kár hogy kivették a VP9 codec kikapcsolhatóságát...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.