Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz #80439296 #42 üzenetére

    Hogy mi a bajod az SSHD-val... momentán az árához képest a leggyorsabb háttértár, amit 2,5"-os helyre be lehet tenni. A legolcsóbb 1TB-s SSD-k úgy 50e Ft körül vannak, egy ugyanakkora FireCuda meg 18-21e-ből megvan.
    Elég jól gyorsítja az apró, gyakran használt fájlok olvasását.
    Nem azt mondom, hogy jobb egy SSD-nél, de feleannyiba se kerül és HDD-hez képest jól látható a különbség - én pl a PS4-embe tettem egy ilyen 1TB-s FireCudát, a gyári 500-as vinyó helyett, ég és föld a különbség, hisz a gyakran használt mentések és az OS beleférnek a 8GB NAND gyorsítótárba...

    Nem is értem, miért nem tesznek minden HDD-be ekkora(vagy akár dupla) gyorsítótárat, kétlem, hogy az árán jobban meglátszana mint a teljesítményén...

    Mellesleg ebben a laposban van 1xM.2 és 1x2,5" HDD hely, utóbbi helyére nem tudsz M.2-t tenni, nagy fájlok szekvenciális olvasásában(pl filmek) viszont a SATA SSD-k sem annyival jobbak, amennyivel drágábbak.

    Aki meg videóvágásra veszi, az nem köteles megvenni az SSHD-t, nyugodtan vehet helyette nagy SSD-t, amíg a pénztárcája bírja...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák