Hirdetés

2018. december 17., hétfő

(#1) A_Papa

A_Papa
(fanatikus tag)

Jó kis cuccok! :)

Papa

(#2) solfilo

solfilo
(PH! kedvence)

"...köszönhetően a 11 maggal dolgozó Radeon RX Vega 11-nek. Ezzel már akár a régebbi játékoknak is nekieshetünk visszavett részletesség mellett, megspórolva a dedikált videokártya árát."

Ezt úgy írjátok, mintha a Vega 8 erre nem lenne alkalmas, pedig elég közel vannak. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#3) antikomcsi

antikomcsi
(PH! kedvence)

Ne vegyétek kötekedésnek, de legalább, amíg ilyen friss a cikk, addig megegyezhetne az ajánlott termék ára az írásban, és a linkre kattintva. Hogy holnap mi lesz, az már lényegtelen.

(#4) Noukoum

Noukoum
(tag)

Végre egy jó ajánló!:)

Only a sith deals in absolutes

(#5) djkakukk

djkakukk
(senior tag)

OFF.

Hogy még mindig mi a faxnak erőltetik az SSHD-t... :U

OP6T voucher privátban! - I bless the rains down in Africa. - OnePlus 6 with 8GB Ram and 256GB Rom. - Nem mindegy, hogy Rama vagy Roma. - Ténfergő kígyó: Boateng. - Jobbik+Mi magunk=Sinn Féin=IRA

(#6) tibaimp válasza djkakukk (#5) üzenetére

tibaimp
(őstag)

El kell adni a legyártott darabokat...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) CPT.Pirk válasza djkakukk (#5) üzenetére

CPT.Pirk
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Mert 1TB méretben még mindig b. drága az ssd.

Nyilván a cikkben lévő gyengébbik laptopnak is úgy lenne igazán értelme, ha lenne egy külön ssd a rendszernek és mellé jönne még az sshd. De még így sshd-vel is jobb, mintha csak egy szimpla, dög lassú 1TB hdd lenne a gépben, ahogy az olcsóbb tucat laptopoknál szokás...
Ismerősi körben is van ilyen 1TB lassú hdd-s újabb gép (i3 proci), másfél perc a win10 boot ideje, mire használhatóvá válik. Tömör gyönyör.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8) =Mentor=

=Mentor=
(őstag)

Engem az dühít, hogy a magasságállítás már luxusnak számít egy monitornál... :W

(#9) Dr. Akula

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

1. fecskének jó ez az Acer monitor, majd ha harmadennyiért is hozzá lehet jutni, a lehetőleg nem 27, hanem 32"-es, vagy mégnagyobb változatához, akkor jó is lesz.

(#10) MeszesKPT

MeszesKPT
(fanatikus tag)

Tök jó, hogy 234e a 2070, amivel csak a felső-közép kategóriát jelenti.

(#11) Dr. Akula válasza MeszesKPT (#10) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

És még az is szarrá mehet bármikor, nemcsak a 2080(Ti).

(#12) Ombre85

Ombre85
(tag)

"három darab, eltérő forgásiránnyal operáló ventilátorral gondoskodik a turbulencia csökkentéséről"

OK. Egy CW, egy CCW, de a harmadikat akárhogy próbálom, sehogy sem tudom elképzelni, milyen módon foroghat... ;]
Természetesen nem a szöveggel van baj, hanem azzal, hogy szombat van és dolgozni kell. :D

(#13) Noukoum válasza CPT.Pirk (#7) üzenetére

Noukoum
(tag)

Szerencsére már emberi szemmel is megfizethetők az ssd árak.

(#14) ggbuffon1897

ggbuffon1897
(őstag)

Tudom h ez termék helyett inkább bolt promó, de egyre leljebb csúszik az oldal

Az meg külön pikáns, hogy egy darab teszt nincs elvileg Mo. vezetö hw oldalán az uj rtx kártyákról a megjelenés után 2 hónappal sem, de az ajánlgatása az megy..(az meg már emlitésre se méltó, h Giga kártya 200 felett, mint ajánlott..)

Megszűnés előtt állnak v mitörtént?

[ Szerkesztve ]

(#15) dannyl válasza Noukoum (#13) üzenetére

dannyl
(PH! addikt)

Mi vagy te? Szervkereskedő? :DDD :DDD :DDD Ne haragudj, de 3 perce ezen röhögök :D

(#16) syberia válasza dannyl (#15) üzenetére

syberia
(PH! addikt)

szemkereskedő :Y

"A hazug embert hamarabb utólérik, mint a sánta robotot."

(#17) pusszycat válasza Noukoum (#13) üzenetére

pusszycat
(PH! kedvence)

"...mértékkel." Ezt így ebben a kontextusban még nem hallottam. :)

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) HUAWEI P Smart - Black -

(#18) CPT.Pirk válasza Noukoum (#13) üzenetére

CPT.Pirk
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Francba, én csupa fül vagyok... :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19) AxBattler

AxBattler
(PH! félisten)

Dell S2419HGF elég jónak tűnik... ha gémer PC-t építenék, tuti ezt venném, vagy egy AOC G2590PX-et... vagy Legion Y25f-10-et. :B

.............................. "Cable management is for the weak!" ................................

(#20) pusszycat válasza CPT.Pirk (#18) üzenetére

pusszycat
(PH! kedvence)

Szemtelen. :DDD

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) HUAWEI P Smart - Black -

(#21) Franklin válasza AxBattler (#19) üzenetére

Franklin
(PH! addikt)

Dellnél az S sorozat nem fényes kijelzőket kap?

G2590PX-et vennék én is most, új 144 Hz-es panel, magasságállítás, USB, jóféle monitor.

Az Y25F-ről olvastam valamit, hogy nem ajánlott, de már nem tudom miért.

(#22) san01

san01
(PH! addikt)

Na végre, 32"-os Dell, ilyenből kéne 1440p-s 200 ezer környékén. :)

HTC U11 | Origin: Captain_Adamica

(#23) fasyrt válasza pusszycat (#20) üzenetére

fasyrt
(őstag)

Hallatlan! :D

#22 san01: Nezz meg egy Benq PD3200Q-t, engem meggyözött.

[ Szerkesztve ]

(#24) Noukoum válasza dannyl (#15) üzenetére

Noukoum
(tag)

Örülök neki. Szándékomban ugyan nem állt, de így legalább hasznos volt a hozzászólásom. :DDD

Most hogy mondtátok elgondolkodtam ezen a "szakmán". Bár lehet picit durva az én pici gyönge lelkemnek. De ugye pénz pénz pénz :)

(#25) djkakukk válasza tibaimp (#6) üzenetére

djkakukk
(senior tag)

:C :R :W

OP6T voucher privátban! - I bless the rains down in Africa. - OnePlus 6 with 8GB Ram and 256GB Rom. - Nem mindegy, hogy Rama vagy Roma. - Ténfergő kígyó: Boateng. - Jobbik+Mi magunk=Sinn Féin=IRA

(#26) djkakukk válasza CPT.Pirk (#7) üzenetére

djkakukk
(senior tag)

SAMSUNG 1TB 860 EVO M.2 SATA M.2 2280 MZ-N6E1T0BW

65 körül... Boltból...

(#27) djkakukk válasza pusszycat (#20) üzenetére

djkakukk
(senior tag)

Arcpirító! :Y

(#28) Skynet258 válasza Noukoum (#13) üzenetére

Skynet258
(PH! kedvence)

Így igaz, a gyerek bal szeméért adtak tegnap egy 256GB-os Nvme Samsungot. Ha idősebb vagy és rossz a látásod azt is beveszik most a Black Friday alatt csak rá kell fizetni valamennyit, illetve az egyik bolt vesét is bevesz adott napon.

Android telefon/tablet/okosóra tesztek, játékok, programok, hírek: http://androtech.hu

(#29) Noukoum válasza Skynet258 (#28) üzenetére

Noukoum
(tag)

Így megy ez manapság:D

(#30) CPT.Pirk válasza djkakukk (#26) üzenetére

CPT.Pirk
(PH! félisten)
LOGOUT blog

És megéri? Az 1TB tárhelyen tárolt adat nagy többsége (pl. film, zene) biztosan olyan, aminél nem jön ki az ssd előnye egy sima hdd-hez képest.

(#31) Kansas válasza CPT.Pirk (#30) üzenetére

Kansas
(senior tag)

Ráadásul az M.2-es SSD-t viszonylag macerás betenni egy 2,5"-os SATA SSHD helyére... ;] (OK, tudom, van belőle olyan is)

I used to be a decent sysadmin, then I took an arrow in the knee... (BOFH)

(#32) Chaser

Chaser
(Jómunkásember)

"...Wraith Stealth névre keresztült..." ( : A tobbi helyesirasi hibarol nem is beszelve, elso oldalt nem tudtam elolvasni, nem akarom lehanyni a telefont
Ha esetleg nem mondtak volna most mondom, a tdp egy osztaly, nem a valos fogyasztas, nagyon erdekes lenne ha ugyanannyit fogyasztana a 2200g es 2400g, mikor utobbi orajele is nagyobb, a gpu-ja is erosebb
Zarhato

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#33) Chaser

Chaser
(Jómunkásember)

Egyebkent meg mar nincs meleg
Mostma' tenyleg zarhato

(#34) SidCorky válasza Chaser (#32) üzenetére

SidCorky
(HÁZIGAZDA)

Köszönöm a kedves (vessző és ékezetek nélküli, ha már az igényes helyesírásról beszélünk) jelzést, javítva. Ha nem tudtad hányás nélkül elolvasni az első oldat, honnan tudod, hogy tele van hibával? Ezeket is szeretettel várom, kösz.

[ Szerkesztve ]

iPhone X \\ iPad 2018 \\ Apple Pencil \\ HP Omen 15 2017 \\ HyperX Cloud II \\ Steelseries Rival 110 \\ LG 22MK430

(#35) Chaser válasza SidCorky (#34) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

telefonról, bkv-n, én kérek elnézést ( :
ez egy hozzászólás, attól függetlenül helyesen írom a szavakat, nem pedig egy _cikk_ amiért fizetést kapsz/nem kapsz, nem tudom, sajnálatos, h nem tudsz különbséget tenni
beleolvastam, elég is volt, de ha gondolod összeszedem a többi hibát, ezeöccáz'/darabért
amilyen munkát adsz ki a kezedből, olyan dícséretet várj, szerintem
egyébként nem a te hibád, itt standard, h négymondatos hírben is legalább egy hiba van, de négy-öt sem ritka, azok hibája akik nem képesek megkövetelni a helyesírást egy "újságírótól", ráadásul a hibák zöme olyan, h egy sima word javítja, v a kugli' helyesírás ellenőrzője

szerk:
néhány hiba:
"...12 nanométeres gyártási technológiával készülő Ryzen 5 2600 6 magjához 12 szál tartozik, 3,4 GHz-es alap órajellel."
"Ehhez a teljesítményhez még elegendő a Wraith Stealth hűtő, viszont 68 000 forintos testvéréhez, a Ryzen 5 2600X-hez már az egyel nagyobb..."

[ Szerkesztve ]

(#36) Piftuka válasza solfilo (#2) üzenetére

Piftuka
(PH! addikt)

:R

Éppen kérdezni akartam, hogy az a "kis" Ryzen3 a beépített "Vega 8" elnevezésű grafikus megoldásával milyen teljesítményre képes?

Egy tévére kötve HDMI-n keresztül röccenésmentesen játssza a Full HD és 4K videókat, amennyiben a számítógépben nincsen dedikált videokártya?

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#37) solfilo válasza Piftuka (#36) üzenetére

solfilo
(PH! kedvence)

Igen, viszi szépen a 4K videókat youtube-on. :)

Igaz, nekem Ryzen 5 2400G van, de hasonlóan megy a 2200G is.
Chrome, 4K felbontás, minimális procihasználat, látszik, hogy dolgozik a GPU. :)

60Hz-es videóknál el tudnak dobni 1-2 framet, de nem feltűnő. Lapválasztásnál kell odafigyelni, hogy legyen rajta HDMI 2 (ASUS és Gigabyte-ra jellemző, többieknél max nemhivatalosan tudja csak némelyik lap), különben csak 30Hz-es jel megy majd a tv felé, bár az is igaz, hogy filmekhez, youtube-hoz elég az is.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#38) CPT.Pirk válasza Piftuka (#36) üzenetére

CPT.Pirk
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Ugyanolyan UVD egységet tartalmaz, mint az aktuális hagyományos vga-k. Így a teljesítménye magának a gpu-nak nem jelent semmit filmlejátszás szempontjából. A hdmi2-es port meglétére figyelj, ahogy a kolléga is mondta.

(#39) san01 válasza fasyrt (#23) üzenetére

san01
(PH! addikt)

Köszi, van amúgy most egy Asus PB328Q monstrumom, inkább a későbbiekre próbálok felkészülni. :D

HTC U11 | Origin: Captain_Adamica

(#40) AxBattler válasza Franklin (#21) üzenetére

AxBattler
(PH! félisten)

Általában igen, de ezek csak amolyan "enyhén fényesek" ("low haze").

.............................. "Cable management is for the weak!" ................................

(#41) djkakukk válasza CPT.Pirk (#30) üzenetére

djkakukk
(senior tag)

1. Nekem a rendszer van rajta...
2. A munkámhoz szükséges fileok (0 (!!!) biteostól a 200MB-osig pl.).

(#42) djkakukk válasza Kansas (#31) üzenetére

djkakukk
(senior tag)

m.2 -es a cucc.
Most mi a kérdés? :F

[ Szerkesztve ]

(#43) CPT.Pirk válasza djkakukk (#41) üzenetére

CPT.Pirk
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Nekem van egy 240-es SSD-m, meg egy 1TB-os SSHD-m, és egy sima 1TB-os hdd-m. Ez a 3 így kompletten kijön egy darab 1TB-os "olcsóbb" SSD árából, szóval per pillanat nem igazán látom az értelmét nagy és drága ssd-nek.

3 oprendszerem van az SSD-n, még így is van egy rakás hely szabadon a sebességre tényleg érzékeny dolgoknak, minden másra ott az SSHD, ami szépen adaptívan működik.

(#44) OgreImre

OgreImre
(fanatikus tag)

2018.11.: 234.000 - RTX 2070
2016.11.: 155.000 - GTX 1070
Esnek is szépen az Nvidia (és a top IT szektor) részvények...rájöttek a spekulánsok/ingyenélőkbefektetők, hogy nem lehet ezt fenntartani

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see"

(#45) Noukoum válasza OgreImre (#44) üzenetére

Noukoum
(tag)

Elképesztően drága. :W

(#46) Kansas válasza djkakukk (#42) üzenetére

Kansas
(senior tag)

Hogy mi a bajod az SSHD-val... momentán az árához képest a leggyorsabb háttértár, amit 2,5"-os helyre be lehet tenni. A legolcsóbb 1TB-s SSD-k úgy 50e Ft körül vannak, egy ugyanakkora FireCuda meg 18-21e-ből megvan.
Elég jól gyorsítja az apró, gyakran használt fájlok olvasását.
Nem azt mondom, hogy jobb egy SSD-nél, de feleannyiba se kerül és HDD-hez képest jól látható a különbség - én pl a PS4-embe tettem egy ilyen 1TB-s FireCudát, a gyári 500-as vinyó helyett, ég és föld a különbség, hisz a gyakran használt mentések és az OS beleférnek a 8GB NAND gyorsítótárba...

Nem is értem, miért nem tesznek minden HDD-be ekkora(vagy akár dupla) gyorsítótárat, kétlem, hogy az árán jobban meglátszana mint a teljesítményén...

Mellesleg ebben a laposban van 1xM.2 és 1x2,5" HDD hely, utóbbi helyére nem tudsz M.2-t tenni, nagy fájlok szekvenciális olvasásában(pl filmek) viszont a SATA SSD-k sem annyival jobbak, amennyivel drágábbak.

Aki meg videóvágásra veszi, az nem köteles megvenni az SSHD-t, nyugodtan vehet helyette nagy SSD-t, amíg a pénztárcája bírja...

[ Szerkesztve ]

I used to be a decent sysadmin, then I took an arrow in the knee... (BOFH)

(#47) Kronos3000

Kronos3000
(senior tag)

Reméltem hogy lecseng már az rgb mánia,de nem.A rog lapos inkább néz ki karácsonyfának mint "gamer" gépnek. :(

Wasabi...

(#48) koko52

koko52
(őstag)

Rtx 2070 évekig elég? Ez igen bátor kijelentés. Full HD- ra talán 30fps-ig.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Ezért van a fórum, hogy más is lássa.

(#49) Dr. Akula válasza CPT.Pirk (#43) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Én a notimba vettem 1 TB-s Samu 970 Prot, mert oda nem rakok mellé semmi mást. A sebesség azért fontos, mert ugye ez a C:\ meghajtó is egyben, a tárkapacitás meg hogy erre is tudjak pakolni, ha nagyon muszáj, ugyanis tartalék gépként is funkcionál az asztali mellett. Persze nyilván meg lehet oldani külső vinyóval is, csak az lassú, igyekszem a pendriveokat is lecserélni minél gyorsabbra, mert ahogy egyre több az adat, egyre tovább tart a másolás, és várni azt nincs kedvem. Szóval nem bántam meg, nem létfontosságú, "máshogy nem is működhet" kategória, de ha van rá pénz, nem felesleges kidobás.

(#50) Dr. Akula válasza Kansas (#46) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Az SSHD csak addig gyors amíg az SSD cacheből tudja kiolvasni az adatokat, azt a keveset, ami befér oda, utána sima HDD sebességgel megy tovább. Egy öszvér megoldás, leginkább parasztvakításra kitalálva.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.