Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz HaZse #20 üzenetére

    Dell Latitude-nél kihagytad a 6xxx-es szériát, ami szerelhetőségben és anyagminőségben sokkal jobb, mint az 5xxx-es széria.

    Már ha jobban megnézed, akkor a király kategória esetében erre utaltam pontosan. Biztosan elolvastad amit írtam?

    Mivel sem az R osztály, sem ProBook nem a Latitude 6000/ HP EliteBook 840, Lifebook e7, Toshiba Tecra Z szintje ezért nem ide tartozik, ennyi erővel megemlíthettem volna ezek közül az összeset, mert pont a 6420 a kopól piros csíkjával nem a minőségi megmunkálás mintapéldánya volt.

    De idézném magam:

    Itt ezek a notebookok sokkal közelebb állnak a minden hájjal megkent valódi business masinákhoz, ez egyetlen különbség a készülék váza/háza, ami meg sem közelíti a király kategóriát, valamint a support mértéke.

    ugy konfigurálható, mint a királykategória (Dokkoló, smart card kiegészítők száma, és fajtája szinte azonos a magasabb kategóriákkal, ugyanakkor mégis ezek inkább asztalra való gépek, nem hordozásra, ez a váz merevségből adódik.) Az R osztály közel olyan masszív volt amint az adott korabeli T osztály, a mai T osztály, meg meg sem közelíti még az R osztály merevségét sem. Ez sajnos érvényes a Dell/HP termékekre is.
    Csak ha az én példámat nézem, a saját Latitude E5440-em egy műanyag vacak, de mindent tud amit a nagyok, a háza gyenge.

    Neked ebből úgy melyik részéből nem tűnik ki, hogy létezik magasabb kategória is? Konkrétan nem írtam le a 6000-et? És? Nem jött le? Vagy nem olvastad el? :)

    Amúgy szerintem ezek a mostani CPU-k nem olyan jó teljesítményűek, mint a régiek.

    Már miben? És milyen szempontból? Konkrétan az E6420-ban Sandy Bridge van, aminek még a business verziójú utasításkészletét kivétel vPro ma egy sima bármilyen SkyLake i5 6200 is tudja. De egy mai business processzor ma a Sandy-t össze vissza csapkodj, úgy hogy 15 Wattos.
    Ha csak a nyers számítási teljesítmény nézem meg, akkor kb egy szinten vannak, a legolcsóbb I5-ötös ULV processzorokkal ami nem 35, hanem 15 wattosak, szóval milyen szempontból ez azért annál bonyolultabb téma mint ezt kijelenteni.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák