Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • domos

    senior tag

    válasz looser #97 üzenetére

    Core i7-6950X

    If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

  • domos

    senior tag

    válasz looser #99 üzenetére

    Bocsi, azt a részt elbambultam. :DDD én E5-2679v4-et használtam, az játszani is egész kellemes volt (2018-2019 eleje). De az ilyen régi procik egyszálas teljesítménye nagyon gyenge már a mai játékoknak.

    If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

  • válasz looser #97 üzenetére

    Cyberpunk szereti a sok magot. Én nem vagyok híve a v4-es prociknak, v3-akhoz van all core turbo hack. Egyedüli limitáció csak a TDP és a max turbo szorzó.
    Ha nem akarsz sokat költeni rá akkor:
    2699v3 már kapsz 20eft körül ebay, letiltod a HT-t, all core hack biost felrakod aztán 18 mag 3.6ghz, a nagy cache valamelyest ellensúllyozza az alacsony órajelet.
    Ha olcsóbban szeretnéd akkor ki lehet fogni kissebb procikat is jó áron. Én most vettem 9eft/db áron 2697v3-asokat, 14 mag 3.6ghz all core simán hozható 140w-ból kényelmesen.
    Szóval ha barátja vagy az ebaynek akkor olyan procit kell keresni ami ilyen 10-20eft körül van és 3.5- fölfelé van órajele és hackelhető (kiadott és QS v3 procik, 46xx szériát nem tudom szerintem az nem hackelhető)
    Jó lehet még 2687wv3 ha találsz ilyen 10eft körül (10 mag 3.5ghz, ennél HT maradhat)
    6 magosat már nem vennék. Talán 8 magosból valamit ami nagy órajelű 1660v3/1660v4.
    Minden attól függ mennyit szánsz rá.
    A csúcs abban a socketben az a 2696v3, HT off -50mv/-50mv vcore/imc feszcsökkentés és kész a 18 mag 3.8ghz procid aminél igazából nincs erősebb ilyen árkategóriában. (20-30eft között mennek)
    Amúgy nem vagyok benne biztos hogy az i7 6950x ne működne ECC REG ramokkal, nekem az utód i9 7980XE is megy ECC REG-el. Csak nyilván ECC-t nem számol szerintem alaplapja válogatja. Ha van lehetőséged kölcsönkérni egy ilyen i7-et 69xx szériából akkor próbáld ki mert játékra az lenne a legjobb széthúzva akár vizezve.
    HT letiltása csak azért szükséges hogy a TDP limitet kijátszuk vele (kevesebbet eszik HT nélkül), amúgy a turbo hack miatt régi a mikrokód nem okoz lassulást HT bekapcsolva mint az újabb mikrokódos biosok amik patcheltek meltdown és spectre-re.

    Amiket ne:
    TDP limites sok magosokat, rohadt nehéz húzni őket, sok alulfesz kell nekik.
    Alacsony max turbó órajelűeket
    korai ES procikat.
    v4-eket mivel nincs rájuk turbo hack

    Amiket keress:
    legalább 8 mag
    nagy TDP (130w felettieket)
    nagy max turbo (3.5-felettieket)
    v3 (turbo hack miatt)
    vagy ha megy az ecc reg akkor inkább i7-eseket ott nem kell figyelni a TDP-t és lehet jobban húzni őket.

    Pár proci eredménye, egy limitált hűtésű és gyenge vrm-es lapban (all core hack és -50/-50mv uv). Azaz nálad egy asztali erős vrm-es x99-ben ennél jobban fognak menni.
    2698v3 egyértelműen látszik hogy TDP limites, nem futja ki rendesen de a 2687wv3 meg szágult, a 2696v3-ban meg van tartalék azaz ennél jobban kell mennie de agresszívebb alulfesz szükséges.


    Érkezik amúgy hozzám most kettő darab ilyen speckó proci is. (20eft alatt volt valamivel)

    Ez kissé furcsa nevű Amazonnak készült amúgy amcsiknál 2676v4 vagy kínában 2681v4 néven is ismert. De igazán ez is csak 2.8ghz all core tud turbót, játékra nem optimális. (kínai lapban DDR3-at is támogat, nem sok v4 broadwell támogatja ezt)

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

  • válasz looser #102 üzenetére

    Alacsony TDP az pont ellentétes azzal ami a játékoknak kell.
    Ezek jók egy szálon ha v4 xeont akarnál.
    1660-1680v4
    2667v4 (ez szokott lenni 20eft alatt 8 mag de nagy órajel)
    2687wv4 (talán ez a legjobb v4 xeonból játékra de az ára...)
    Én nem ajánlanék alacsony TDP-set ilyen célra.

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák