Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz rudi #30 üzenetére

    A "csupán" másfélmillás felár ellenére a jobb módú Nyugati városkban se nagyon látok ilyet (igaz, arrafelé a szakik is a magyar munkadíjak-ek 2-3x-osát kérhetik egy adott szerelésért). Az ok 1xerű: a lakók 99%-ának semmi gyakorlati haszna a dologból - megspórol naponta mondjuk 3db 5-10mp-es műveletet (termosztát átállítás, villanykapcsolás), cserébe ha a szuper automatika bedöglik (az "okosság" jegyében letöltött szoftverfrissítés bekrepál), egyszerre lesz midennel baj.

    Analógiával éljek: az előző lakásunk szupermodern konyhájában alkalmanként kb 5 perc volt míg megtaláltam a sütő programjai között azt, ami alkalmas volt az adott rakottkrumpli megsütésére, ezt édesanyám jóöreg gázüzemű sütőjében 10mp volt belőni. Mikróknál hasonló, pár modern példánynál kb neki kell ülni VB scriptet írni, hogy melegítse fel a teát a szerencsétlen - én persze olyat vettem, amin öszvissz van 2db tárcsa: idő és teljesítmény.

    Jó dolog az automatizálás, de egy manuálisan 2mp-es művelethez nincs értelme. Kivéve persze a tolószékkel élőknek - akiknek nem 2mp eljutni a villanykapcsolóig, de most messze nem róluk beszéltünk.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák