Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • winhate

    őstag

    válasz edward2 #50 üzenetére

    Itt ( Haladó fotósok digitális fényképei) egyszerubben lehet informalodni raadasul magyar nyelven ,ami agyonkepzett magyarjainknak nagyon hasznos lehet :)

    [ Szerkesztve ]

    http://pouet.net/prod.php?which=5633

  • Dilikutya

    félisten

    válasz edward2 #50 üzenetére

    Te tipikusan az az ember vagy aki azt hiszi ért az olvasáshoz. Ki beszélt arról, hogy profi, meg bridge együtt? Sose mondtam, hogy értek a fotózáshoz, egyszerűen csak több az igényem, mint amit egy mobil nyújtani tud. Nekem lényeges az optikai zoom, többet ér, mintha körbevágom a témát gépen, attól nem hozom közelebb. Jó, a komolyabb Nokia telefonok lényegében ezt csinálják, csak ott az alapanyag 38 meg 41Mp, van miből dolgozni. De te csak croppold az 5 meg 8 Mp-s fotóidat.
    Szóval szerinted bridge-t csak egy hülye használ, az önjelölt fotóművész? Olcsó kompaktot nyilván nem veszünk, drága dSLR-ért vagy nem akarunk, vagy nem is tudunk egy zsák pénzt adni. Nem akarunk, mert nem vagyunk profi fotósok, hogy behozza az árát, meg nem is értünk annyira hozzá, marad a drágább kompakt, vagy a bridge. Kompakttal nekem az a bajom, hogy kis fing az egész készülék, még megfogni sem lehet rendesen, drágábbaknál magával a tudással papíron már nincs gond. Egy bridge-t kézbe tudsz venni, tud mindent, ami viszonylag kevés pénzből elég egy átlagembernek, és elég sokat tud ahhoz, hogy ha kedvet kap hozzá, tudjon kísérletezgetni. Emellett maga a készülék kialakítása jobb a kompaktnál, méretesebb, de legalább stabilan meg tudod fogni, jó az családi fotózásnál is. Kompakt helyett én ezért szavazok a bridge-re. És az most mindegy, hogy drágább kompakt vagy bridge, szebb képeket csinál, este is használható. És mondhatsz bármit, a zoom fontos a legtöbb embernek, csak sokuk azt se tudja, mi az az optikai meg digitális zoom. Így volt létjogosultsága az optikai zoom nélküli kompaktoknak is, mikor pár ezressel többért volt optikais is. Croppolni az átlag felhasználó meg nem fog, a legtöbb ember gépén az oprendszer beépített képnézegetője van, az meg csak nézni elég. A profi fotóst hagyjuk most - bár hozzátenném, nem lesz profi attól senki, hogy vesz egy drága dSLR-t meg hozzá egy valagnyi különféle objektívet, meg amatőr is vehet ilyet, ha van rá pénze.
    Én kb. egy hét eltéréssel vettem telefont és fényképezőt, és bár nem rosszak a telefon képei (nappal), nem bántam meg, hogy van mellé teljes értékű fényképező is.

    winhate: Ez egy rendkívül hasznos topik azoknak, akik elégedettek a mobilok fotós képességeivel. ;] Merthogy nem csak ők haladók, de a gépeik is, a szép havasi tájkép pl. Canon EOS 450D-vel készült, az egy 150 ezres masina.

    [ Szerkesztve ]

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • edward2

    addikt

    válasz Dilikutya #52 üzenetére

    Mutathatnál egy valós helyzetet ahol szerinted fontos az optikai zoom. Több helyen is be lett már bizonyítva, hogy hiába van zoom lencséd a végén olyan pozíciókba fogod használni mintha 2-3 prime lencséd lenne. (konkrétan egy 28-80mmes zoomnál 28/35/50/75 amikben fotózni fogsz)

    Azért megkérdezlek szerinted miért mai napig a leggyakoribb fotós objektív a fix 50?

    Cropolni meg nem azért cropol az ember, mert közelebb akarok valamit hozni hanem, mert nem jó a kompozíció.

  • Dilikutya

    félisten

    válasz edward2 #53 üzenetére

    Elmész kirándulni, és ott egy rézfaszú bagoly a fa tetején. Baszki, nem cserélgetünk objektívet, mert szó sincs dSLR-ről, meg többi százezres dolgokról. Mobilfotózás a téma, nem? Én a fényképezővel tudok fotót csinálni a rézfaszú bagolyról, te a mobillal csak távolit, vagy pixeles ráközelítettet.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák