Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Viktor81 #12 üzenetére

    Nagyon eltévedtél...

    Az 1. pont még oké, én írtam... de való igaz, hogy én sem tennék HDD-t passzív gépbe mert értelmetlen. Ettől még a problémakör állhat: mások beleteszik és utána hajtanak a passzív gépre ami nettó hülyeség. Itt szerintem egyre gondolunk annyi különbséggel, hogy sokszor vagy muszáj valahol megtörni a passzivitást vagy csak simán nincs értelme hajtani mert kegyetlen kínlódás lesz belőle ami pl. 1-2db, tényleg nem hallható, 500prm ventihez képest nem éri meg.
    Tehát fordítsuk meg:
    - HDD kell? Kilőve...
    - Nagy gép kell? Kilőve. (ill megoldható, de szenvedés)
    - 65W? Én már ezt sem erőltetném ahogy fentebb írtam.
    - Főleg ha szekrénybe megy...
    - És főleg ha nincs rá szükség. HTPC-be a töredéke elég.

    Én is használtam passzívan egyik másik konfigot, ettől ez még áll. Jóval problémásabb és drágább így megoldani és/vagy jóval limitáltabb az egész. Cserébe igazi előnye nincs egy hangtalan, alig pörgő ventis géphez képest.

    Egyszerűen sokkal észszerűbb a másik oldalról tervezni. Fogyasztás minimalizálni, méretet és hűtést optimálisra belőni.
    Sokan szenvednek normál konfig passzivitásán. Vagy nagy konfig halkságán, mások a méretén és ITX-be tömik. A legjobb amikor mindkettőt szeretnék, 2-300W és legyen ITX+hangtalan. :)
    Szerintem ezeket érdemes azért a ésszel megközelíteni és választani. Passzív gép simán kijön 65W alatt. HTPC-nek meg elég 5-20W is. Halk gép kis méretben mondjuk 100-150W-ig sima ügy, akár kis házban is. Nagyobb gép nagyobb méretben... stb.
    A többi sávban vannak még megoldások de már szenvedős.

    2. Nem írtam arról amit itt összehoztál. Milyen lengéscsillapító? Ki van kiért???
    Amit írtam az valid: HDD-t már sikerült melegítenem hasonló setuppal, még ventivel is. Annak jó a 60 fok? Nyilván nem.
    Egyébként (nvme) SSD is throttlingol 60 felett szóval van még más is aminek nem árt.
    Nem a lelkükre vigyázok, a többit beképzelted. Nem írtam ramról, cpu/gpu/vrm-ről. Nyilván van ami 70-80, de akár 100 fok körül sem problémás.

    3. Szintén nem említettem a linkelt házad. A cikkben egy behemót, ipari kinézető valami van. Tedd egy konzol vagy BR lejátszó mellé és hasonlítsd össze. Lehet, hogy azok a gagyibbak de valahogy kevesebb ilyet látok nappaliban. Persze attól is függ mennyi látszik belőle. Főleg a hűtőbordás rész problémás. Egy előlap még elmegy de szvsz az se feltétlen harmonizál mindennel. Nekem is szálcsiszolt fekete kockaházam van de kevésbé indusztriális.

    Viszont ha már kérdezed, ami linkeltél annak amit linkeltél jóval inkább kifinomult a formája. Már csak a kisebb magasság miatt is kecsesebb sokkal.

    szerk: Nekem is volt passzívan hajtott gépem. Aztán a fentebb írt aktív, de alig hűtőttek.
    Úgy alakult, hogy NAS+HTPC egybeköltözött mert nem tudtam máshogy elhelyezni.
    HDD-nél pl. hiába állapítottuk meg, hogy nem számít a hang, mégis. SFX tápból nem nagyon volt halk, TFX-ből - pedig kisebb - még jobban találtam anno. Úgyhogy hiába HDD-s gép, paneltápot kapott és sokkal jobb lett. Plusz kis méretben 3-4 HDD befér és hűthető amit egy SFX vagy ATX táp elvitt volna a gyári kialakítású kockaházakban.
    Szóval ez sem szentírás, hogy 1-2 passzív cuccnak nincs értelme más komponens mellett. Adott helyzetre az is lehet optimálisabb megoldás más szempontból.

    De volt anno desktop gépem is 100W körül, dvga-val, paneltáppal. Ott is ez kellett hozzá, hogy kis méretben ne süvítsen egy rendes táp. Mellé 3x akkora cpu hűtő befért, így az is elég volt 5-600rpm-en, idle passzívan. A dvga meg szintén elment félpasszívan. Mellette SSD votl csak.
    Ez ebben a formában még egy jóval hűthetőbb és halkabb konfig volt adott kis méretben mint bármilyen más kiépítésben.
    A lényeg, hogy érdemes ezeket optimalizálni több oldalról és nem egy - sokszor értelmetlen - célt kitűzni, mint pl. legyen minden passzív.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák