Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Rossi #45 üzenetére

    A ProBook nem igazán a felső kategória. Az EliteBook, ZBook elsősorban.
    A ProBook sajnos a 400-as széria az nem igazán használható komoly üzleti felhasználásra, ahogyan a Dell Vostro sem. Igazából ezek arra jók, ahogyan a én használom asztalon. Nem kódforgatásra, meg videó vágásra, meg hasonlók, az van, hogy a legtöbb cég megveszi mert üzleti, ami igaz csak mire? De "Spóroltak" és ezzel "öregbítik" a márka hírnevét. Meg aki használja örökre megutálja a márkát. mert hát igazából csak irodai munkára való.

    A ProBook 600 ahogyan a Dell Latitude 5000 sajnos ismét csak műanyag, de ebben a HP jobb. A Latitude 5000 is jó gép, de nekem nem nagyon kellene, annyira nem szeretem a Latitude 5000-et. Nekem nem jött be. Baromira túl van árazva. A Dell nagyon nem éri meg. Sajnos a Latitude 5000-nek csak a neve Latitude, de cserébe a hűtése sem jó, valamint egy év múlva üvölt ventilátora, arról nem beszélve, hogy az utolsó Latitude 5000-ei, eléggé hajlékonyra sikerült minőség szempontjából, ami azért nettó 350 - 400000-es kezdő árért több mint szégyen. Ebben a ProBook 600 jobb. A hűtésük egy fokkal jobb mint az előző szériáké, igazából az előnyük, abban rejlik, hogy a komolyabb hardver, és vPro tudás is kerülhet bele. ezek a tipikus nagyvállalati titkárnő laptopok. Az persze más kérdés, hogy egy komoly multi ezekkel szóba nem áll, max olyan helyre, ahol asztalon használják, mert ugye azért ez is műanyag, annyira nem strapabíró, mint a neve utalna. Nem véletlenül nincs EliteBook 600. ProBook van helyette mindenki tudja hova tartozik. Dell-ből van Latitude 1000, 3000, 5000, 7000, 9000 Minden Latitude, ebbe a hibába esnek bele Magyarországon. Az 5000 számomra nem igazán komoly üzleti gép, persze, az más kérdés, hogy managerek szeme elkezd tágulni, amikor meglátja a Latitude nevet, valamint ugye egy kettő cég pl: a délután 4-ig állami számla nyomtató cég is ezt tolja ész nélkül.
    Az más kérdés, hogy egy komolyabb cégnél, ezt meg nem veszik, de legalább a Latitude 5000 annyiba kerül, mint ez EliteBook Magyarországon. Valaki megint jól járt...

    Ami viszont Szerintem igen jó, az a Latitude 7 és 9000, valamint az EliteBook, és az Elite DragonFly simán jó gépek. Sajnos az áruk magas, de igazából ez az amit megvennék magamnak.

    Természetesen kategórián belül. Azaz, ha T-s Lenovo-t írok, akkor ennek a megfelelője, az EliteBook, Latitude 7000, Ha Latitude 5000, ProBook 600, akkor ennek a megfelelője, a ThinkPad L, a ProBook 400, Dell Vostro, Latitude 3000 megfelelője, pedig a ThinkPad E.
    Az már más kérdés, hogy vannak olyan szériák, amik nem nagyon érik meg az árukat vagy annyira lementek minőségben, hogy nem érik meg az árát.
    pl: Latitude 5400, Lenovo ThinkPad Tx40, ProBook 430 G5. Latitude 5440.

    Na ezek még a szérián belül is a kategória szégyenei.

    Persze ez magánvélemény.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák