Hirdetés

2019. március 25., hétfő

(#1) snecy20

snecy20
(PH! kedvence)

Biztos jó ez a szélvédőmosó talpnak? :))

Az átlag vásárló azt sem tudja, hogy a processzornak van úgynevezett hőmérséklete.

(#2) monguz82

monguz82
(kvázi-tag)

1000 fontból kijön 3 ilyen is...

Evil is back!

(#3) koxx válasza monguz82 (#2) üzenetére

koxx
(MODERÁTOR)

Nem látom az összefüggést. Egy SL63 AMG merci árából is kijön 8 Ford mondeo, és?

A talpa egyébként iszonyat gagyi.

[ Szerkesztve ]

(#4) Tetsuo válasza monguz82 (#2) üzenetére

Tetsuo
(fanatikus tag)

Vagy 16 ilyen. :U

(#5) total90

total90
(PH! kedvence)

Semmiben sem jobb mint a hasonló 21:9-es monitorok, cserébe többe kerül. Én örülnék már egy 2000+ pixel magas monitornak 21:9-es képaránnyal 38"-on.

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#6) Tetsuo válasza total90 (#5) üzenetére

Tetsuo
(fanatikus tag)

"Gyári kalibrációval (mellyel a gyártó szerint 2 alatti Delta-E érték garantálható), másrészt a 100%-os sRGB lefedettség", "a háttérvilágítás és a színek egyenletességét 95%-ra garantáló megoldás".

Ez neked semmi, de akinek ez a munkájához kell, annak fontos. :U

(#7) MeszesKPT

MeszesKPT
(fanatikus tag)

Itt a hajlítást inkább hátránynak, mint előnynek tartom (ha már munkára szánják).

(#8) BlueDeath

BlueDeath
(senior tag)

Akinek a munkájához fontos, az kalibrálja és profilozza maga. A gyári kalibráció (és egyes forgalmazók kalibrációja) kb. semmit nem ér (kivéve, ha nem minőség-ellenőrzésről beszélünk). Nem csak azért mert, ha elállítod a fényerőt már elmegy a fehérpont, hanem azért is mert minden forráson más LUT-ot kap. Kalibrációt MINDIG teljes láncon végzünk.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#9) Vesa

Vesa
(PH! addikt)

Vedeo vágásra jó, de grafikára, CAD-ra, 3D-re ívelt monitort? Ne vicceljenek már...Ezt az egész ívelt marhaságot el kéne már felejteni, pont annyi értelme van, mint TV-knél a 3D-nek volt. Semmi.

(#10) GodGamer5 válasza Vesa (#9) üzenetére

GodGamer5
(őstag)

Szerintem meg pont, hogy a nagy méretű 21:9-es monitoroknál jól néz ki az íveltség. Ja és a 3d se volt rossz dolog, csak a minőségi tartalom hiányzott hozzá...

[ Szerkesztve ]

"Az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszámitogepekkel szopnak..."

(#11) ROBOTER válasza Vesa (#9) üzenetére

ROBOTER
(PH! addikt)

Szerintem az extrém szélességű monitoroknál (azaz jellemzően egy személy által használt megjelenítőknél) kifejezetten hasznos. Képtelenség, hogy a képernyő közepe és két széle azonosan tükröződjön (matt felület esetén is van egy opálos fénylés), és azonos képjellemzőket mutasson egy pontból nézve, ha sík.

Inkább az IPS kontrasztjával kezdenének már valamit, mert egy komolyabb VA hosszabb használata után is olyan ránézni ezekre a csodamonitorokra, mintha egy szatyron keresztül nézném a képet. Nem beszélve az OLED-ről. Engem rettenetesen zavar, elismerem, mást talán más képi hibák zavarnak.

Nem kellene végtelen kontraszt, de az 1:1000 környékéről el kellene mozdulni már, 1:10000 környéke már szinte észrevehetetlen lenne.

(#12) XCube válasza MeszesKPT (#7) üzenetére

XCube
(kvázi-tag)

Igaz munkára nem annyira praktikus a hajlított kép, de ezen az ív annyira kicsi, hogy szinte észre sem veszed (az én PG384Q -m is ennyire hajlított és ott is alig észrevehető). Értem én ezalatt, hogy az egyenesek nem görbülnek olyan erősen. A másik monitoromon (AOC C27G1) nagyon durván látványos a torzulás ahhoz képest.

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#13) koxx válasza XCube (#12) üzenetére

koxx
(MODERÁTOR)

Így van, 34"-on szinte nem látni az ívet.

(#14) Vesa válasza GodGamer5 (#10) üzenetére

Vesa
(PH! addikt)

Egy munkaeszköz esetén teljesen lénygetelen a kinézet! Az ívelt kijelző bizonyítottan torzítja a vonalakat, nézz meg mondjuk egy tenisz meccset ívelt monitoron, látni fogod, hogy a vonalak torzulnak, "elhajolnak". Ilyen kijelzőn semmiféle, precizitást igénylő grafikai munkát, ahol vonalakkal kell dolgozni, nem lehet végezni!

[ Szerkesztve ]

(#15) total90 válasza Tetsuo (#6) üzenetére

total90
(PH! kedvence)

Nem több amit a többiek kínálnak olcsóbban.

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#16) Stormbird

Stormbird
(lelkes újonc)

Most hogy már van hajlítható kijelző. Megtudnák oldani azt is hogy a felhasználó hajlítgathassa magának.

(#17) icp1970

icp1970
(senior tag)

Jól néz ki.tetszik.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.