Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Dr. Akula #43 üzenetére

    senki nem mondta, hogy nem játszik, de ha játszik (is), vagy ár/értékben keres valamit akkor erősen alternatíva az AMD platform (még az FX idejében is az volt).. Meg lehet nézni a gépépítés topicot, főképp középkategóriás gépek mennek, nem a csúcs (az csak keveseknél)..

    Magam részéről programozáshoz is használom a gépet.. és játszani csak keveset játszom már manapság (bár sose voltam nagy játékos)..

    Előbb-utóbb én is cserélem az FX-es gépem, kezdem érezni a határait munkában (el-el fogy ram, de egyre többször látom, hogy a CPU-is 100%-on "kiakad" percekre). Ha most cserélnék valami ryzen lenne belőle (bár a "perverzióm miatt" gondolkodom valami "ős" Xeonon is "kínai" alaplappal... aztán ránézek az alaplapomra (elméletben, nem látok rá, a gépházam nem áttetsző, és egyébként is a fal felé nézne az ablak ha áttetsző lenne) és látom "milyen a jól" megtervezett alaplap és "megijedek" a kínai lapoktól.. aztán ryzenen gondolkodok, de még valahogy rászánni nem tudtam magam a lépésre... Most karácsony előtt már biztos nem lesz gépcsere.. maximum februárban.. de aztán mindig ott van, ha már eddig húztam, még egy kicsit és vehetek "újabbat" .. bár utóbbinak sosincs vége... bár fél éven belül lehet cserélek, hogy mire, még nem tudom ami biztos, több memória kell mint ami most van (16GB nem elég) és simán lehet akár 12-16mag is, még a HT szálakat is ki tudom "pörgetni", igaz utóbbi ritka, amikor fordítom a programot, bár néha van (igaz, akkor nem kell pár percig itt hagyom a holmit, de annyi szünet meg "jár", utóbbi miatt se sietek)...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák