Hirdetés

2019. augusztus 17., szombat

(#1) Findzs

Findzs
(addikt)

nem rossz csak az árával van bajom

meg egy olyan gép is kéne hozzá amivel ki tudnám használni :B

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2) akosf

akosf
(veterán)

Mi a különbség a PiP és PoP közt?
Net szerint egyformák, de ez valami más...

(#3) vittorio7 válasza akosf (#2) üzenetére

vittorio7
(őstag)

"Gyors UHD-s monitort hoz a játékosoknak az iiyama"

Jól teszi.

(#4) Daywalker válasza akosf (#2) üzenetére

Daywalker
(addikt)

[link]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#5) Speed(R)

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Alakul az árazás, de sikítok a TN paneltól 20" felett sajnos. 40"ban kérném szépen S-PVAval hasonló áron, aztán jöhet az asztalra a 27"/1200p helyére ;]

Raktársöprés, mindenféle ritka jóság! => tinyurl.com/aprohirdeteseim

(#6) g@bo válasza Speed(R) (#5) üzenetére

g@bo
(veterán)

TN+ a vaskosabb profit záloga... :D nem akar kipusztulni

(#7) vittorio7 válasza Speed(R) (#5) üzenetére

vittorio7
(őstag)

Lehet, hogy még pár év múlva majd TN panellel szerelik a 8K-s monitorokat is. :DDD

(#8) akosf válasza Daywalker (#4) üzenetére

akosf
(veterán)

Köszi! :R

Most látom, hogy a cikkben is van rá hivatkozás... :B

(#9) Ribi válasza g@bo (#6) üzenetére

Ribi
(nagyúr)

Vennél még ennél is drágábban valami jó panelest? Nem hiszem, mert még ez is drága. Akkor meg mi a bajod? Vagy szokásos majd ha fagyi árában adják akkor esetleg veszel? :W

(#10) Daywalker válasza akosf (#8) üzenetére

Daywalker
(addikt)

Igen, a hozzászólásod ébresztett rá, hogy bele kéne tennem! :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#11) Cheesy válasza Ribi (#9) üzenetére

Cheesy
(őstag)

UHD is... gamer is... ezzel kimaxolták az árat rendesen :)

iPhone XR user | www.vakbelmutet.hu

(#12) maross

maross
(veterán)

200k es mindenki visit..par honapja még 800k volt ugyanez..

eladó társasjátékaim: http://maross.hu/tarsasjatekok

(#13) Jack@l

Jack@l
(veterán)

Jó lesz az majd 80e-ért is, ilyen panellel én szégyellem magam az iyama helyett... (régen még ért valamit ez a név)

[ Szerkesztve ]

(#14) hoffman_

hoffman_
(veterán)

...Szerencsére az iiyamánál nem követték el azt a hibát...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15) Tigerclaw

Tigerclaw
(veterán)

Jobban esik a 4k-s TV-k, monitorok ára mint ahogy korábban gondoltam, ami jó hír is lehetne, de egyrészt se TV műsor, de BD film nincs 4k-s, a játékosokat tekintve meg a többségnek még a full HD felbontáshoz sincs jó gamer konfigja, nemhogy a ahhoz képest 4x felbontású UHD-hez. Ha jól tudom a két friss next konzolnak is nagy falat ez a felbontás. Talán épp ezért kénytelenek a gyártók gyorsabban árat csökkenteni, mint szokásuk.

Ami 4k tartalom lehet a demofilmek és a home video mellett az a néhány stream videokölcsönző, de könnyen lehet hogy ők is csak felskálázott HD filmeket adnak majd alacsony bitrátával.

Ami talán az átlagembernek is hasznos lesz ebből az az, hogy várhatóan továbbesnek a Full HD-s TV-k árai.

Monitor esetén persze a video és fotószerkesztésben jól jöhet a 4k felbontás, de persze nem TFT panellel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) kriszpontaz

kriszpontaz
(veterán)

Jöjjenek csak a 4K monitorok és tolják szépen le az árát a WQHD 27"-os monitoroknak, akkor legalább tudok értelmes áron venni egyet.

(#17) Jack@l válasza Tigerclaw (#15) üzenetére

Jack@l
(veterán)

Már youtube-on is van jónéhány video 4k-ban, nem felskálázott. (proci is küzd velük rendesen :) )

[ Szerkesztve ]

(#18) Findzs válasza Tigerclaw (#15) üzenetére

Findzs
(addikt)

" full HD felbontáshoz sincs jó gamer konfigja, nemhogy a ahhoz képest 4x felbontású UHD-hez"

a cikkben szereplő monitor 3840x2160 felbontású tehát duplája az 1920x1080 -nak nem 4x -ese

"persze nem TFT panellel"

TN panelt akartál írni szerintem

egyébként egyetértek a hsz -eddel :K

(#19) DeFranco válasza Findzs (#18) üzenetére

DeFranco
(nagyúr)

a cikkben szereplő monitor 3840x2160 felbontású tehát duplája az 1920x1080 -nak nem 4x -ese

na, ennek azért fuss neki még egyszer :DDD

2x2=?

(#20) Findzs válasza DeFranco (#19) üzenetére

Findzs
(addikt)

tévedtem volna?
lehet, ez az uhd téma új nekem, én józan paraszti ésszel gondoltam azt, hogy duplája a számok alapján

mert 1920 duplája a 3840
és a 1080 duplája a 2160

ha viszont a képpontokat nézem akkor tényleg 4x -es a különbség :B

na akkor elnézést a félretájékoztatásért, jól bekavart :B

[ Szerkesztve ]

(#21) szeksziboj válasza g@bo (#6) üzenetére

szeksziboj
(tag)

Nem tudnak tőle szabadulni :) Tudnám mi a frászért veszik még a jóemberek :U

(#22) Joshi

Joshi
(félisten)

Szerintem a monitor paramétereit tekintve még az ára is elviselhető. :K Mivel ez kimondottan játékos monitor így a TN+film panel nem meglepő viszont azt nem tudom hogy milyen proci+vga páros képes ilyen felbontáson hozni a ~100fps-t. Az oké hogy többkártyás rendszer az alap de azt is tudjuk hogy sok játéknál akadnak problémák a multigpu terén. :D Nekem 1440p azaz 2k van de már az is határeset a mai single csúcskártyákkal.

(#23) svensson válasza Findzs (#20) üzenetére

svensson
(félisten)

3840x1080 vagy 1920x2160 lenne duplája az 1920x1080-nak, 3840x2160 már a négyszerese. :) Matematika második osztály. ;]

Asus Z170 Pro Gaming (2020.03.15. PCX gari) eladó: https://bit.ly/31ytU2K

(#24) Madárpók válasza Findzs (#20) üzenetére

Madárpók
(aktív tag)

A szükséges GPU teljesítmény szempontjából a pixelek száma számít, szóval kb. 4x annyi teljesítmény kell.

@Joshi: a 100 fps-nek kevés értelme lenne, ugyanis a monitor max. 60Hz-en működik.

[ Szerkesztve ]

(#25) Joshi válasza Madárpók (#24) üzenetére

Joshi
(félisten)

Igen de a 100fps az az átlag és ugye ahol az átlag 100 ott a min akár 60 alá is mehet.

(#26) Findzs

Findzs
(addikt)

defranco már rávilágított a tévedésemre, esetleg maradhatnánk a topic témájánál, vagy jön még pár okoskodó fórumos? :U

(#27) DeFranco válasza Findzs (#26) üzenetére

DeFranco
(nagyúr)

már addikt vagy, úgy is tudod a választ ;]

[ Szerkesztve ]

(#28) dezz válasza hoffman_ (#14) üzenetére

dezz
(nagyúr)

:F

(#29) maross válasza Findzs (#26) üzenetére

maross
(veterán)

!!!!4!

(#30) MASSlag

MASSlag
(tag)

CAD-re, olyan munkára ahol nem számít a szín csak a munkaterület, már simán jó ára van.
Viewporthoz elég egy középkategóriás firepro vagy quadro is. Ha ilyen áron lesz kishazánkban is, akkor lehet beszerzek egyet.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#31) maross válasza MASSlag (#30) üzenetére

maross
(veterán)

Nekem munkaterulet miatt kell egy, az ara mar szinte megfelel (kerdes mennyi lesz mire ideer, 150k az ami meg annyiar nem fajna, 250 mar biztos hogy nem jatszik /ez most attol fuggetlen hogy ez mennyibe kerul/). Persze orulnek ha jatekok is elrocognenek rajta, már amit elbir egy 770oc..kerdes hogy egyaltalan ra tudnam e kotni.

[ Szerkesztve ]

(#32) X Factor

X Factor
(addikt)

28" 4k mellett nem lesz használhatatlanul pici minden, ha már nagy munkaterületről van szó?

I was there the day that Horus fell

(#33) MASSlag válasza maross (#31) üzenetére

MASSlag
(tag)

Rá tudnád kötni. A GTX770 tud Displayport MST-t.
A játékok is elröcögnének Medium-Highon LINK

(#34) autox3c

autox3c
(tag)

A cím alapján nagyon ígéretesnek tűnt...addig, amíg el nem jutottam a TN paneles részhez. A jelenlegi körülmények között alapból nem látom semmit értelmét egy 4K monitornak, egy 200k Ft-os TN panelesnek meg még kevésbé...

Adj egy falat falat mondta a falat faló faló.

(#35) maross válasza MASSlag (#33) üzenetére

maross
(veterán)

"biztosított a 60 hertzes képfrissítés a két DisplayPort bemeneten keresztül"

2 displayport a monitoron van ha jol ertem, mi van annak a kanocnak a masik felen? Szinten 2 displayport, es akkor egy menne a displayportba, egy atalakitoval hdmi vagy dvi-ra?

(#36) MASSlag válasza maross (#35) üzenetére

MASSlag
(tag)

Elvileg nem. MST 4k-nál 4 darab FullHD jel megy át egy DisplayPort kábelen. Elég hozzá egy kábel. Legalábbis a kártya szempontjából biztosan.

(#37) g@bo válasza Ribi (#9) üzenetére

g@bo
(veterán)

Majd én eldöntöm mit veszek, emiatt Te ne aggódj, bár a fejed verheted a falba.
IPS alá Én nem adom. :P

(#38) Tigerclaw válasza X Factor (#32) üzenetére

Tigerclaw
(veterán)

Valószínűleg igazad van. Vagy nagyobb panel kellene vagy nagyon közelről kellene nézni, ami egyrészt nem épp ideális egészségügyi szempontból, másrészt nem is ideális a TFT panel alacsony betekintési szögeihez. Aztán ne felejtsük el, hogy a 16:9-es képarány se biztos hogy frankó ha a nagy munkafelületre van szükség.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) dezz válasza Tigerclaw (#38) üzenetére

dezz
(nagyúr)

"a TFT panel alacsony betekintési szögeihez"

-> #18.

(#40) Balika911 válasza maross (#31) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Hiába "gamer monitor", az erőforrásigényük miatt én habozás nélkül 1080p-re állítanám a játékokat (egy ekkora kijelzőn teljesen jól néz ki a Full HD, és a kép is pixelhelyesen elfér), 2D módban pedig évezném (kihasználnám) a nagy felbontást.

Számomra ez a monitor is olyan, hogy dolgozni szuper lenne, de ha játszani akarok, akkor inkább maradnék a falon lógó TV mellett.

[ Szerkesztve ]

JBL Studio 220 hangdoboz eladó

(#41) maross válasza Balika911 (#40) üzenetére

maross
(veterán)

Lehet en is azt tennem...de ha mar "alacsony felbontas", akkor inkabb a 120hz monitoromon jatszom. De mint mondtam, foleg azert kellene, mert nagyon kell a munkafelulet, most az asztalra nem fer egy harmadik monitor, pedig nagyon el tudnam viselni.

(#42) X Factor válasza maross (#41) üzenetére

X Factor
(addikt)

2db 27" WQHD-ben (mondjuk U2711) a mostaniak helyett? Árban kb ugyanannyi (egy picivel több) mint ez a csoda, de szvsz az eredmény használhatóbb.

[ Szerkesztve ]

I was there the day that Horus fell

(#43) maross válasza X Factor (#42) üzenetére

maross
(veterán)

Igazsag szerint nem szeretnem lecserelni a 3d-s monitort, ha mar van hozza nvidia visionom, valamint uhd > 2x wqhd, meg ha panel minosege gyengebb is. Bongeszoknek, textfileoknak szinte mindegy.

(#44) Bandi79 válasza maross (#41) üzenetére

Bandi79
(aktív tag)

Ha több munkaterület kell, miért nem a 21:9-es monitorok felé kacsingatsz ? (2560x1080)

http://prohardver.hu/teszt/kiprobaltuk_lg_29eb53-b_ultrawide_21_9_monitor/kulso_csatlakozok_menu.html

i5 6600K - Asus Strix GTX 1070 - Philips BDM3270QP - '07 1000RR, '83 Z50J

(#45) maross válasza Bandi79 (#44) üzenetére

maross
(veterán)

A pixel szamit, nem az hogy mennyire van szetnyujtva szerencsetlen monitor. Ha valaszthatnek 4:3-as monitort vennek...Az asztalon valo elhelyezesnel is kifejezetten elonyos lenne. Tudom, forditsam be 90fokkal, 4:3-nal elmegy, de a tobbinel nagyon vadul nez ki.

(#46) Seikai

Seikai
(aktív tag)

Személy szerint örülök, hogy egyre élesebb képeket kapunk mindenhol még, ha nagyítóval is esünk neki a panelnek! Viszont ahhoz, hogy játékos szemmel is jó legyen el kell telnie minimum 2-3 évnek mire olyan áron nyújtanak vga-k teljesítményt a 4k-s felbontáshoz mint teszik ezt most a fullhd alattl!

2 hónapja vacilláltam egy 2560x1440 és egy 1920x1080 144hz-es 27"-os asus monitor között. Nálam nem munka volt a lényeg, hanem fps-ek multiban. 30-40cm-ről tűéles a kép persze mehetnék közelebb is, de akkor már virítanak a pixelek. Most meglett mind2 ezért van egy kis viszonyítási alapom.

Most kicsit off: volt gamer lapim 17" fullhd-val overkill volt minden annyira aprónak tűnt rajta... (ok lehet skálázni mindennek a nagyságát) 1600*900-as panelt tetettem bele később és még úgy is minden tűéles maradt.
A tv-m 42" és fullhd 1 méterről éles képet ad már (Killzone shadow fall a tv arcába ülve igazi élmény :D )
A 4.8"-os telóm sima hd és szintén éles a képe.

Most azt mondom még szorozzuk meg 2-vel a felbontást hogy a tv-t 50cm-ről a monitort 15 cm-ről a telefont meg kb 5 cm-ről is "élvezhessük"

Szerény véleményem viszont az, hogy az uhd-nak max 30-40" felett van értelme, több dolog miatt is: egyrészt a szövegek és az ikonok vagy ábrák méretét nem lehet a helytakarékosság miatt addig csökkenteni, hogy nagyító kelljen hozzá, másrészt egy bizonyos távolságból nem fogjuk megmondani ez most 2k vagy 4k...
Persze mindig lesznek mesterlövészek azzal a bizonyos szemmel és stb.

A4k jó, de, hogy már egy lg telóba is lassan belerakják az már túlzás.

Ezzel is az lesz mint amikor az intel mondta 10Ghz... aztán jöttek a magok.
Tegyük fel pár év múlva lesz 30" alatt 8k vagy 16k ezt ki fogja tudni érzékelni? Vagy kapunk hozzá olyan szemgolyóprotézist is felárér ami észreveszi a különbséget?

Mielőtt jönne a mert neked nincs meg nem láttad, hangsúlyoznám, hogy láttam kiállított darabot csak nekem már a 2560-as felbontás is tökéletes munkára vagy bármire 30"-ig.

experten írtak is erről a témáról egy kis tudományosabb kritikát akit érdekel ;)

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#47) dezz válasza Seikai (#46) üzenetére

dezz
(nagyúr)

24"-en 60 centiről simán meg lehet mondani, hogy FHD vagy UHD. 55" tévénél meg 2-2,5m-ről. (És pont ennyit ajánlanak házimozizáshoz, látótérkitöltés alapon.)

[ Szerkesztve ]

(#48) dezz válasza Seikai (#46) üzenetére

dezz
(nagyúr)

Abból a cikkből: "The average distance that people sit from their TV is currently around 9ft. Someone with 20/20 vision sitting that distance from a 4K TV would need a screen size of above 80inches to start to see an appreciable difference between Ultra HD and Full HD."

Ez máris egy nagy hülyeség. (Tudom, miért írják ezt és hogy hol tévednek. Sajnos jobban hisznek egy félreértelmezett grafikonnak, mint a saját szemüknek.)

(#49) dkekesi válasza Findzs (#26) üzenetére

dkekesi
(tag)

Amennyiben a felbontás bevett "mértékegysége" a DPI - és amikor pár napja néztem még az volt -, akkor igazad van. A felbontás valóban a duplájára növekedett és nem négyszeresére. A pixelszám lett négyszeres, ami nem azonos a felbontással. Ha a felbontást DPI^2-ben (dot per square inch) mérnénk, akkor lenne igaz az állítás, hogy 4-szeresére nőtt a felbontás.

(#50) Ribi válasza dkekesi (#49) üzenetére

Ribi
(nagyúr)

A felbontásnak nem DPI szerintem a mértékegysége. Az csak a képpontok sűrűségét jelzi, de nem a felbontást.
Ugyanis az csak egységnyi terület képsűrűségét jelzi. Pl. kameráknál is a felbontás az összes pixelszámmal jelzik, nem azzal, hogy x területen mennyi pont van. Mert ugye akkor egy 10 colos 640x480 és 20 colos 1280x960-as monitor felbontása is ugyanaz lenne, pedig ez nem igaz. DPIben ugyanaz, de felbontása különbözik.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.