Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz enricotoxic #17 üzenetére

    +1
    A PS Audio-val értek egyet abban, hogy egy korrekt 2.0, maximálisan zenére kifejlesztett-épített szettet a házimozi üzemmód, filmek, akármit is nézünk rajta "mozi" címszóval, nagyon meghálál. :K Nyilván ami alul elfogy, ami a legtöbb monitorra jellemző, ott meg lehet ezt támogatni egy szintén jó minőségű, jól illesztett, jól elhelyezett és (ha van rá lehetőség) szoba-kalibrált sub-al, de alapvetően szerintem is fényévek vannak egy fasza sztereó és egy ilyen csilivili soundbar között, nehézsúlyú 2.0 esetén pedig nem kérdés már és még mindig csak sztereóban vagyunk.

    A HDMI-t és egyéb fancy-séget meg lehet oldani egyéb módon is, számtalan okos (nem kényelmetlen) kerülővel.

    Ennek a soundbar-nak az árából nagyon pöpec komplett szett kijön és még zenét is lehet hallgatni vele.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz lezso6 #92 üzenetére

    Ezt a V karaktert cáfolnám (hogy hiba lenne).

    #91 sakal83-al értek egyet, egyszerűen elvész néha a beszéd, viszont ez nem a hangszóró középtartományokkal függ össze egyértelműen (annak ellenére, hogy oda esik nyilván, de nem ez az ok).

    Ahogy a center sávra (is) tolható plussz-minusz hangerő offset X dB-ig, a DSP sztereó esetén is szimplán egy némileg erősített középcsatorna stream-et keverhet bele abba a jelfolyamba, amit aztán ha csak egy sztereó rendszer ad le éppen, akkor abba kever újfent be, balra-jobbra szétosztva és jónapot, problem solved.

    Egy jó sztereó szetten (pláne ha mérten is jó, értsd: nem kell agyon room EQ-zottnak lennie, csak a látványosan nagy kioltások kezelve vannak, így kizárod a súlyosabb anomáliákat) nem a V karakter lesz az, ami kinyírja a közepet. Fletcher & Munson nem voltak hülyék, az emberi fül (és genetika) meg nem változott annyit azóta :D - max az ízlés. Na meg ma lemegyünk konzumerben is lazán úgy 20Hz-re, amiről az akkoriak csak álmodtak. (Hogy minek, az más kérdés, én utálok addig menni, nálam a sweet spot 25+ Hz, alatta kussoljon).

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz lezso6 #96 üzenetére

    Nem felejtettem ki, ott van. Angol, sajnos magyart nem találtam, de katt. Persze volt még más is, aki utánuk hasonló kísérleteket végzett az emberi hallásról, meg vissza is tértek hozzájuk és nem is, de alapvető, durva eltérés nincs az elméletek között, a lényeg pont a V :) Csak nem mindegy a hangerő, illetve nem mindegy ma már az ízlés sem (ha nevezhetjük azt annak, hogy rommá van bass boost-olva már mastering oldalon is a mai modern "zene", nemhogy a lejátszó eszközökben, stb, szóval a mainstream amúgyis totál offroad sztem, rommá kurvult).

    Ezt a funkciót Loudness gomb-ként is ismerheted régebbi erősítőkből, amit sokan egyszerűen full szarul implementáltak, ezért lett ez első körben a nagy audiofülik által instant kinyírva és "úúú az milyen gáz", majd ez a szemlélet szépen lecsorgott mainstream-be is és végül a gyártók ezt felismerve, már 15+ éve megy a "direct" fétis.

    Kb.

    De mint a Tisza cipő, majd ezt is előveszi valaki, talán nem Loudness-t fog ráírni, hanem mást, illetve mondjuk úgy, ez nem gomb lesz a jövőben, hanem a sztereó vagy házimozi DSP-d fogja leképezni, anélkül, hogy tudnád, mi történik egyáltalán a háttérben, de annyit már megtanultak a nagyok is, hogy ez mint funkció nagyon is kellemes és fasza tud lenni, ha jól van kivitelezve, átgondoltan, nem túlzóan csak finoman, stb stb, illetve egyáltalán, kell-e, mert ha épp úgy van elhelyezve a hangszóró a szobában, hogy valami kiemel vagy kiolt, b*hatja az ember az egészet (amúgyis b*a az esetek 99%-ában, csak az illető nem tudja, vagy ha tudja, behunyja a szemét, hogy ő flat-ben a legjobb, közben nem is flat hallgat a szoba miatt, hanem egy hepehupát).

    De ez komplex téma nagyon és ízlés is bejön, mit kezdünk például két kis monitorral, amiknek már egy Madonna - Substitute for Love is kihívás, miközben audiofilnek van titulálva (helytelenül) :U Egy Mahler-t meg ha rádobsz, a finálékban kéred a popcorn-t, meg a távszabályzót, hogy kapcsoljunk már el..

    A lényeg, hogy egy komolyan belőtt sztereóban gyönyörűen szól a mozi, beszéddel együtt :) :K , de itt is van mastering oldalon minőségbeli szórás, tehát ahol kevés a beszédhangerő, ott szimplán emelsz jelszinten rajta és korrigálva van a dolog. Ahogy írod is. Nincs ebben semmi nagy mágia. ;)

    Általában amúgy mai világunkban a túlzásokkal van a gond és hifire, mozira ugyanez jellemző, a túltolás, a túlzás mindenhol. Mert az ember mindig megszok, és amit megszokunk, laposodik (képletesen), ergo hogy abból kiemelkedjen valami "úúúúúúj" és eladható, annak ezt át kell lépnie.

    Így születtek a Porsche és X6 striciwagonok, így születik a BMW egyre agresszívabb look-ja, a tarkódat egyre jobban pecsenyevörösre pörkölő Xenon és LED-es fényszórók, a 80-ezer Ft-os Sennheiser hulladékfülesek és sorolhatnám.

    Ja, és cikkünk tárgya :)

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #72042496 #47 üzenetére

    Ezt a hsz-ed széttrollkodta egy másik, de +1, én Veled vagyok. :K :U

    Villanypózna, külön fázis:
    - a 3 fázis a létező legjobb (mindhárom egyszerre, zavarszűréssel, de ehhez többnyire Te Magad kell, hogy építsd a tápot :) )
    - 3 fázis (ebből csak 1-et használva) szintén már egy jó dolog
    - akárhány fázis esetén, legyen akár csak 1 is, szerintem a védőföld minősége SOKKAL fontosabb

    És aki építkezik és hifibuzi, az az alap alá/mellé (én inkább mellé tenném) letol a földbe egy igen masszív cuccot, amire dedikáltan köti a pincében/nappaliban lévő teljes hifit mondjuk, még mindig a földről beszélek. Elvetemültek a fí relét is kihagyják ilyenkor, én azért (pláne ha van gyerek, vagy naiv anyu), csak benne hagynám, de a lényeg a fasza föld.

    Na off, dolgozzunk :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz CharlieDrop #98 üzenetére

    BT WiFi és egyéb modulok Aliexpress-en, meg némi Arduino alapismeret, 1 hónap tanulás, 1 hónap szerelés és megvagy.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz lezso6 #101 üzenetére

    Ja értelek. Hát de az akkor 2.0 hifiben is szar :U ha 500-2000Hz között nincs semmi, mi meg arról beszélgettünk, hogy 2.0-án a V gebaszos. :D De akkor csak félreértés.

    Így egyetértek. Ami szar, az szar. És (mint látjuk) zenére éppúgy, mint mozira, akárhány pont akárhánynullban. :D (De ez meg triviális megállapítás).

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz lezso6 #103 üzenetére

    Nálam feltételektől függ. Amikor jó, jó, amikor nem, nem. :D De ízlésről sosem vitatkozom. Sztem az audio szubjektívebb, mint a kép...

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #72042496 #106 üzenetére

    Azt én sem. Hogy a monoblock jobb-e, ki tudja. Integráltat is lehet úgy építeni, hogy belül köze nincs egymáshoz a bal és jobb oldalnak. :D Ergo, 2 monoblock-os felépítés 1 kuckóban. Tkp. töknyolc, mit teszünk a házba, ha a táp oldalak, izolációk, árnyékolások, minden szépen megoldva jól. :K

    Olyan ez kicsit, mint a szőke nő vs. barna nő. Nekem a szőke, és a monoblock. De nem mondom, hogy nem szúrnék le egy jóféle barnát mellette :DDD :DDD :DDD

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #72042496 #110 üzenetére

    A belsőépítészet téma érdekes.

    Nálam is az esztétika a kérdés, aktív háromutas készül. Asztalos még csak-csak, de zongoralakk finish ? :F

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák