Hirdetés

2017. október 22., vasárnap

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-02-19 18:26:59

PROHARDVER!

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#901) SkyS1gn válasza Bilux (#898) üzenetére

SkyS1gn
(PH! félisten)

Nekem sem jött még meg a March sec. update, megpróbálom ezt.

[Galaxy S8+ Arctic] [ASUS G751JY] [DJI Mavic Pro] [RC Heli pilot, PC gamer] [CalAesthetics, Calisthenics, Street Workout & Healthy Eating 4 Life!]

(#902) Bilux válasza SkyS1gn (#901) üzenetére

Bilux
(PH! addikt)

ne lepődj meg ha működik :P
Írd meg a tapasztalatodat :K

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#903) SkyS1gn válasza Bilux (#902) üzenetére

SkyS1gn
(PH! félisten)

:(

restartot is nyomtam pedig.

[Galaxy S8+ Arctic] [ASUS G751JY] [DJI Mavic Pro] [RC Heli pilot, PC gamer] [CalAesthetics, Calisthenics, Street Workout & Healthy Eating 4 Life!]

(#904) BeastMode

BeastMode
(Topikgazda)

Próbáltam keresgélni, de nem nagyon találtam konkrétat.
USB A - USB C kábelt hol találok emberi áron?
Legalább 1 méteres kellene és ha nem itthonról, akkor eBay-ről:)
Köszi!:R

(#905) Bilux válasza SkyS1gn (#903) üzenetére

Bilux
(PH! addikt)

érdekes, töröltél mindent benne?
Adatok gyorsítótárt is?
Én utána kézi frissítéssel egyből szedte le a romot...

(#906) rankesz válasza SkyS1gn (#897) üzenetére

rankesz
(PH! kedvence)

Ezt sosem értettem hogy képes valaki farzsebben hordani egy gyakorlatilag kijelzőből álló készüléket, ismerősöm is ott hordta az s2-t, aztán az tönkre ment, és most ugyan ott hordja a g2-t ... :N

When you dream there are no rules, people can fly, anything can happen. - Astral Projection | csak a 604 ... :)

(#907) ERPY válasza SkyS1gn (#903) üzenetére

ERPY
(őstag)

Nekem sincs frissítés még. Próbáltam adat törléssel is, de semmi.

Nexus 6P (7.1.2) , Samsung 55F6500 , Synology DS116 , EATON 5E 650i UPS, Mede8er MED600

(#908) rankesz válasza ERPY (#907) üzenetére

rankesz
(PH! kedvence)

Próbáltad már így?

When you dream there are no rules, people can fly, anything can happen. - Astral Projection | csak a 604 ... :)

(#909) ERPY válasza rankesz (#908) üzenetére

ERPY
(őstag)

Igen, de így sem frissül sajnos. :(

Nexus 6P (7.1.2) , Samsung 55F6500 , Synology DS116 , EATON 5E 650i UPS, Mede8er MED600

(#910) hjanos1

hjanos1
(senior tag)

Nagy ota váróknak, akik rendszerszolgáltatásokat piszkálnak:
Ezt a Google mérnöke megerősítette, hogy ettől nem lesz előbb frissítés, xda-n is második hozzászólásban írják. Amit viszont el lehet érni vele, hogy összekavarodhat a Google fiók kezelése, aztán majd lehet jönni, hogy így merül meg úgy nem syncel.
Ha annyira nem birjátok kivárni az ota-t akkor le lehet tölteni kézzel a csomagot és adb sideload-el ráküldeni recoveryben. Nekem is így lett feltéve, tökéletesen működik. :K

OnePlus 3T & Lenovo Y50

(#911) Bilux válasza rankesz (#908) üzenetére

Bilux
(PH! addikt)

Nálam működött nem értem náluk miért nem.
De ez is csak a google baromsága. Miért nem lehet legalább telefon típusonként kiadni azt a nyamvadt frissítést. Nem hiszem, hogy olyan sok nexus 6p van a világban amitől lehalna a google szerve, éééted egy kereső óriásnak lehal a szervere... :U :DDD

(#912) Bilux válasza hjanos1 (#910) üzenetére

Bilux
(PH! addikt)

Amit viszont el lehet érni vele, hogy összekavarodhat a Google fiók kezelése

Ez igaz, mert a play áruház nem ment el kellett távolítanom a google fiókomat és újra felvennem, de ez csak 2 perces dolog volt :)

(#913) hjanos1 válasza Bilux (#911) üzenetére

hjanos1
(senior tag)

Nem a szerverek miatt van így. :N
Ezt staged rolloutnak hívják, a Google kb minden újítással ezt alkalmazza belső rendszerükben is.
A lényege: először csak az eszközök nagyon kis százaléka kapja meg a frissítést, utána egyre növelik ezt az arányt. Ezzel érik el, hogy ha bármi gond kiderül közben, akkor leállítják és csak az eszközök kis részét érinti egy hibás frissítés. Ha már az eszközök elég nagy részére kiment hiba nélkül, akkor bebillentik a kapcsolót, hogy mehet az összesre.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 3T & Lenovo Y50

(#914) Bilux válasza hjanos1 (#913) üzenetére

Bilux
(PH! addikt)

Értem én, de a márciusi biztonsági frissítés nincs a telefonon március 15.-én? Ez a gáz, ez csak a minden hónapra beígért frissítés... ami hibákat kiskapukat foltoz jó hogy nem március végén kapod meg.
Nagyobb update-nél megértem az elővigyázatosságot :K

(#915) hjanos1 válasza Bilux (#914) üzenetére

hjanos1
(senior tag)

Egyrészt március 7-én jött ki a frissítés. Másrészt a Nexus 6P-hez nem egy sima biztonsági frissítés jött csak ki, hanem általános teljesítményt és csatlakozást (mobilhálózat főleg) is javító frissítés jött.

OnePlus 3T & Lenovo Y50

(#916) Bilux válasza hjanos1 (#915) üzenetére

Bilux
(PH! addikt)

:R

Más, jót tett a hideg a telefonnak kint hagytam a kocsiban pár órára (nem direkt) mondom ha ilyen hideg futtassunk egy antutut.
Eredmény:89915 pff. nincs ezzel baj, de ha nyáron is bent marad a kocsiban mennyi lesz 45.000? :D

[ Szerkesztve ]

(#917) BeastMode válasza Bilux (#916) üzenetére

BeastMode
(Topikgazda)

Ugyanúgy 89k, csak mínuszban:DD
Viszont szerintem nincs probléma a CPU-val, csak langyos szokott lenni terhelés után is, ez meg mindegyik chipre igaz.

(#918) hjanos1 válasza Bilux (#916) üzenetére

hjanos1
(senior tag)

Nem feltétlen csak a hideg játszott szerepet a dologban. Máshol is írták, hogy az MHC19I build számú frissítés után megnőtt az antutu pontszám, valószínűleg annak a teljesítményjavításnak lehet hozzá köze.
Én azt vettem észre, hogy az üzemi hőmérséklete mintha alacsonyabb lenne.

(#919) Cris99: ha ennyire érdekel, néhánnyal ezelőtti hozzászólásomban ott van a link, tedd fel, én is felraktam

[ Szerkesztve ]

OnePlus 3T & Lenovo Y50

(#919) SkyS1gn válasza hjanos1 (#915) üzenetére

SkyS1gn
(PH! félisten)

épp ezért lenne jó ha megjönne, de érdekes eddíg egyből jelezte hónap elején...

(#920) Bilux válasza hjanos1 (#918) üzenetére

Bilux
(PH! addikt)

Ez még frissítés előtt volt, most futtatva szobában 82944 az új rommal ez is szép :R

(#921) ShadowX

ShadowX
(senior tag)

Számomra durva, hogy a gép lelke alig nagyobb, mint egy gyufásdoboz alapterülete. :) Meg az is, hogy mindez 180$.

(#922) Bilux válasza ShadowX (#921) üzenetére

Bilux
(PH! addikt)

Volt egy nagyon jó műsor a TV-ben anno.
MMM Mi Mennyi Miért
Ott láttam és döbbentem rá hogy a 600Ft-os fogkefe amit boltban veszel 2Ft-ba kerül az anyagköltsége.
De ezt felesleges nézni mert rengeteg járulékos költség van. Gondolom a gépsor meg a belefektetett pénz az nem ennyi.

(#923) ShadowX válasza Bilux (#922) üzenetére

ShadowX
(senior tag)

Ezzel tisztában vagyok, de ha innen nézzük akkor még rémisztőbb :). Főleg egy S szériás samsungot is megvizsgálva, ahol a marketing szerintem nagyobb köotség, mint az anyagköltség.

(#924) Ronin- válasza ShadowX (#923) üzenetére

Ronin-
(senior tag)

Gondolhatod.. Kb fillérek az árához képest.Kb mint egy vga. Csak a nevét fizetjük meg. Ha egy kínai "noname" gyártó 15-20 ropiból tud csinálni egy középkat. telót,úgy hogy még haszna is van,meg talán nincs is akkora kapacitás,támogatás stb.,akkor lehet tippelni.
Személyes kedvencem még a belső memória mérete. Van pofájuk 10-20-30 ezerrel többet elkérni a 16-os és a 32-es-hez képest,holott ugyan akkora a chip,semmi plusz munkával vagy tervezéssel nem jár,csak a gyártósoron kicserélnek egy "tálcát" és már megy is a nagyobb ram bele. A chip valódi árkülönbsége meg pár dollár,pláne hogy nagy mennyiségben rendelnek,mondjuk 5-5 millió db-ot (csak 1 típusú telefonnal számolva) mondhatni "ingyen" veszik. Brutál lehúzás megy..

Na de visszakanyarodva,végre ma nekem is megjött az update,de az a fura,hogy a 29Q volt fenn és most a 19i-re frissített.. Kimaradtam 1 körből?!

(#925) hjanos1 válasza Ronin- (#924) üzenetére

hjanos1
(senior tag)

A V végű build a sima security update márciusra, az I végű tartalmazza a teljesítményjavítás/hálózatkezelés javítást is.

OnePlus 3T & Lenovo Y50

(#926) SkyS1gn

SkyS1gn
(PH! félisten)

Na most e...

(#927) Bilux válasza SkyS1gn (#926) üzenetére

Bilux
(PH! addikt)

:C

(#928) bolondember

bolondember
(MODERÁTOR)

egy félig off kérdés:

Tudtok esetleg valami olyan módszert/appot/ilyesmit amivel a lehető leggyorsabban át lehet(ne) költözni egy N5-ből egy 6P-be?
Telefonkönyv, fotók ok, az szinkronizálódik a google-fiókkal; de ilyenek, mint a saját szótár, kezdőképernyő, stb?

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#929) Lacee1986 válasza bolondember (#928) üzenetére

Lacee1986
(senior tag)

Első bekapcsoláskor felajánlja a költözést. Csak kapcsold be az NFC-t és érintsd össze őket. Szépen átvisz mindent.

(#930) bolondember válasza Lacee1986 (#929) üzenetére

bolondember
(MODERÁTOR)

faszányos!

köszi! :)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#931) AdamVonSzabo válasza BeastMode (#904) üzenetére

AdamVonSzabo
(lelkes újonc)

Én [ezt] vettem, frankó, lapos, nem csomósodik könnyen és még fast-charge is megy vele.

[ Szerkesztve ]

(#932) Lacee1986 válasza AdamVonSzabo (#931) üzenetére

Lacee1986
(senior tag)

Én azért ebayről, főleg Kínából nem vennék kábelt. Nehogy megsüsse a csatlakozót.

(#933) Lacee1986

Lacee1986
(senior tag)

Ha még nem volt, innen lehet válogatni az ellenőrzött kábelekből: https://usbccompliant.com/

[ Szerkesztve ]

(#934) BeastMode válasza AdamVonSzabo (#931) üzenetére

BeastMode
(Topikgazda)

:R

(#935) Just_Reboot válasza BeastMode (#934) üzenetére

Just_Reboot
(PH! addikt)

Ahogy olvasom mególdódott a Telenoros LTE mizéria. Jó mert nemsokara csatlakozom. Az üzemidő milyen?

Kétféle Nexus user létezik. Az egyik aki azért vett Nexust hogy ne kelljen romolnia, a másik pedig aki azért hogy tudjon. RIP Nexus...

(#936) hjanos1 válasza Just_Reboot (#935) üzenetére

hjanos1
(senior tag)

Megoldódott, igen. Én Nexus 5-ről jöttem, ahhoz képest nagyon jó.

OnePlus 3T & Lenovo Y50

(#937) Just_Reboot válasza hjanos1 (#936) üzenetére

Just_Reboot
(PH! addikt)

A térerővel elégedett vagy? Én vidéken lakom és attól félek gyenge lesz.

Kétféle Nexus user létezik. Az egyik aki azért vett Nexust hogy ne kelljen romolnia, a másik pedig aki azért hogy tudjon. RIP Nexus...

(#938) hjanos1 válasza Just_Reboot (#937) üzenetére

hjanos1
(senior tag)

Nagyon elégedett.
Vidéken lakom (amikor nem egyetemen vagyok) én is, de a 4G-vel 90Mbps lefele, 6-szorosa a kábelen elérhető maximumnak.
Szombathely-Budapest vasútvonalon is esetek nagy részében (kb 75-90% tippre) van térerő.

OnePlus 3T & Lenovo Y50

(#939) BeastMode válasza Just_Reboot (#935) üzenetére

BeastMode
(Topikgazda)

Üzemidő eddig nagyon fasza, igaz Franco kernel van fent.
Térerő gondom sosem volt, a másik T betűs bandánál vagyok:)

(#940) Just_Reboot válasza hjanos1 (#938) üzenetére

Just_Reboot
(PH! addikt)

Ez nagyon jó hír, mert anno N6-on nem voltam megelégedve a térerővel.

csabikaa89 Az jó, Én első körben N previewet rakok rá meg a hozzá való EX kernelt.

(#941) gulb

gulb
(senior tag)

Nah csak nyomtam egy antutyut N en is;)) ahaha 52k 3d not supported;) no lesz ez;)

(#942) BeastMode válasza Just_Reboot (#940) üzenetére

BeastMode
(Topikgazda)

Ne is mondd...
- N Preview lehet, hogy túl gyorsan ment a telóról.
- Kedvenc kernelem az ElementalX, csak előbb mindig adok egy esélyt Franconak is.
Ráadásul most, hogy N Preview alá is van EX, dupla kísértés van:D

(#943) Just_Reboot válasza BeastMode (#942) üzenetére

Just_Reboot
(PH! addikt)

Alig varom hogy kézhez kapjam a teledont. Be sem lakom mert egyből nyitom a BL-t. :D

[ Szerkesztve ]

(#944) BeastMode válasza Just_Reboot (#943) üzenetére

BeastMode
(Topikgazda)

Nálam így volt a sorrend:
Vásárlás -> N Preview -> Marshmallow -> BL nyitás -> Root -> Kernel csere.
;]

(#945) SkyS1gn válasza Just_Reboot (#943) üzenetére

SkyS1gn
(PH! félisten)

Nekemis volt nyitva, meg root meg minden akksi kimélő dolog meg folyton aksi csekkolás nemtudom hány telefon óta...mióta lezártam no root meg leállítottam magam hogy ne nézegessem folyton az akksit, nem kerülget az agyvérzés, használom és kész.

(#946) pilu85

pilu85
(őstag)

Hali. Nexus6 amoledjére hivatkozva az n6p kijelzőjén is hajlamos a kijelzőbe égni a status bar??

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#947) hjanos1 válasza pilu85 (#946) üzenetére

hjanos1
(senior tag)

Nem túlzottan, mert M-en (Android 6.0) már változtatja a színét.

Viccet félretéve én nem vettem észre, december közepe óta van meg.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 3T & Lenovo Y50

(#948) pilu85 válasza hjanos1 (#947) üzenetére

pilu85
(őstag)

M-en?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#949) ShadowX válasza pilu85 (#946) üzenetére

ShadowX
(senior tag)

Kár lenne tagadni, hogy nem... :) Hiába változtatja a színét, ha az állapotjelző ikonok fehérek maradnak, illetve a nav bar folyton ugyanaz.

(#950) BeastMode

BeastMode
(Topikgazda)

Google billentyűzet végre tud magyar prediktív bevitelt.
Ráadásul egész ügyesen javít.
SwiftKey most így egyelőre kuka.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.