Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz NoMagix #43 üzenetére

    Nekem is volt 16:10-es 7 colos tabletem, most egy 8 colos 4:3-as tabletem, ég és föld a különbség. Sokkal jobb kényelmesebb használni a 4:3- kijelzőt, mert azt állítva is elég jól lehet böngészésre használni, sokat így használom így. A 16:10-es képarány szerintem inkább azoknak jó akik nagyrészt filmnézésre használják a kütyüt.

    Sok ember azt hiszi, hogy a különbség csak 8''/7'' azaz 14,3%-k, pedig mivel területről van szó a különbség azaz 30,6%-ék (114,3% a négyzeten)

    Egy 16:10-es 7'' tabletnél pl. nexus 7, egy 4:3-as képarányú 8'' tablet kijelzőjének a területe pontosan 39,49%-kal nagyobb, azaz közel 40%-kal nagyobb, ami már nem kevés. (A képarány változás miatti képernyőméret növekedés pitagorasz-tétel alapján vezethető le.)

    Itt látszik a méretpontos összehasonlításon mennyivel nagyobb, elsősorban szélesebb az Ipad mini kijelzője, a nexus 7-hez képest:
    [link]
    [link]
    (Hozzáteszem, nem Ipad-om van, csak ezt találtam meg a legkönnyebben a 8 col körüli 4:3-as a tabletek közül, nekem pontosan 8 colos tabletem van, de ilyet nem találtam a listában.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák