Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timyyy

    őstag

    Köszi az írást, az utolsó néhány sor a többi műtét elvállalásához is segíthet, nekem pl. a fogínyemet akarják felvágni hogy kivegyék a 4 bölcsességfogam mielőtt kijön... sokáig gondolkoztam rajta hogy kell-e ez nekem vagy sem, de kezdem rászánni magam hogy felemeljem a telefont .... :U

  • ez_meg_emaz

    őstag

    Ez a cikk biztosan jól jön majd azoknak akik ilyen műtét előtt állnak. Legalábbis én hasonló esetben nagyon örülnék ha egy ilyen részletes beszámolót találnék neten. Szerintem hiánypótló.
    Most hogy elolvastam egyből beraktam a nagy párnát a hátam mögé. :) Az a baj én is rengeteget ülök és bizony hátfájás is előjön. Bár nem hiszem hogy ilyesmi problémám lenne mert azt biztosan érezném, de minden esélyem meg van rá ha így folytatom.
    Neked meg másik ph-s kollegának jobbulást. Remélem meg lesz az eredménye ha már végigcsináltad(/tátok) és nem kell korház közelébe menned többet. :R

  • ErőVarázsló

    tag

    én 4 dolgot fűznék hozzá:

    a., engem még tanított néhány olyan ember olyan technikára ami alternatív utón kezeli a problémát

    röviden: gyógynövények olivaolajban (az egyik recept pitypang + kakukkfű + lóhere + százszor szép keveréke) két hétig állni hagyni utána napi 2x bekenni

    b., ha Dunántúlon laksz akkor Pécs --idegsebészet Doczi Prof
    C., ha a Duna másik oldalán akkor Szeged OthoKlinika vagy Czigner Prof szintén idegseb
    d., BP akkor Szendrőy prof

    Megelőzése napi 5perc torna ésszel vagy 20perc séta esetleg kutya/macska/hörcsög -sétáltatás

    a futás mint a legtöbb dolognak ennek sem tesz jó

    jobbulást nektek kevés cukrot és húst egyetek és sok zöldet mert akkor kevesebb baci terem meg és szebben hegesedík

    Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

  • zsolt501

    nagyúr

    Én is elvagyok 3. fokú csontritkulásom van és most nézek az elé hogy csípőprotézist fogok kapni mert csontelhalás van a csípőmben, pedig csak 36 vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz zsolt501 #4 üzenetére

    Eh.. Hát ez sem jobb semmivel sem :(

    Nekem ~18 évesen a térdemet műtötték, mert elmozdult benne a porc. + Még befolyásolta az, hogy gyorsan nőttem, és nem tudták ezt követni az izületeim...

    Véleményem szubjektív...

  • biker

    nagyúr

    válasz ez_meg_emaz #2 üzenetére

    Igen, ahogy írod, kispárnát a hát mögé, hogy a gerinc ívelése megtartott legyen. sokat segít

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz ErőVarázsló #3 üzenetére

    nézd, vannak olyan esetek, ahol ezek segítenek, én (ha olvastad a másik cikket) végigmentem mindenen, a masszőrtől a csontkovácson át a természetgyógyászig, ittam, kentem, ettem mindent, de sajnos van az a státusz, ahol már nem ér semmit :(

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz biker #7 üzenetére

    Hát, sajna ez elég szomorú :(

    Mihamarabbi felépülést kívánok :K

    Véleményem szubjektív...

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz hackeeeee #5 üzenetére

    Nálam az egészet egy tüdő sarcoidosis kezelése váltotta ki, mivel medrolt kaptam 8 hónapig 68 milligrammot ami szépen tönkretette a hasfalamat és a csontozatomat is, a többiről nem is beszélve. Most szépen 2 mankóval közlekedem és mindenhová a betegszállító visz mert közlekedni sem tudok.
    Az egészben a legszebb hogy 3 hete voltam kórházban kivizsgáláson és a tüdő tükrözés után sikerült 2 olyat köhögnöm hogy eltört a 10. bordám aminek következtében most totál ágyhoz vagyok kötve és a fájdalom csillapító amit szedek a csípőmre és a bordatörésre tökéletesen tönkreteszi a gyomromat is, aminek hatására alig marad meg bennem az étel.
    Szóval én 2006 márciusa óta járom a kálváriámat és még nem tudom hol a vége.

    [ Szerkesztve ]

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • biker

    nagyúr

    válasz zsolt501 #9 üzenetére

    azt a jó életbe...
    És egyáltalán keltenek reményt a felépüléshez? vagy "Tanuljon meg vele élni"???

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz biker #10 üzenetére

    Első alkalommal azt mondták hogy jó ha a 40. szülinapom megérem, sajnos ezt az utóbbi időben kezdem komolyan venni mert pár hét alatt többet romlott az állapotom mint az első 2 évben, és a dokik is csak hitegetnek sajnos...
    A tüdő funkcióm 56 %-os vagyis nem igazán úgy műkszik ahogy kell, pedig sosem dohányoztam és nem is ittam.
    Mondjam azt hogy már megírtam a végrendeletem...

    [ Szerkesztve ]

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • Digital

    addikt

    Jobbulást kívánunk neked!

    "barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

  • jeges

    senior tag

    nekem egy hozzáfűzésem lenne:

    nekem is volt műtétem 2004 nyarán. nagyjából én is azon mentem keresztül, amiket a cikk szerzője leír, és megvolt a "minden mindegy már, csak legyen valami" is. a műtét után azonnali javulás, az élet apró örömeinek élvezése (lehajlás, cipőfűző megkötése, hanyatt fekvés, és hasonlók, amiket már-már elfelejt az ember a műtét előtti hónapok során).
    aztán pár hónap, és egyszer csak kezd megint fájni, kezd megint nem úgy működni, ahogy kellene. megint kevesebb hanyatt alvás, egyre több reggeli fájdalommal ébredés...
    gyógytorna, úszás, csontkovács, nyújtások, stb. bármi, csak javuljon, megfejelve azzal, hogy "csak nem lehet két évente műtétre járni".
    szóval a lényeg, hogy a műtét javulást jelent, de ha nem változik az életmód, akkor hosszabb távon nem segít.
    nekem a rendszeresen végzett torna segít - felülés és nyújtó gyakorlatok. emellett vigyáznom kell, hogy ne üljek huzamosabb ideig úgy, hogy az terhelje a gerincem és ne cipeljek nehezet.

    mindezekkel együtt szívből kívánom, hogy Biker kollégának legyenek sokkal jobbak az ez irányú tapasztalatai. és persze jobbulást!

    [ Szerkesztve ]

  • biker

    nagyúr

    válasz Digital #12 üzenetére

    én meg neked :) remélem már jobban vagy. röntgen/mri megvolt már? mit mondtak? priviben is jöhet...

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz jeges #13 üzenetére

    valóban, mikor elmondtam, hogy élek, csak annyit mondott a doki, ha nem változtatok, találkozunk még.
    amit még kifelejtettem, a gerincnyújtó ágy. azt is majd használom, ha kicsit jobban begyógyult a rendszer

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • proof88

    addikt

    7 öltéssel varrták össze? Nekem a jobb térdemet műtötték meg még ált. isk. koromban, 11 éves voltam, azt hiszem, és 7 öltéssel varrták össze. :D Mondjuk nekem más bajom volt, jóindulatú daganat, azt magyarázta az orvos, hogy ahogy növök, a térdnél a csontok közötti "anyag" oldalt összegyűlt, kis gombócot alkotva. Csontkemény volt, 1-2 centi átmérőjű. "Lefaragták" onnan, mint utóbb kiderült, még eret is elnyomott. Gázzal altattak engem is, mert a műtét előtti napon kiütéseim lettek a bőrömön mindenhol, úgy mondanám, halovány vörös kis pöttyök. Ezért nem vállalták be az injekciós altatást és maszkot kaptam, tök jó élmény volt. :D Egy műtős bácsi vitt be a műtőágyra a két karjában már, persze előtte már kaptam nyugtatót, letettek, bal karomat (vagy jobb?) ki oldalra, mondta a néni, hogy gondoljak valamire és arról fogok álmodni, aztán az a bácsi, aki kezelte az altató gépet, ott volt mellettem és miután rám került a maszk, mondta, hogy most csak oxigént kapok (jó friss volt, erre emlékszem), ekkor már EKG rám volt kötve természetesen, aztán mondta, hogy most kicsit keverve kapok altatót, ez büdös volt, tudom, aztán mondta, hogy most már altató és el is aludtam, de tök durva volt, mert hallottam, ahogy belassult a szívem. :D Mármint az EKG gépnek a hangja lelassult. :D Meg megpróbáltam nyitva tartani a szemem, mert mondta ismerősöm, hogy őt nehezebben lehetett elaltatni, mert csak több mp után aludt el, hát nekem ez ment egyből. :D Aztán engem is ébresztettek műtét után a kórteremben többször is, sőt a végén már aggódtak, hogy nem akarok felébredni magamtól, de nem volt semmi bajom igazából. Mint utóbb kiderült, 3-szor is ébresztettek és visszaaludtam, tőlem is olyasmit kérdeztek, hogy jól vagyok-e. Én a 3-ból csak egyre emlékeztem. :D Viszont én 3 napig hánytam, kaptam infúziót is, de teát is próbáltam inni, hát mindet kihánytam. Azt mondják, van akire így hat, van akire másképp, de azt is mondják, hogy a gázos altatásnál nagyobb az esélye a hányásnak a műtét után.
    Volt egyébként nekem 7. osztályban olyan problémám, hogy a bal lábamon a nagy lábujjamon benőtt a körmöm a húsba, tehát egyszer rosszul vágtam a körmöm vagy ilyesmi és onnantól kezdve rosszul nőtt. Műteni kellett, mondjuk ezt csak kis beavatkozásnak nevezem, eltörpül a térdműtétem mellett. 1 injekciót kaptam a lábujjamba, aztán kivágták ott a körmöm (nem levették az egészet, csak kivágták kb a harmadát), iszonyú fájdalmas volt. Műtét után eléggé sokszor be is vérzett, sokszor kellett kötést cserélni, természetesen a lábam felfelé volt és végig feküdtem. Aztán valamikor újra meg kellett műteni, mert nem volt jó. Visszanőtt rosszul a köröm. Ekkor 3 injekciót kaptam bele, háááát, kb ugyanúgy fájt az egész, inkább a fejemben éreztem meg, hogy be vagyok lőve, de a lábujjamnál, ahogy ott kapargatták meg minden, nagyon fájt. Ezután nem kellett megműteni, azóta nincs is gondom vele, mondjuk kicsit vörösebb az a lábujjam, mint a többi, és dagadtabb is, de nem fáj és nincs panasz. Örülök, hogy 2 műtéttel megúsztam, mert tesi tanárom mesélte, hogy neki gyerekkorában emiatt ötször kellett műteni, mire végre jó lett, ehh...
    Nahh, nem fosom tovább a szót, csak még annyi, hogy 16-17 éves koromban nyáron kivették a torokmanduláimat, mert sorozatosan amiatt lettem beteg többször is, torokfájás, láz, stb. Nahh, az idáig a legfájdalmasabb élményem, bár kaptam nyugtató szurit, aztán be is fújták a torkom érzéstelenítővel és ment is az érzéstelenítő szuri több is a torkomba, veszettül fájt... hiába zsibbadt az egész meg talán érzéketlen, mégis élesen éreztem a fájdalmakat. A durva az, amikor adják be a szurit és érzed, hogy behatol a tű hirtelen. :D 3/4 óra volt, mire kivették az egyiket, utána még kb ennyi volt a másik. Meg közben vérzéscsillapítás, vicces volt. Fiatal doktornéni csinálta, mikor leült elém az elején, még másra gondoltam, mit csinálnék szívesen vele, műtét után meg ahh, végre vége ... :D egyébként még vérzett tovább, ez normális, meg kell várni, hogy abbamaradjon a vérzés fekvés közben, persze nyelni nem szabad... aztán sokat is kell inni óvatosan, reggel már kakaót kaptam kiflivel, persze mártogatni kellett. Ja és 1 vagy 2 hétig nagy fájdalmak, átterjedve fülre, mindenhova, Cataflan vagy vmi ilyesmit szedtem, ez hatásosabb elvileg torokra, mint mondjuk az Algopyrin.
    Bocs, hogy sokat beszéltem, csak az apró-cseprő élményeimet szerettem volna megosztani. :B

  • biker

    nagyúr

    válasz proof88 #16 üzenetére

    Volt egyébként nekem 7. osztályban olyan problémám, hogy a bal lábamon a nagy lábujjamon benőtt a körmöm a húsba, tehát egyszer rosszul vágtam a körmöm vagy ilyesmi és onnantól kezdve rosszul nőtt. Műteni kellett, mondjuk ezt csak kis beavatkozásnak nevezem, eltörpül a térdműtétem mellett. 1 injekciót kaptam a lábujjamba, aztán kivágták ott a körmöm (nem levették az egészet, csak kivágták kb a harmadát), iszonyú fájdalmas volt.

    ez nekem is megvolt, nem kellemes. össze se varrták, csak nyomókötés, és menjek haza. ambuláns műtét.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Fakher

    csendes tag

    válasz proof88 #16 üzenetére

    térdedben ganglion cyst volt, engem is 1hónapja műtöttek..nekem a csuklómban volt 1 dió nagyságú.. ízületi tok keletkezik: nagy terhelésre és az szétfolyik majd megköt. műtét nagyon jó volt..még a műtőben is viccelődtünk az orvossal, egyáltalán nem féltem , nem vagyok az a tipus, szeretek túl lenni a dolgokon és nem azon agyalni hogy műtenek. :)

  • Digital

    addikt

    válasz biker #14 üzenetére

    Április 27.-én megyek, de nekem szerencsére nekem nem fáj annyira mint neked! Kb 2 évente 1x előjön...

    "barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

  • Typhoon47

    őstag

    uhh, jobbulást... :(

    "Education is important but big biceps are importanter"

  • BloodRay

    veterán

    Jobbulást. Átérzem min mentél át.
    Nekem lágyéksérv műtétem volt 2007 szeptemberében.
    Az is hasonlóan "kellemes" volt...
    Szép kis kb 10-15 centis heg emlékeztet rá azóta is. Na meg az érzés, hogy nem kell azért agyonerőltetni, mert nem kéne mégegyszer. :)

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • ztoldy

    senior tag

    válasz biker #6 üzenetére

    Térdeplőszék... ajánlom mindenkinek vagy fitness labda. Ezeken sokkal egészségesebb ülni és egy idő után kényelmesebb is.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.refundo.hu/?ref=175161

  • proof88

    addikt

    válasz biker #17 üzenetére

    Elsőnél benn aludtam este. Második műtétnél viszont hazamentünk és reggel vissza, bevállaltuk. Otthon aztán rakat ideig nem akart elállni a vérzés, de azért szerencsére elállt. :)
    Jó dolog azért megosztani egymással ezeket a történeteket. Meg így belegondolni, hogy az emberek saját maguktól már ilyen szintre jutottak évezredek alatt, hogy komoly műtéteket hajtanak végre. Én mindenkinek azt üzenem, hogy tartson ki... bizony előjönnek egészségügyi problémák, de arra kell gondolni, hogy majd egy mesélni való emlék lesz ez is... persze tudom, nem minden végződik happy enddel. :U

  • vergilx

    őstag

    Köszi az írást!
    Nekem szinte 24/7 fáj a derekam,pedig valamikor egész nap talpon vagyok,nem tudom h gerincferdülés e vagy sem(suli orvos szerint nem az,de nem tudom h higyjek e neki)
    Különösen figyelembe veszem az utolsó soraidat,mert nem szeretném,ha műtenének.
    Ja és a soproni kollegának kéz és lábtörést:)
    Szerk.:Teljesen "szét lehet esve a csontozatom",a térdemtől kezdve a könyökemig mindenem elég gyakra erősen szokott fájni.
    A térd fájdalmat betudtam a focinak(8 évig voltam kapus..),a könyék és derék fájdalom nem tudom mitől lehet:S

    [ Szerkesztve ]

  • Eastman

    őstag

    Jeges sorait kérem vastaggal kiemelni és arany betükkel márványba vésni! ...meg a fejekbe !!! :K
    --> ...szóval a lényeg, hogy a műtét javulást jelent, de ha nem változik az életmód, akkor hosszabb távon nem segít.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Squirrel

    őstag

    válasz ErőVarázsló #3 üzenetére

    Bocs, hogy közbeszólok, de Szegeden Czigner Prof. fül-orr-gégész és az ortopédián nem operálnak porckorongsérvet.

    Ha Szeged környékén laktok, keressetek bátran kérdésekkel.

    Üdv!

  • Geller72

    veterán

    Van egy ismerősöm, aki majd egy évet volt japánban. Sokat beszélgettünk vele arról, hogy itt nálunk, Magyarországon mit csinálnak rosszul. Arra a következtetésre jutottunk, hogy sajnos (és itt most kiba' szégyellje magát az a sok szakember, aki ebben érintett) sehol, semmilyen szakirányú életmód tanácsokat, tájékoztatót nem kapnak az emberek. Hogy a gyógyítgatások, a gyógyszer gyárak támogatása helyett a megelőzésre kellene a hangsúlyt fektetni. Japánban (sajnos a ledobott atombombák következményei miatt is) rengeteg daganatos volt. Annyira, hogy vezették a blacklistet sajnos. Viszont ma ennek ellenére olyan sikeresek, (egy rakás más téren is az egészségügynek) hogy szó szerint töredéke a jelenlegi szám az akkorinak. És ebben a legnagyobb hangsúly a megelőzésben van, a tudatos tájékoztatásban. Hogy mire gondolok?

    Hát kb arra, amivel növelhetnénk az átlagéletkorunkat, a nyugdíjban eltöltött és megérdemelt, EGÉSZSÉGESEN megért évtizedeket. Tudom, hogy néhányan elkezdenek szajkó módjára ismételgetni szlogeneket,meg hogy a csapból is az folyik, hogy ne dohányozzunk, ne igyunk, mozogjunk, ésszel együnk. Eddig ok. És? Ennyi?
    Ennyi lenne a hosszú élet titka? Á dehogy. Ez kevés hozzá, de nagyon.
    Nem mondják el, hogy ha sokáig akarsz élni, ne menj benzinkutasnak, de dolgozz állattartó telepeken, takarmánykutató intézetekben még asszisztensnek sem, soha ne vállalj vegyszerezést még sofőr beosztásban sem. És ez akkor még csak jóformán talán egy két fajta ráktól fog megvédeni.
    Nem kapunk teljes körű tájékoztatást sehol! És ez engem rettentően bosszant. Igen, azért, mert ha valaki, akár csak az a szemétláda (sajnálom, nem tudok mást mondani) üzemorvos, aki időszakos orvosi vizsgálatoknak veti alá a dolgozókat időben szól, akkor most én sem lennék talán ennyire magam alatt. Mert ha lett volna az ereiben normális emberhez méltó vér, akkor elmondhatta volna (hisz ő tudta, tanulta, hogy ezek a munkahelyek milyen halálos betegségeket okozhatnak, hiszen ezeket a tüneteket kellett vizsgálnia) hogy ez halálos és eddig hányan haltak meg kínok közt, emberi méltóságukban porig alázva. Én 37 éves vagyok. A korosztályomból (+-2-3 éves intervallumot nézve) 4 embert ismertem, aki vegyszerezett a földeken. Egyik sem érte meg a 40-et.
    Sorolhatnám, de nem ez a célom. A célom az, hogy végre ma, Magyarországon ne a pénz domináljon egy munkahely betöltésekor elvégzett orvosi vizsgálaton, hanem igenis az orvos mondja el a teljes következményét a betöltendő állásnak. Nem ragozom. Akit érdekel, akár privátban is megkereshet. Eléggé beleástam magam az elmúlt években az amolyan szemlehunyásos dolgokba.

    A jó tanácsok: vegyszert kerüljük, akármi az (már a domestos is egy rettentő erős méreg)
    Ha elkerülhetetlen, akkor a legfullosabb védőfelszerelésben végezzük el a munkát. Ha magunknak csináljuk, ne sajnáljuk rá a pénzt, ha másnak, akkor győződjünk meg annak minőségéről. 100%-ban tartsuk be a biztonsági előírásokat, olvassuk el a kötelezően feltüntetett leírást, ha ilyen nincs hozzá ne nyúljunk és ne engedjük, hogy bárki hozzányúljon.
    De tényleg nem akarok offolni. Rettentő sok dolog van, amire ha nem vigyázunk, akár egy katalizátora lehet egy olyan betegségnek, ami megölhet minket. Tájékozódjunk, hogy milyen ingyenes és nem ingyenes teljes körű, vagy részleges vizsgálatokhoz van jogunk (mert ezt sem mondják el sehol!) és évente egyszer végeztessük is el ezeket a vizsgálatokat. Csak megemlítem, hogy egy mellkas CT lehet, hogy nem olcsó, de a tüdőszűrés szart sem ér. Így aki abban a hitben van, hogy évente egyszer elmegy tüdőszűrése és ezáltal megtett mindent, ki kell, hogy ábrándítsam, az - mint említettem - szart sem ér. Ha ott kimutatnak valamit, ami gáz, akkor nekünk már rég annyi. Aki esetleg itt pánikkeltéssel gyanúsítgatna, annak mindenképpen ajánlom, hogy előbb ellenőrizze le, hogy mit írtam itt le. Nem ez volt a célom, csupán szeretném, ha kinyílnának a szemek. És igen, a cigi valóban rossz. Én 22 év után raktam le, végleg. Ennek majd 7 hónapja és soha többet nem akarok rágyújtani. Nem akarok úgy megdögleni, hogy megfulladok. Aki esetleg már kellően bexart, de még nem tud dönteni, hezitál, az nyugodtan menjen el egy hematológiára, járjon nyitott szemekkel, és rá fog jönni, hogy nem akar majd így meghalni. Szörnyű. Nagyon. Elmondani nem lehet, mennyire. Hogy ez mekkora fájdalom. Nem, nem csak fizikai. Lelki. Lelkileg meghalni, mielőtt meghal a test. Amikor már te is feladod. Amikor már tudod, hogy nincs visszaút, amikor már tudod, hogy vége. Sajnos, sok ilyen ismerősöm van, volt és még minden bizonnyal lesz is. Vannak, akik már 15 évvel a kór megállapítása óta is élnek. És vannak, akik 4 nap alatt elmentek attól számítva, amikor megállapították náluk a bajt. De hagyjuk. Oldalakat tudnék írni erről. Lehet, hogy sokakat fel is háborított az írásom. Tőlük elnézést kérek, nem ez volt a célom.
    Elnézést kérek, ha sokat és esetleg helytelenül írtam. Vigyázzatok magatokra, mert a baj hamarabb megvan. Megelőzni könnyebb, mint helyrehozni.
    peace:

    :R :R :R

    Üdv:
    Geller

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Geller72 #27 üzenetére

    Igazad van, én még annyit szeretnék hozzátenni, hogy van még valami, ami megöli az embereket, idő előtt. A stressz. Egyik munkahely-másik munkahely, túlóra, maszek, hajtsuk a pénzt.....miből eszünk hónap végén...megmarad-e a munkahelyem...mennyi lesz a hitelem a válság miatt...Nekem azt mondta egy természetgyógyász egyszer, hogy a porckorongsérv is lelki eredetű betegség, mint az allergia. Allergiám is van sajnos. De nem hittem el neki.

  • biker

    nagyúr

    válasz Zoli bácsi #28 üzenetére

    én is hallottam róla, hogy lelki eredetű a gerincsérv, talán a magába roskadó, és egészségtelen tartásba süllyedő ember lehet az alapja?

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    amúgy azt, hogy mikorra lesz 100%, nem tudom.
    tegnap tök nagyot sétáltunk, minden ok volt, ma reggel ahogy felkeltem érzem, nem jó. bizonyos mozdulatokra, ami tegnap jó volt, most fáj :(
    de még "csak" ma 2 hete a vágásnak, és hidegfront is van

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • vtechun

    veterán

    Hello! Engem is műtöttek kb. 5 éve gerincsérvvel. Nyíregyházán Dr. Lezák József főorvos. Hálistennek semmi komplikáció nem volt. De előtte kb. félévig majd meghaltam a fájdalomtól.
    Van egy fájdalomcsillapító Voltaren Dolo amit a tvben is reklámoztak anno. Na az annál kb. 6x több hatóanyagot tartalmazó Voltaren SR tablettát kellett szednem, hogy tudjak aludni. annyira fájt a lábam. Sajnos akkoriban még nem volt se mobilnetem, se netbookom, így eléggé unalmas volt a kórházban fekvés. Emlékeim szerint kb. 1 hétig feküdtem bent.
    Nagyon jól viseltem a műtétet, utána is "virgonc" voltam. Asszem kb 3. nap keltem ki az ágyból, nagy vakmerően, egyedül. Na, ember olyan rövif idő alatt és annyit nem izzadt, mint én akkor.
    Szó szerint 3-4 másodperc alatt kivert a víz. Káprázott előttem minden, Nővérek jöttek segíteni, lefektettek (nem, nem én őket - sajnos). Néhny embert még megmütöttek míg bent feküdtem, de szerintem senki sem viselte olyan ól mint én. Itt kell megjegyeznem, hogy kb. 24-25 éves lehettem akkoriban.
    Az erő velem van, csak a csontozatom em veszi ezt tudomásul. Szóval hiába bírtam el az 50 kilós liszteszsákokat, ha a csontom (gerincem) ezt nem tolerálta túl jól. Utána még volt néhány hét gyógytorna, adtak azóta is rendszeresen kedvezményes beutalót gyógyfürdőbe, gyógymasszázsra. Stb. :)
    Ennyi előnye van, strandra nem sokat kell költenem. ami másabb azóta, hogy azért a túl hirtelen műveleteket, amiben a gerincem is szerepet kap kerülnöm kell. De együtt lehet vele élni. mindenkinek sok szerencsét.

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz Zoli bácsi #28 üzenetére

    Pontosan. Nekem egy orvos haverom azt mondta, hogy ami nem eleve elrendelt bajunk, azon kívül 70%-ban stressz és a kaja, amit megeszünk az oka a korai halálnak. A maradék 30% a rendszeres testmozgás hiánya. Nem önkínzás, hanem rendszeres mozgás. Nem mindegy. De könnyű beszélni a stressz mentes életről, biztosítani azonban szerintem nem lehet. A mai világban biztosan nem. Ennek egyedüli oka a létbiztonság hiánya. Ma már nem létezik olyan munkahely, amit tutinak lehetne nevezni, ahonnan biztosan nyugdíjba mész. Régebben ilyenek voltak a rendőr, katona, vasutas..stb állások. Ma már ezek sem biztosak. Én is próbálok nem stresszelni, de nagyon nehezen megy. Pedig gyúrok rá.:DD. Nem veszek figyelembe olyan dolgokat, amiken nem tudok változtatni. A magam részéről már nem érdekelne a dolog, én elvegetálnék akárhol, de nem csak rólam van itt már szó. Egyszóval van, ami ellen tehetünk, ha kellő információ áll a rendelkezésünkre. De ha ezt nem biztosítják, akkor régen rossz. Nem értem, hogy miért nem a megelőzésre, a tájékoztatásra költ a TB. Olyan, mintha csak egy kötelező jellegű intézmény lenne, olyan, mint pl az APEH. Annyi különbséggel, hogy az profitorientált, a TB-nek meg se anyja, se apja. Ez meg is látszik.

    Üdv:
    Geller

    [ Szerkesztve ]

  • biker

    nagyúr

    válasz vtechun #31 üzenetére

    hát igen. engem is felkeltettek, hogy áthúzzák az ágyat. felálltam, kapaszkodtam a radiátorba, aztán egyszercsak szóltak, hogy azonnal feküdjek le, mert rosszul nézek ki. éreztem is...

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • taichi_panda

    csendes tag

    Hi all

    Én tai chi chuant gyakorlok és a mesterem meg az oktatóim csöpögtetik belénk az anatómiát is ezért tudom mitől alakul ki alsóháti gerincsérve és a megelőzés módját is és ezt szeretném megosztani veletek.

    A gerincsérvet a gerincet érő terhelés okozza de csakis akkor jön létre ha rossz a gerinc tartása. Az emberi gerinc akár 500kg -t is képes megtartani ha jól vannak rendezve a csigolyák, szóval nem a test tartása fogja kikészíteni.
    A gerincsérv azért alakul ki mert a csigolyák a hát deréktáji szakaszán elmozdulnak befelé és ekkor már nem az egész felületükön fekszenek egymáson hanem csak részben és ezen a részen a porc elkopik vagy eldeformálódik.
    A csigolyák elmozdulása egy izom elgyengülésésnek következménye. Ez az izom a gerinc deréktáji szakaszának belső oldalán található nem az amit lehet érezni a gerinc mellett. Ennek az izomnak az elgyengülése okozza a csigolyák befelé mozduását.
    A fent említett izom edzésével el lehet kerülni ezt, de tudatosan is figyelni kell arra hogy megpróbáljuk a gerinc ezen szakaszát egyenesen tartani.

    Leírok két gyakoratot az edzéshez. Az egyik egy dinamuikus a mási egy statikus gyakorlat. Lássuk az elsőt. Álljunk kis terpeszben enyhén rogyasztott lábakkal , a kezekt nyújtsuk előre válszélességben olyan tartásba mintha egy könnyű válszélességű labdát tartanánk , a könyökök enyhén behajlítottak és a tartás laza. Helyezzük testsúlyunkat az egyik lábra, a másik láb térdével pedig érintsük meg az azonos oldali kéz tricepszét és közben próbáljunk meg ne összegörnyedni , egyens hát a lényeg. Kezdetben csak keveset majd egyre többet csináljunk. Napi 20-20 bőven elég. A gyakorlatot lassan végezzük ne hirtelen rántsuk fel a lábakat.

    A másik gyakorlathoz vegyünk fel fekvőtámasz tartást, mad az alkarokat rakjuk le a földre úgy hogy a tenyér felénk néz. Zárjuk ökölbe a kezeinket és érintsük helyezzük szorosan egymás mellé a két kart, az két ököl és a két könyök összeér. Hölgyeknek ennél a gyakorlatnál nem kötelező összeérinteni a könyököket ha nem megy. Ha ez megvan vegyünk fel egy fekvőtámasz tartást úgy hogy a hát legyen teljesen egyenes a fenék kicsit kiemelve, és a lapockákat érdemes széthúzni. Ezt a pozíciót kell tartani. Ebből érdemes eljutni 2 percig.

    A gyakorlás előtt bemelgítést javaslok és gerinccsavarásokat hogy helyreenjenke a csigolyák. De a bemelegítést tudm javasolni minden esetben.
    Én reggel tornával kezdem a napot , és ha fizikai munkát kell végezni akkor előtte kicsit átmozgatom magam. Ha nehezet kell emelnem vagy cipelnem akkor is megpróbálom helyrerakni a csigolyákat.

    A bemelegítést mindenkinek tudom javasolni.

    [ Szerkesztve ]

    The yesterday is a history, the tommorow is a mistery, but today is a gift.

  • biker

    nagyúr

    válasz taichi_panda #34 üzenetére

    a tai-chi-n én is gondolkoztam, mert ajánlották már (masszőröm, aki tai-chi gyakorló), de ehhez kissé fel kell épüljek még.
    és amennyire tudom, az alapgyakorlatok is erősítenek. youtube-on sok anyag van fent

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • StoneBridge

    senior tag

    Tanulságos írás, jó volt olvasni, mielőbbi felépülést kívánok!

    Nekem is el kellene mennem már dokihoz. Reggelente olyan szinten fáj a derekam, hogy másik oldalamra fordulni vagy felkelni is alig bírok. Ez tart 10-15 percig, amíg átmozgatom magam és utána semmi bajom egész nap. A matraccal eddig nem volt probléma, de már csak arra tudok gyanakodni, hogy nem tartja túl jól a gerincemet.

    Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

  • StoneBridge

    senior tag

    válasz Enszuke #37 üzenetére

    Annyi pénzem most nincs, egyenlőre valamilyen gyógymatrac következik. ;)

    Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

  • biker

    nagyúr

    válasz StoneBridge #38 üzenetére

    erre a masszőröm anno: gyógyf...m :)
    táblás, minél keményebb szivacs, deszkás ágyon. ennél csak a szalmazsák a jobb :)
    én kaptam anno ára, 12cm 160x200 szivacs kevesebb, mint 20k, legkeményebb kivitelben.

    [ Szerkesztve ]

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • #24889344

    törölt tag

    üdv.
    Látom már jobban vagy.
    Fájdalmaim nekem is voltak a műtét után. Mint írtad, volt olyan amikor másnap már nem tudtam úgy tornázni mint előtte, nem ment a torna. Sokáig nem tudtam egy helyben ülni. Olyan fél év után már elég jól voltam, bár esténkén még fájt a derkam.
    Nyolc évvel a műtét után már príma, de 100%-os már soha nem lesz. Néha még most is előfordul hogy fáj.

  • biker

    nagyúr

    válasz #24889344 #40 üzenetére

    fél év, meg 8 év.... brrrrrrr
    az én terveimben ennél rövidebb idő szerepel, aztán majd látjuk.

    de ami vicces, az ember bele se gondol, mennyit ül egy nap.
    most, hogy nem lehet, most jövök rá én is.
    szomszéd: gyere be, ülj le kicsit beszélgetni. ok, majd állok.
    itt a tavasz, mondom kiülök olvasni a teraszra. ahha, hagyjuk
    gondoltam, kiülök napozni, hát ismét okos :)
    kocsit vezetni dettó
    :R

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • #24889344

    törölt tag

    válasz biker #41 üzenetére

    Fél évvel a műtét után már dolgoztam. Fürdőn nem voltam, féltettem a helyem. Lehet jobb lett volna ha elmegyek. Olyan másfél évvel utána már jó volt, tudtam ülni sokat is. Majdnem olyan mint a betegség előtt. Azt is mondhatjuk hogy azóta se nem jobb se nem rosszabb.

  • biker

    nagyúr

    válasz #24889344 #42 üzenetére

    mit dolgozol/tál akkor?
    nekem a doki 6hetet mondott elsőre, majd mikor mondtam, mit dolgozok és hogy ehhez kizárólag vezetés jöhet szóba, akkor 8hetet.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • #24889344

    törölt tag

    válasz biker #43 üzenetére

    Eladó és raktáros szerszámos üzletben. Voltak nehéz dolgok is, nagyon kellett magamra vigyázni. Nem jó hely gerincre műtött embernek. Nem emlékszem pontosan, talán két vagy három évet voltam ott. Ez a leghetőségem adódott, olyan most vagy soha munkahely. Dolgozni meg kellett. Mindig is szerettem barkácsolni, érdekelt. Sok minden megtanultam ott ami most is hasznomra van. De hál istennek elkerültem onnan.

    [ Szerkesztve ]

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz taichi_panda #34 üzenetére

    Nagyon hasznos a megjegyzésed. Esetleg nincs valami olyan rajzos website, ahol még ennél is szemléletesebben le vannak írva ezek a betegséget megelőző vagy helyrepofozó gyakorlatok?

    IN GOD WE TRUST!

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz talmida #45 üzenetére

    Igen, nem lenne rossz valami rajz. Az első gyakorlatot próbáltam, az megy lazán. A másodikat nem tudom megpróbálni, lehet azért nem is értem egészen mit is kellene csinálni.... Még nem merek nekiállni az összeszegelt, nem összeforrott felkartörésemmel, no meg a kezem izomzata is jól leépült.

  • #49155328

    törölt tag

    Én 6 évet szenvedtem a sérvemmel mire elérte azt az állapotot hogy meg kellett műteni.
    Minden lépésnél beleszúrt a jobb faromba és a jobb vádlimba a lábfejem meg zsibbadt.
    Egy pénteki reggel feküdtem az ágyon és egy marha nagyot tüsszentettem éreztem hogy baj lesz mert óriási fájdalmat éreztem. Ahogy felálltam nem tudtam kiegyenesedni el voltam hajolva balra. A dokim pechemre Olaszban nyaralt.
    Tudtam a járást és bevonszoltam magam az idegsebészetre. Három héttel ezelőtt ide jártam infúziós ( Ishias koktél ) kúrára meg gyógytornára is oda szoktam menni.
    Mire beértem a dokim beszélt a bent lévő dokival hogy érkezem. :)
    Kaptam egyből a Neodolpasse löttyöt ami használt is kb 3-4 órán keresztül. :(((
    Utána kezdett minden fájdalom visszajönni.
    2 nap múlva már menni nem tudtam hiába az infúziós cucc.
    A neodolpass mellé már Contramal-t is kaptam napi 3x :Y és javasolták hogy maradjak bent, amit nem is elleneztem mivel vagy a fájdalomtól vagy a gyógyszertől nem tudtam lábra állni. Közben kértek MRI-t amire 2 napot kellett várni.
    Az MRI elkészült igaz a kontraszt anyagos vizsgálat elmaradt, mivel már nem tudtam feküdni a hátamon a sima vizsgálat kb 20 percét is úgy ordítottam végig a fájdalomtól !
    Még az ellenségemnek sem kívánnám azt amit át kellett élnem annyira fájdalmas volt.
    Délutánra meglett az eredmény: kiszakadt a sérv.
    Másnap délben már vittek is műteni, igaz a tervezettnél hosszabbra nyúlt a műtét mivel vésni is kellett a dokinak mert volt már egy kiboltosulás ami betokosodott. :((
    Előtte nagyon be voltam parázva hogy "műtét" de már örültem neki mikor toltak be a műtőbe.
    A műtét utáni 8órás háton fekvés az rohadtul megviselt.
    Nem is a fekvés hanem hogy fekve kellett hugyozni :DD ami nagyon nem akart menni.
    kb.éjfél körül tudtam televeretni az 1literes kacsát. :D ami szó szerint tele lett.
    Na meg az sem volt semmi hogy állva kellett kullantani a WC-n, mert a műtét után 1-2 hétig le sem lehet ülni. :W
    De a lényeg hogy nagyon jól sikerült a műtét ami tavaly október 10-én volt.
    Igaz hogy a jobb talpam azóta kicsit érzéketlen és zsibbad de már megtanultam vele élni mivel tudom hogy ez már nem múlik el. De nem is érdekel mivel ez az állapot megváltás ahhoz képest ami a műtét előtt volt.
    Május 20-án megyek Hévízre egy 3 hetes rehabilitációs kúrára ami remélem még javít az állapotomon. Ami nagyon fontos : Életmódváltás !
    Ha ez elmarad a sérv vissza fog térni és újbóli műtétekre lehet számítani.
    Ami nagyon hasznos az a gyógytorna és a hátúszás ami erősíti a fontos izomcsoportokat.
    Sry hogy túl hosszú lett.

  • biker

    nagyúr

    válasz Zoli bácsi #46 üzenetére

    sok olvasással érthető.
    a lényege hasonló, mint a "hanyatt fekve hajlított lábbal kiemeled a feneked", csak itt hason vagy, kvázi könyökölsz (könyéktől csoklóig alkaron támaszkodsz, zárt karokkal), és felemeled a csípőd síkba, és tartod.

    ez labdán is végezhető.
    ráhasalsz a nagy labdára, és kezeddel talicskázva előre gurulsz, míg a labda a térded alá kerül, és vízszintben kitartod, majd vissza talicskázol.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz #49155328 #47 üzenetére

    jobbulást és kitartást!

    ha kiszakadt, akkor neked raktak is be valamit, nem?
    meg ez is fura, hogy 1-2 hétig NEM SZABAD ülni, nekem csak annyit mondtak, keveset, és szó se volt wc-n állva ........ről.

    de a kacsába dolog nekem se ment egykönnyen.

    mivel már nem tudtam feküdni a hátamon

    és még engem néztek hülyének, mikor bevittek egy ilyen alkalommal februárban, hogy csak hason tudok feküdni, hanyatt megbolondulok. nem értették...

    ez a hévízi kúra engem is érdekel majd. kivel írattad fel és mennyit kell rá várni? mennyibe kerül? hova? stb

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Zoli bácsi

    őstag

    Most, hogy a hévízi kúráról beszéltek, szeretnék megosztani veletek egy gondolatot. Van pár olyan ismerősöm akinek gyakorlatilag semmi baja, de évek óta a házaspár úgy jár "nyaralni", hogy kiíratnak TB alapon ilyen 1hetes-10 napos fürdőkúrát, ahol teljes ellátást kapnak, úszkálnak a gyógyvízben, masszázsra járnak... Ez a nyaralás.
    Én másfél éve estem túl a porckorongsérv műtéten, most egy nagy baleset után a felkartörésemmel lábadozom, de egy valamit megfigyeltem:
    HA NEM FUTKOSOK UTÁNA, akkor semmiféle kezelést nem írnak ki. Még gyógytornát sem. Gerincműtét után meg sem említették, hogy lehet ilyen dolgokat (fürdőkúra) igénybevenni. Mikor rákérdeztem a műtő orvostól, azt mondta, óh, hát lehetne, de legalább fél évet kell rá várni, mire sorra kerülne az ember. Jó, akkor hagyjuk. Mostani problémámmal hasonló a helyzet. Egyik doki megműtött, rendben, 6 hét múlva controll. Háziorvoshoz kéthetente táppénzespapírért menni, megkérdi hogy vagyok, aztán jóvan.....A sebészet ambulanciára megyek be gyógytornát íratni.
    Itt vagyok 40 évesen, ha fél évig táppénzen vagyok a felkartörésemmel.....Nem számít. Ha egy évig, szerintem azt sem firtatná senki. Nem az lenne a TB érdeke, hogy az ember minél előbb rendbejöjjön, munkába álljon? Legyen utókezelés, gondolok arra, ha egy ilyen porckorongsérv műtött ember műtét után mondjuk 5 évig elmehetne évente egyszer ilyen fürdőkúrára, akkor a kiújulás esélye csökkenne.... Nem lenne ez jobb a TB-nek mindenkinek..?
    Kimondom, amit látok, bár lehet hogy durva lesz: Miért van az, hogy a rászorulók nem tudnak rehabilitációra menni, mert nem férnek be az (relatíve) egészséges, orvos zsebébe borítékot dugó, ezért TB alapon nyaraló emberektől, ráérő nyugdíjasoktól...?

Új hozzászólás Aktív témák