Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vtechun

    veterán

    Hello! Engem is műtöttek kb. 5 éve gerincsérvvel. Nyíregyházán Dr. Lezák József főorvos. Hálistennek semmi komplikáció nem volt. De előtte kb. félévig majd meghaltam a fájdalomtól.
    Van egy fájdalomcsillapító Voltaren Dolo amit a tvben is reklámoztak anno. Na az annál kb. 6x több hatóanyagot tartalmazó Voltaren SR tablettát kellett szednem, hogy tudjak aludni. annyira fájt a lábam. Sajnos akkoriban még nem volt se mobilnetem, se netbookom, így eléggé unalmas volt a kórházban fekvés. Emlékeim szerint kb. 1 hétig feküdtem bent.
    Nagyon jól viseltem a műtétet, utána is "virgonc" voltam. Asszem kb 3. nap keltem ki az ágyból, nagy vakmerően, egyedül. Na, ember olyan rövif idő alatt és annyit nem izzadt, mint én akkor.
    Szó szerint 3-4 másodperc alatt kivert a víz. Káprázott előttem minden, Nővérek jöttek segíteni, lefektettek (nem, nem én őket - sajnos). Néhny embert még megmütöttek míg bent feküdtem, de szerintem senki sem viselte olyan ól mint én. Itt kell megjegyeznem, hogy kb. 24-25 éves lehettem akkoriban.
    Az erő velem van, csak a csontozatom em veszi ezt tudomásul. Szóval hiába bírtam el az 50 kilós liszteszsákokat, ha a csontom (gerincem) ezt nem tolerálta túl jól. Utána még volt néhány hét gyógytorna, adtak azóta is rendszeresen kedvezményes beutalót gyógyfürdőbe, gyógymasszázsra. Stb. :)
    Ennyi előnye van, strandra nem sokat kell költenem. ami másabb azóta, hogy azért a túl hirtelen műveleteket, amiben a gerincem is szerepet kap kerülnöm kell. De együtt lehet vele élni. mindenkinek sok szerencsét.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák