Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nordic

    Közösségépítő

    válasz aggleány #36 üzenetére

    Röviden néhány példa(legyen 3):

    Márciusban új vezérigazgató jött, aki persze hozta a saját sleppjét. Ez még nem is gond. Eddig úgy jártunk, hogy tudtuk mi a dolgunk, azt 8 órában elvégeztük, és go haza. Aztán jöttek azok a dolgok, amik egyre jobban keltették a feszültséget a dolgozók között.

    Az első ilyen volt, amikor a HR-es ribi kijelentette, hogy a régióhoz képest túl vagyunk fizetve ezért drasztikusan csökkenteni kell a béreket. Nálunk mindenki bónuszrendszerben kap fizut, ami annyit tesz, hogy van egy bruttó alapbéred, és ha jól dolgozol, akkor max 40% bónusz jár hozzá(átlagban ez megvolt úgy 30-35%, mert ugye emberek vagyunk, és nem hibátlanok). Mivel az alapbérhez nem nyúlhatnak szerződésmódosítás nélkül, így lassan a bónuszokat csökkentették, persze indok nélkül, ha volt indok, akkor meg nevetséges(pl volt, hogy beugrott egy ottani rutinos dolgozónak egy kisebb, de javítható hiba, mire elvették tőle mind a 40%-ot). Mikor néhány dolgozó kinyitotta a száját, akkor meg, annyit mondtak, hogy a dolgozók megbecsülésért dolgoznak, nem a bónuszért. Hát kösz, azért még nem adnak kenyeret, meg tejet... :(((

    Aztán volt olyan is, amikor a drága vezérigazgató kijelentette, hogy akit ő előtte vettek fel a céghez, azt ő nem tekinti céges dolgozónak, ők a múlt, akik miatt kis híján csődbe mentünk...(Az nem számít, hogy előtte amerikai tulajdonban volt a cég, akik csak kifelé vették a pénzt, 4 év alatt semmilyen befektetés nem történt. Persze a pluszmegrendeléseket bevállalták, amit már helyhiány, létszámhiány, és anyaghiány miatt képtelenek voltunk teljesíteni.) Aztán ki merte jelenteni, hogy a régóta itt dolgozó emberek azért vannak még itt, mert máshova nem kellettek(akkor azt nem értem, hol itt a megbecsülés).

    A raktárról tudni kell, hogy nem szigetelt. Azért télen dolgozni egy munkásruhába +10 fokban(éjszakás műszakban még hidegebben nem egészséges). Kértünk thermo-ruhát(3 éve kaptunk, két éves kihordásra), mire a firstlady(a HR-es csajt hívjuk így) azt mondta nem tervezett költség. Majd a köv héten kapott egy 10 millás céges Subarut, mert ő nem jár egy sima Skoda Fabia kombival dolgozni.

    Amúgy ezek csak olyan dolgok, amiket le lehet xarni, de sajnos a fizetésemet már nem. Március óta csak csökken a fizetésem. akkor még 150k fölött kerestem egy picivel(1 szombattal), ami vidéken nem rossz pénz, és ehhez társult még 6k meleg-étkeztetési utalvány. Most ott tartok, hogy a decemberi fizum 111k-volt(2 szombat + egy vasárnappal) plusz utalvány 6k. Hát kösz, de kösz nem kell.(Van olyan kollégám, aki úgymond jolly-joker, bármilyen gépen bevethető, bármit megcsinál. Jelenleg ő keres a raktárban a legkevesebbet.)

    A másik az, hogy az egészségem sem okés(gondolok itt a stresszre). Olyan belső feszültség van bennem, amit nagyrészt magamnak köszönhetek(maximalista vagyok, és ha valami nem úgy sikerül, akkor leginkább magamra vagyok dühös), hogy sokszor ok nélkül üvöltözök mindenkivel. A hétvégén kicsit magamba néztem, és úgy döntöttem ennek megálljt kell parancsolnom, mert rossz vége lesz.

    Nagyjából ennyi, ami most hirtelen eszembe jutott.

    Off: ez még egy logout-bejegyzésnek is elment volna. :B Még jó, hogy röviden írtam le néhány példát:DDD.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák