Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Ixion77 #5 üzenetére

    "A hír egy MFT-s gépről szólt. Legalábbis a fotó alapján ha ez egy FF gép, akkor q*va nagy kezek kellenek hozzá"

    Úgy kell érteni a megjegyzésem, hogy ha FF kell, meg Panasonic, arra ott van az a termékvonal.

    "A kicsi szenzornak is lenne létjogosultsága, megfelelően kis géppel"

    Én nem érzem át annyira ezt a törvényszerűséget. A G80 és G90 nem nagyobb, mint a távmérős tesók, csak jobban kilóg markolat és a komolyabb EVF-hez nagyobb keresőház jár, ami csak így kitüremkedve fér el. Flexeld le a markolatot meg az EVF-et és kapsz egy GX8, GX9 méretű gépet. Nem látom be, hogy hol nincs létjogosultsága ennek, ha a másik kettőnek meg van, nem mindenki szeret gyufásdobozokat fogdosni, hanem rá akar markolni (én mondjuk szeretem a gyufásdobozokat, de az más kérdés).

    Továbbá:

    1.) Az elmúlt években a Panasonic volt a videós MILC gyártók között az egyetlen, amely magas bitrátával és/vagy magas fps mellett, gyors szenzor kiolvasással (kevesebb rolling shutter) is megfelelő hőleadást tudott elérni gyakorlatilag bármilyen éghajlat mellett. A Sony is sokat fejlődött ezen a téren, de azt még mindig lehet fingatni melegebb időben. A Fujifilm meg nemes egyszerűséggel ilyen 8-15 percekben határozza meg a felvételi maximumokat, hogy elkerülje a túlmelegedést (az X-T3 már vastagodott az elődhöz képest, gondolom az optimálisabb hőleadás is szerepet játszott benne). Ez az agyonverhetetlen működési stabilitás nem megy akkor, ha a szenzort icipici helyre zsúfolod be.

    2.) A videóban komolyan vehető gyártók között a Panasonic IBIS a lehető leghatékonyabb. Egyszerűen van helye mozogni a szenzornak.

    "GF sorozat"

    Jó, hogy felhoztad példának. Az általad linkelt eladás zuhanás éppen az ilyen GF-szintű belépő, EVF nélküli, totál fapad gépeket érinti a legjobban és a gyártók a most még mindig jól fogyó és jobban jövedelmezőbb haladó és pro gépek felé mozdulnak.

Új hozzászólás Aktív témák