Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #15716 üzenetére

    Na, ugye ugyanezt tapasztaltam én is pár helyen, csak doglozóként, hogy a diák többet kap. (könnyen lehet, hogy én is kaptam többet mint egy dolgozó diákként, de akkoriban nem nagyon foglalkoztatott mennyit keres a másik, csak az, hogy hány napot kell lehúzni még míg meglesz a hőn vágyott hardverelem a PC-be... ).

    Egyébként Cipruson (a Ciprióta előny miatt) csúcsosodott ki ez durván : volt olyan Ciprióta diák kiscsaj, aki (papíron 8 órában, gyakorlatban 2 órában) pontosan kétszer annyit keresett mint én 15(!) órában.
    És én már a "külföldi munkás" kaszt tetején voltam, mert fehér voltam, ráadásul magyar is (azokat szerették mert dolgoztak mint állat), felettem már csak a görög görögök álltak, meg persze a helyiek akik az istenek voltak. Ő dolgozták a legkevesebbet, a legtöbb pénzért.

    Ugyanakkor alattam is voltak, a bolgár takarítók, kertészek havi 300-400 eurorét nyomták a munkát, és elmondták, hogy ez nagyon jó, mert ígyis a 4-5× annak amit otthon megkapnának egy ugyanilyen munkakörért.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák