Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WynNyback

    tag

    válasz Y72 #30 üzenetére

    - Szoftveres környezet: egy vicc, ugyanolyan faék egyszerűségű mint bármelyik konkurens cégé. A számolt fitnesz adatok (VO2 max, regenerációs idő) is vicc kategória, közelében sincs a valóságnak. Pl kimegyek a boltba bringával és 43 óra pihenést ír utána. LOL

    Pulzusmérés csukloról komoly sportnál akármelyik órán nem hiteles. Nincs mit vele csinálni. Vegyél mellkas pántot. Normálisat. Az a funkció inkább a napi aktivitás követésére van.

    VO2 mérés a legtöbb órán becsült érték amit számol a távból, szintből, a súlyodból, életkorodból, pulzusból stb.. Egyik érték rossz akkor már a közelében nem lesz a valós adatnak. A legtöbb órának erre külön tesztje van ami benne van a leírásban, hogyan kell végrehajtani.

    - Pulzoximeter: kb csak dísznek van benne, nem tud folyamatosan mérni csak tökéletes nyugalomban és a track-ben nem is lesz benne. Szóval emiatt sem érdemes ezt használni, egy újra csíptethető egyszerű készülék jobb.

    Nem tudsz csuklóról hitelesen ilyet mérni folyamatosan. Na de az ujjas csíptetős se folyamatosan használod.

    - GPS pontosság: 3 éves telefon is jobban követi az útvonalat mint az óra, ami mindenre érzékeny. Nem mindegy merre néz a kijelző, de kicsit is eltakarod már 20m-rel odébb rak.

    Apróságok zavarják pl a Polar órám leírásában ott van ne használj kijelzővédő fóliát mert zavarja a vevőt. Ettől függetlenül nekem jó telefonom van de a fasorban sincs az órám GPS-éhez képest. És volt Garmin is nálam azzal is ugyanez volt a tapasztalatom.

    - GPS tracking: telefonos apphoz képest egy elmaradott őskövület amit az óra tud.
    Képtelen jól érzékelni a megállásokat (auto start/stop) ill szüneteket. Ha kikapcsolod akkor csillagokat rajzol mert pontatlan a GPS-e és pontatlan lesz az út hossz.

    Volt Garminom, Polarom, sose tapasztaltam hasonlót se.

    - Track feltöltése Garmin oldalára sem túl jó ötlet. A honlapon még jók az adatok de ha exportálod onnan GPX-be akkor kivágja a szüneteket ami azért elég fontos.

    Ez beállítás kérdése.

    Ingyens telefonos app-ban több beállítási lehetőség van mint az órában pl hogy idő vagy távolság alapú legyen a nyomkövetés így a valósághoz közelebbi értékeket lehet kapni. Az órák km-eket tévedhetnek ezek miatt. De főleg a hibás auto start /stop miatt. Ha manuálisan kapcsolgatod akkor meg el fogod felejteni visszakapcsolni (tuti).

    Ne viccelj. Kismillió adatot begyűjt. Én pont azért váltottam vissza Garminról Polarra mert azt az embertelen mennyiségű adatot nem bírtam átlátni. Megjegyzem a Polar is rengeteg begyűjt. Kérdés amatöröknek egyáltalán kell-e ennyi? Uphill, Downhill, hányfokos emelkedőn mentél ott részletesen a térképen is megnézheted mire hogy reagáltál stb..

    - Magasság kalibráció: néha még manuális kalibrálás után sem állítja be jól az értékeket, a garmin szoftverében meg nem lehet korrigálni.
    Mindezt 1 hét használat után tapasztaltam, félek még nem teljes a lista.

    A leírásban is benne van, hogy a barometrikus mérőt mik befolyásolhatják, hogyan ajánlott használni. Ettől függetlenül a barometrikus mérés csak egy rásegítés a GPS-re. Azt a célt szolgálja, hogy pl az órád eltudja dönteni vagy egy hegyes sziklás környezetben ahol 10 méterrel odébb mondjuk már harminc méterrel lentebb az alsó párkányon futnál. Kalibrálni kell ez van.

    Ja és a 3 éves telefon kerül 30-40.000Ft-ba, ami jobban trackel ingyenes szoftverrel.
    Egyetlen előnye az órának a kéznél lévő kijelzője, de ezt olcsóbban is meg lehet oldani.

    Full hülyeség,

    Vidd vissza az órád vagy garos vagy nem neked való.

  • WynNyback

    tag

    válasz Y72 #62 üzenetére

    Akármi is lehetsz. A komolyabb sportórák komplex szolgáltatásokat nyújtanak. Vagy veszed a fáradtságot és átolvasod a leírást esetleg megnézel a profiktól pár videót a YouTube-n vagy vehetsz akármit "szar" lesz neked.

    [ Szerkesztve ]

  • WynNyback

    tag

    válasz ro3000 #88 üzenetére

    A sportóráknak kicsit "nyűg" a csuklós mérés. Igény van rá ha nem ilyet gyártasz a piac nem veszi meg. Ha már ilyet gyártasz kellenek bele a funkciók. Mert azt is igényli a piac. De ezeknek a cégeknek jóval kevesebb pénzük van fejlesztésre mint egy Applenek vagy egy Samsungnak. Nagyon sokáig még a nagyok nem léptek be viszonylag egyszerű volt a helyzet. Pulzuspánt és óra. Mindenféle egyéb szolgáltatás nélkül. Az Apple inkább az egészség (vérnyomás, vércukormérés, szívfigyelés stb..) felé mozdul el ez már látható a szenzoraik (csuklósak) fejlettebbek de ennek ára az üzemidő.

    De egy Polar vagy egy Garmin még mindig sok dologban előzi ezeket a cégeket sajnos a csuklós szenzorokban nem. És ez gond is nekik a jövőre nézve mert a legtöbb ember nem fog többféle órát venni ezért próbálnak már NFC-t is integrálni stb..

    Viszont azt látni kell, hogy pár dologban meg az Apple meg a Samu nem fog tudni velük versenyezni. PL üzemidő. Ami egy sportolónak nagyon fontos. És közben folyamatos követés. Az Apple watchhal nem lehet elmenni egy egész napos túrára mert a felén lemerül.Katonai szabványos dolgokban se nagyon hiszem felfogják velük venni a versenyt mert a hétköznapokban senki nem akar egy fél téglát a kezén használni. Ha pedig olyan sportot űzöl ahol "kaphat" az óra ez szintén egy fontos funkció. Egy sportolónak nem fontos az amoled kijelző én pl a rezgéseket és a hangüzenetek figyelem edzés közben (oké néha ránézek de akkor meg az a fontos, hogy nappal és éjszaka is prímán lássam).

    És azért pár dologban tényleg nagyon jók, ami a sportolóknak fontos elsősorban.

    Napi használatra aki csak hébe-hóba sportol már lehet, hogy tényleg jobb választás egy Apple watch. Egyszerűen több szolgáltatás ráadásnak appolható stb..

    Igazából szerintem nem egy piacon mozognak. A Prémium sportórák célközönsége nem az Apple watch célközönsége. Bár átfedés egyértelműen van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák