Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz orion1025 #30 üzenetére

    Értem, és teljesen érthető is, sokan vannak ezzel így, de a Fallout is alapvetően FPS, simán játszható kontrollerrel, ezért írtam, hogy műfaj függő. Ellenben, pl. egy Hearts of Iront egy Europa Universalis-t, vagy egy Stellarist konkrétan lehetetlen kontrollerrel tolni, ahogy pl. egy X-plane-t is, mert ez utóbbinál a billentyűzet összes gombja, plusz még egyszer CTRL-al, és még egyszer SHIFT-et lenyomva (tehát megháromszorozva a teljes kiosztást), illetve hozzászámolva még a Joystick rendszeren lévő összes gombot, sem elég ahhoz, hogy minden funkciót kezelni tudjak. Kontrollerrel esélytelen azzal a néhány gombbal ilyen összetett programokat vezérelni.

    Személy szerint engem FPS-ben is nagyon zavar a kontroller lassúsága, pl. egy egér+bill kombóval háromszor fordulok körbe, mire egy maxra eltolt PS4 mini stick-el egyszer. De ettől még játszható, csak engem zavar. A fenti példáknál, illetve ilyen típusú játékoknál (meg még sok másnál is, pl. RTS-ek, Point And Click kalandjátékok stb.) viszont egyenesen használhatatlan a kontroller.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák