Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz #79335424 #33 üzenetére

    Rendben.
    Tessék 4.4.2-re van root KNOX bit megmaradásával. "Garancia" visszaállítható. Persze csak elég kevés modellre és SW verzióra.
    Kernelben van egy olyan exploit amit kihasználtak. Innentől 1 állításod már megdől részben. KNOX innentől mondjuk nem működik, sőt a rootkit le is szedi.
    Ez egy másik topikban írtam mikor jött a KNOX 2 még tavaly, hogy csak idő kérdése mire erre is lesz exploit, hisz "SW" megoldás(EPROM vagy akármi, de csak 1 bit valahol egy ROM-ban.), és csak az utat kell megtalálják utána már futószalagon gyártják őket egy idő után.
    (Én HTC-s ként ezt a játékot 4éve játszom, és minden készülékvásárlás előtt vártam, hogy legyen bootloader törés.)

    "Több gyártónál lehet eleve rootolva kérni és van, amelyik out of the box rootolt"
    Ez így van kínai gyártóknál(egészen pontosan nem a gyártó hanem a kereskedő előre rootolja neked), akik minden eladásért kapálóznak. Teljesen érthető a hozzáállás, a Samsung is úgy kezdte, hogy semmilyen akadály nem gördítettek, aztán szép sorban jött a flash számlálás és egyebek a mostani állapotig, ahol már lockolt a bootloder. Ezért írtam egyből, hogy bizony érdemes ezekhez a gyártókhoz fordulnotok, mert minőségben semmivel se rosszabbak és a felhasználási szokásaitoknak sokkal jobban megfelelnek, és még olcsóbb is.
    Nyugati szolgáltatóknál pedig pont a fentiek miatt elképzelhetetlenek.

    "garanciális feltételek túlzóak és indokolatlanok"
    Felhasználói oldalról igen, gyártói oldalról egyáltalán nem.

    Még egyszer a KNOX bit nem lehet opcionális!(A framework igen, és az ki is kapcsolható.) Vagy ott van vagy nincs, vagy biztonságos a készülék vagy nem, erre nincs középút. Valahogy garantálnod kell azt hogy a bootloder/recovery nem lett módosítva és ezt csak is kizárólag így tudod.

Új hozzászólás Aktív témák