Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz Dr. Akula #48 üzenetére

    Elég rosszul sikerült fogalmaznom mert te vagy a második aki nem értette. Tehát én ajánlott minősítést vártam volna a leírtak alapján miközben csak tetszett értékelést kapott. De már megkaptam rá a választ, hogy miért.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz hallador #50 üzenetére

    Volt Lifebook, de mindenki csak az Amilot ismerte, amit jól megutált, és mivel a többségnek fogalma nincs hogy nem márkák vannak, hanem sorozatok, ezért az egész márkát szarnak tartják.

    Igen, kollégák is jellemzően 150-ből akarnak kihozni egy jó gépet (játékra is persze), mert az már nekik hűha kategória. Ez a hatása a teszkós 100k-s "notebook" reklámújságoknak (nem a szocializmusnak). Elhiszik hogy ennyiért már valamit kapnak, hogy ez a reális ár érte. Persze lakásra nem sajnálják a 20 milkát, autóra az 5-6-ot, de szgépre a 200k mintha foghúzás lenne. Persze ezek a Dellből is csak az Inspiront ismerik, dehát ott az amerikai imázs, meg szerencsésebbek legalább a munkahelyen találkoznak Latitude-del. Ezek ilyen hétköznapi emberekről vett tapasztalatok, akik az érzéseikre hagyatkozva vásárolnak, mert a technikai paraméterekhez lövésük sincs. És ugye ez a jellemzőbb. Mondjuk nem is várható el hogy akinek nem ez a szkamája, az képben legyen, de ha már megkérdeznek valamit akiről sejtik hogy ő valamit konyít hozzá, akkor néha meg is fogadhatnák a tanácsát, nem csak "nekem csak kis játékra kell, jó lesz az IGP is", meg minek a minőség, csak otthonra lesz. Aztán meg jönnek kérdezősködni hogy ha ilyen meg olyan rejtélyes hiba van, akkor mit kell tenni - hát nem azért vettem olyat aminél ilyen nincs, hogy ez érdekeljen. :)

  • Pocok256

    veterán

    válasz sutszi #51 üzenetére

    Hogy tudnál egy ipari hulladékra ajánlottat adni amit arra amire kitaláltak teljesen alkalmatlan ?

    HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

  • sutszi

    veterán

    válasz Pocok256 #53 üzenetére

    A gép felépítése és ergonómiája megfelel a terület követelményeinek. A hardver és a biztosított teljesítmény is. A hűtés egy kicsit alul lett tervezve, de ha csak a turbót veszi el együttes terhelés alatt az még belefér. Ennél durvább throttlingot is láttunk már itt teszten...

    Persze ez csak az én meglátásom... Kicsit részletezhetnéd az ipari hulladék kifejezést.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • Pocok256

    veterán

    válasz sutszi #54 üzenetére

    Adott egy gép ami 0/24 munkára van teremtve max teljesítményen. Amit képtelen ellátni mert felforralja saját magát. Mit kell ezen magyarázni ? Bármelyik tényleges konkurens jobb ennél. Egy 250k s random gép képes ilyen hardvert lehűteni.

    HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

  • Khelben

    nagyúr

    válasz Pocok256 #55 üzenetére

    Nem hiszem, hogy van olyan munkahely, ahol egy notebook 0-24-ben max terhelésen megy. És nem forralja fel magát csak elhagyja a turbo módot. Most így hirtelen nem tudok olyan 250k-s gépet, ami lehűt egy 4 magos i7-et és egy vga-t.

  • sutszi

    veterán

    válasz Pocok256 #55 üzenetére

    Ha jól láttam akkor a hőmérséklet nem a végtelenbe tartott, hanem beállt egy szinten... Meglepődnék ha ugyanezt a hardvert tudnád mutatni egy random 250K-s gépben aminek a tesztjében jobban szerepel a hűtés.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz Dr. Akula #49 üzenetére

    Nem igazán kell ehhez semmiféle idő..

    Vállalati szegmensben ténykedik inkább a Fujitsu.

    Ilyen 6-10 évvel ezelőtti dolgokat meg szerintem már a kutya nem hozza fel. Ja de :D itt a fórumon.

    Amilo Pro volt a szakműhelyen ismerősnél, és tökéletesen megfelelt nekik. A konzumer fosokat meg kár idekeverni

    [ Szerkesztve ]

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • Alchemist

    addikt

    válasz hallador #26 üzenetére

    Azért ez nem volt rossz gép :)... ma meg van a P70-es.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • hallador

    addikt

    válasz Alchemist #59 üzenetére

    Mondtam én, hogy rossz volt? A népszerűségét kérdőjeleztem meg.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • angyalfoldi

    csendes tag

    válasz hallador #50 üzenetére

    Igazad van zárt gondolkodással kapcsolatban. Milyen érdekes, hogy az általánosítás legtöbbször a negatív irányba tendál. Én azt gondolnám, hogy anno az Amilók is jó cuccok lehettek az annak megfelelő árérzékeny piacnak. Azért gondolom ezt, mert 2008-ban vettem 2 db Fujitsu-Siemens Lifebook S6410-et. Akkor az volt a csúcs noteszgép, a saját céloknak mindenképpen. 8 évig dolgoztak hibátlanul, és még mindig hozzák az újkori formájukat. (Idén tavasszal volt csere Lifebook E736-ra. Nem a márkahűség volt az első szempont!) A lényeg, hogy a minőség fényesebb végéről nézve a kínálatot valahogy a pocsék sem tűnik annyira pocséknak.

    [ Fujitsu Lifebook E736 ]

  • angyalfoldi

    csendes tag

    A legjobban az tetszett a cikkben, hogy lelkes, de nem elfogult. Ha vásárlás előtt lennék, akkor nem befolyásolást, hanem informálódást éreznék, ami nagy különbség!

    [ Fujitsu Lifebook E736 ]

  • hallador

    addikt

    válasz Dr. Akula #52 üzenetére

    Volt Lifebook, de mindenki csak az Amilot ismerte, amit jól megutált, és mivel a többségnek fogalma nincs hogy nem márkák vannak, hanem sorozatok, ezért az egész márkát szarnak tartják.

    Ok de az, hogy Te nem tudtál róla, az nem azt jelenti, hogy más nem tudott róla, a probléma abból adódott, hogy a tudatlanok voltak/vannak többségben, erről nem a márka tehet... Ez egyéni szociális probléma...

    Igen, kollégák is jellemzően 150-ből akarnak kihozni egy jó gépet (játékra is persze), mert az már nekik hűha kategória. Ez a hatása a teszkós 100k-s "notebook" reklámújságoknak (nem a szocializmusnak).

    Ha 30 év alatt vagy, akkor nem valóban, ha felette, akkor tudhatnád is, hogy régen volt az úgynevezett lengyel piac fogalma, ahol occssóóón lehetett kapni, minden jót, na a magyar emberek ebből indultak ki, a tesco-s újság is ennek alapján alkalmazkodik a magyar szokásokhoz, az pedig, hogy nem tudod, mi miből adódik az elmúlt 30 évben Magyarországon, hát ez megint egyéni szociális probléma... A Tesco sem fogja a magyar ember gondolkodását megváltoztatni...

    Elhiszik hogy ennyiért már valamit kapnak, hogy ez a reális ár érte.

    Ugye a szocializmus, ahol aztán minden dotálva volt... Onnan jön ez, nem a tescós ujságból... Történelem ugye?

    Persze lakásra nem sajnálják a 20 milkát, autóra az 5-6-ot, de szgépre a 200k mintha foghúzás lenne.

    Persze ez is csak akkor, ha vak vagy, mert ezek amiket leírsz a tipikus hülyítés kategóriája, amit te is elhiszel mint az amiló sztorit amivel előjöttél... Szerinted miért van annyi visszavett kocsi? Miért van annyi kilakoltatás mert nem sajnálják? De sajnálja csak felvette a hitelt, és azt hitte majd az állam segít, hát nem, mert ugye a szociban ha jó adós voltál az állam központosított hitelből kifizette a felét a hitelednek, szerinted miért van annyi lakáshiteles tüntető, mert mert a tescos újságban meghirdették, nem azért mert a magyarok egy jó része gondolkodás helyett a szocializmusban él...

    Ezek ilyen hétköznapi emberekről vett tapasztalatok, akik az érzéseikre hagyatkozva vásárolnak, mert a technikai paraméterekhez lövésük sincs. És ugye ez a jellemzőbb. Mondjuk nem is várható el hogy akinek nem ez a szkamája, az képben legyen, de ha már megkérdeznek valamit akiről sejtik hogy ő valamit konyít hozzá, akkor néha meg is fogadhatnák a tanácsát, nem csak "nekem csak kis játékra kell, jó lesz az IGP is", meg minek a minőség, csak otthonra lesz. Aztán meg jönnek kérdezősködni hogy ha ilyen meg olyan rejtélyes hiba van, akkor mit kell tenni - hát nem azért vettem olyat aminél ilyen nincs, hogy ez érdekeljen. :)

    Szuper! Szerinted ez a viselkedési minta honnan jön? Kérdezd meg a szüleidet miért van ez így?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz hallador #63 üzenetére

    Én tudtam róla, de ettől még más nem. Ez meg is látszik az elterjedtségében. "a tudatlanok voltak/vannak többségben, erről nem a márka tehet" - hát ki? Ki fog helyettük reklámozni? Bemutatni hogy nem csak Amilo szarokat tudnak összedobni. "Ez egyéni szociális probléma" - mármint a Fujinak. Amíg az emberek megtalálják amit keresnek a konkurrenciánál, addig nem fogják törni magukat hogy vajon Fujiból is van-e hasonló. Az usernek mindegy hogy Dell vagy Fuji, csak jó legyen, a Fujinak nem mindegy.

    "Ha 30 év alatt vagy"
    Jó lenne. :S

    "volt az úgynevezett lengyel piac fogalma"
    Nem fogalom volt az, hanem rendes zsibvásár.

    "az pedig, hogy nem tudod, mi miből adódik az elmúlt 30 évben Magyarországon, hát ez megint egyéni szociális probléma"
    Tényleg? Nem nekem kell elmagyarázni a piaci folyamatokat, hanem neked. Akkor ki mit nem tud?

    Ez a "mindenről a szocializmus tehet" marhaságot elfelejthetnéd már. Régen még nem E betűkkel feltuningolt disznótápból csináltak kenyérnek látszó tárgyat, volt bennük anyag, 2 nap múlva nézett ki úgy mint most 2-3 óra után. Ez a vadkapitalizmus, ahol a minél olcsóbb szart kell eladni minél drágábban. Ha 150k-t hajlandó költeni az átlag notira, akkor kínálnak 150k-ért annak látszó tárgyat, ami olyan is lesz, nyilván nem a profitjukat fogják lecsökkenteni, hanem a minőséget. Az "okos" magyar meg csettint hogy lám tudott ő venni ennyiért is, minek ajánlgatják neki a 2x olyan drágát - egész addig amíg nem kell szervízbe cipelni, meg nem jönnek a rejtélyes random hibák.

  • hallador

    addikt

    válasz Dr. Akula #64 üzenetére

    hát ki? Ki fog helyettük reklámozni? Bemutatni hogy nem csak Amilo szarokat tudnak összedobni.

    Hát ja azért vettünk 2006-ban 50 Fujitsu-Semens LifeBook E8110-et notebookot az egyik akkori ügyfelünknek mert nem tudtunk róla igazad van. Te használtál Amilo, vagy Amilo Pro notebookot életedben, hogy ennyire vágod?

    Amíg az emberek megtalálják amit keresnek a konkurrenciánál, addig nem fogják törni magukat hogy vajon Fujiból is van-e hasonló.

    Ennyi erővel melyik más hasonszőrű konkurens volt akkoriban meghirdetve a kisember számára szerinted?

    Tényleg? Nem nekem kell elmagyarázni a piaci folyamatokat, hanem neked. Akkor ki mit nem tud?

    Tényleg, és Te amúgy aki szerint mindenkinek 20 millás lakása van, és mindenki 6 millás autóval jár mennyi fogalmad lehet a való világról...

    Ez a "mindenről a szocializmus tehet" marhaságot elfelejthetnéd már.

    Szerintem mennyi ember van aki 50 év felett van Magyarországon? Hmmm... Na ők aztán valószínűleg pontosan úgy gondolkodnak ahogy kellene ugye?

    Régen még nem E betűkkel feltuningolt disznótápból csináltak kenyérnek látszó tárgyat, volt bennük anyag, 2 nap múlva nézett ki úgy mint most 2-3 óra után.

    Nem, de akkor nyugaton sem ilyen volt ugye? Tehát ez a mai kor problémája nem a 30 évvel ezelőttié, az pedig, hogy szerinted amúgy a Tesco-s újság tehet róla, hogy megvesznek minden vackot, neked valóban sok fogalmad lehet a mai valóságról... És főleg a piacról, amit majd Te jól elmagyarázol nekem...

    Ez a vadkapitalizmus, ahol a minél olcsóbb szart kell eladni minél drágábban. Ha 150k-t hajlandó költeni az átlag notira, akkor kínálnak 150k-ért annak látszó tárgyat, ami olyan is lesz, nyilván nem a profitjukat fogják lecsökkenteni, hanem a minőséget. Az "okos" magyar meg csettint hogy lám tudott ő venni ennyiért is, minek ajánlgatják neki a 2x olyan drágát - egész addig amíg nem kell szervízbe cipelni, meg nem jönnek a rejtélyes random hibák.

    De gondolkodni nem kell azért ugye, tehát alapvetően nem az tehet róla aki megveszi, és nem gondolkodik, hanem az tehet róla, aki eladja? Amúgy szerinted mondjuk pl más helyeken, miért nem így van?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz hallador #65 üzenetére

    Figyi, Einstein is tudott a relativitáselméletről, de másnak attól még nem volt triviális. Fel tudod fogni hogy nem Fuji viszonteladókról beszéltem, akik hivatalból ismerik, hanem átlagemberekről?

    "Tényleg, és Te amúgy aki szerint mindenkinek 20 millás lakása van, és mindenki 6 millás autóval jár mennyi fogalmad lehet a való világról"
    A hazudozást és ferdítést be lehet fejezni! Nincs kedvem arra reagálni hogy mely magyar szavakat nem tudod értelmezni. Értem én hogy máig feldolgozatlan számodra hogy már a múltkor is beégetted magad a "hozzáértéseddel", de már kezd elegem lenni belőle. Amit pedig nem mondam, azt ne próbáld úgy beállítani!

    "Szerintem mennyi ember van aki 50 év felett van Magyarországon? Hmmm... Na ők aztán valószínűleg pontosan úgy gondolkodnak ahogy kellene ugye?"
    Miért hogy kellene? Mi az elvárásod az emberek felé, hogyan kötelező gondolkodniuk?

    "Nem, de akkor nyugaton sem ilyen volt ugye? Tehát ez a mai kor problémája nem a 30 évvel ezelőttié, az pedig, hogy szerinted amúgy a Tesco-s újság tehet róla, hogy megvesznek minden vackot, neked valóban sok fogalmad lehet a mai valóságról... És főleg a piacról, amit majd Te jól elmagyarázol nekem..."
    Vannak itt bajok...

  • hallador

    addikt

    válasz Dr. Akula #66 üzenetére

    Figyi, Einstein is tudott a relativitáselméletről, de másnak attól még nem volt triviális. Fel tudod fogni hogy nem Fuji viszonteladókról beszéltem, akik hivatalból ismerik, hanem átlagemberekről?

    Mi nem viszonteladók voltunk, hanem rendszer integrátorok, és 2006-ban a Fujitsu a negyedik legnagyobb Business Notebook szállító volt Magyarországon, ezt onnan tudom, hogy akkoriban még az egyik nagyker rendezett egy workshopot, ahol ez elhangzott. Tehát a LifeBook 10 éve is szépen jelen volt a piacon.

    Akkoriban az átlagember ugyanúgy nem ismerte pl a HP NC-t mint a Lifebookot. Mivel akkor konkrétan a HP átvette az eladási számokban az első helyet a Lenovo-tól, majdnem minden szinten. Ehhez képest mennyi újságban lehetett látni olyan reklámot 10 éve, hogy Lifebook, vagy NC eladó... Nem a Tesco-ra, hanem úgy bárhol. Nem nagyon lehetett sehol látni ilyet.

    Miért hogy kellene? Mi az elvárásod az emberek felé, hogyan kötelező gondolkodniuk?

    Például nem veszek 6 milliós autót, ha nem tudom kitermelni, nem veszek 20 milliós házat ha nem tudom kifizetni, nem veszek fel 30 évre hitelt, ha holnap sem tudom mi lesz holnap... Például ez elvárható viselkedés szerintem. És hozzáteszem szerintem! Ha megnézed szerintem Európában nincs még egy ország, ahol ennyi bankhiteles autó lenne, arányaiban. És most vonatkoztassunk el a svájci frank-os történettől. Mert arról valóban nem az emberek tehettek, de a sok felvett hitelről igen.
    Én elég sokat járok külföldön, de azt amit néha látok Magyarországon elég elkeserítő, kisemberek sokszor jobb autókkal mutatkoznak, mint amit megengedhetnének, mert gyakorlatilag pl Németországban járnak ilyen autókkal az emberek... Csak ott minimum 5* többet keresnek. Hogy is van ez? Ha a kényelem fontosabb, mint a realitások, akkor ott sokat nincs mit tenni... És erre az sem kifogás, hogy mert ebben férünk el stb, stb. Mert ha ebben fér csak el, akkor vagy nyugodtan alszom, vagy elvérek miközben rettegek a holnaptól? Hát régen nem kellett választani, mert amúgy volt lakás központosított hitelből volt olcsó és gyenge minőségű autó. De ma, van már szegregáció a például nem három fajta porszívó van aztán ennyi, de a magyarok a-helyett, hogy alkalmazkodnának a saját lehetőségeikhez, inkább úgy élnének, mint a nyugaton, ennek van egy eredménye. Ez a mentalitás nem ma született...

    Vannak itt bajok...

    Hát de nem másnál, és nálam...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz hallador #67 üzenetére

    "nem viszonteladók voltunk, hanem rendszer integrátorok"
    És akkor már nem vagytok jobban képben az átlagpolgárnál szakmai téren?

    "Például nem veszek 6 milliós autót, ha nem tudom kitermelni, nem veszek 20 milliós házat ha nem tudom kifizetni, nem veszek fel 30 évre hitelt"
    És senki nem is mondta hogy megveszik. Csak azt hogy tudják hogy egy átlag ház reális ára kb. 20 milka, 10 ezerért nem fogják megkapni, nem is érdemes próbálkozni. Ugyanez számítástechnikában meg nincs meg, nem fogják fel hogy egy noti 2.5 - 3 kilónál kezdődik, hiszen láttak a teszkós újságban 1 kilóért is annak látszó tárgyat.

Új hozzászólás Aktív témák