Hirdetés

2019. március 19., kedd

(#1) Weareus

Weareus
(őstag)

Akkor ez most kvantumszámítógép, de mégsem?
Érdekes a kvantumfizikában a "kísérteties távolhatás", vagyis a korrelált részecskepárok jelensége.
Ha ezt fel tudnánk használni információtovábbításra, és igába lehetne hajtani, a határ a csillagos ég lehetne...

(#2) akosf válasza Weareus (#1) üzenetére

akosf
(PH! kedvence)

A kvantumszámítógép képes a Shor algoritmus futtatására, ez nem.

(#3) -FreaK- válasza Weareus (#1) üzenetére

-FreaK-
(PH! kedvence)

Szerintem nem az, csak képes szimulálni bizonyos kvantuminformatikai algoritmusok futtatását, amik bizonyos specializált területeken jól jönnek, mert nincs alternatíva. Legalább is ezt szűrtem le belőle.

A kvantum összefonódáson alapuló kvantum kommunikáció egy teljesen más téma, erről most szó sincs.
(mellesleg az szerintem még elvi szinten sem működőképes, de nem ástam bele magam, hogy pontosan mivel is próbálkoznak pl. a Kínaiak is azt hiszem)

(#4) xeon forever

xeon forever
(senior tag)

1nanométer alá mikor jutunk???

(#5) xeon forever válasza Weareus (#1) üzenetére

xeon forever
(senior tag)

Csukd be a szemed és képzeld el az univerzum túloldalán mi történik. Ha logikusnak tűnő eredményt kapsz, Írd le és gondolkozz tovább. (Ez Quantum Physics) \\
Tulajdonképpen ez ilyen egyszerű. [komolyan mondtam nem vicc v vérszívás]

(#6) ripla válasza Weareus (#1) üzenetére

ripla
(őstag)

Laikus vagyok a témában, de a kínaiak állítólag már kísérleteznek olyan szubatomi részecskékkel, amik egymás klónjai, de úgy, hogy ha az egyikkel történik valami, akkor ez a hatás azonnal aktivizálódik a másikban is, mindezt úgy, hogy száz akárhány km is lehet közöttük, eddig legalábbis ennyit sikerült elérni. Valami ilyesmiről volt szó. Ez igaz lehet? Mert ha igen, akkor ez nagyon durva előrelépés lehetne.

Huawei P20 Lite

(#7) Reggie0 válasza ripla (#6) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

Kiserleteznek vele mindenhol, kvantum-osszefonodas a jelenseg neve.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.