Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz BangBangClub #40 üzenetére

    Nem ez a szomorú, hanem hogy az elég öregnek mondható Nikon 18-105 még mindig erős tud lenni az összes márka APS-C-s nagyobb átfogású zoom kategóriájában, ami azt jelenti, hogy nem egy gyártó konkrétan hulladékot árul kitobiként a vázához.

    Lásd a6000 összehúzódó "pancake" kitobi. Egy köpedelem a képe, míg a váz elég fasza, versus mondjuk egy APS-C DSLR, ahol aranymetszésbe téve egy modellt, pont a feje lóg ki a rombusz alakú PDAF alapú fókuszmezőkből, nehogy véletlen újrakomponálás nélkül legyen közelebbikszem-AF-em. :W

    Mindegyik márkának és mindegyik rendszernek és megoldásnak van hülyesége, sajnos nincs szent grál itt sem, ahogy autóválasztásban sem és még megannyi másban sem.

    Inkább arról szól a nézelődésem, hogy prio-zgatok, mi lenne most jó nekem, sajnos a Fuji sem a szent grál, ha már itt tartunk.

    Mondjuk az Olympus OM-D E-M10 kis csöppség szent grál lenne egy Nikon D7xxx szenzorral.

    Vagy egy Sony A7R III/IV elektronika szent grál lenne egy Nikon D850, vagy urambocsá, totálnagy beépített markolatos vázba téve, amibe ugyanúgy toszok bármikor dupla akksit, vagy 8 ceruzát, mint amúgy a klasszik semipro-pro DSLR-ek bármelyikébe.

    De valahogy ezek a kurvaetalon megoldások nem jutnak eszébe a gyártóknak. Odáig nem lát el egyiknek sem a csapata a tervezőasztalnál, hogy fiúk, vonatkoztassunk el magunktól és hogy miben akarunk mi a következő géppel jobbak lenni a konkurenciánál, és szedjük össze azt, ki miben piszok jó, majd ezeket a paramétereket próbáljuk meg 1 vázba betömöríteni.

    Már az első Sony-nál üvöltöttem mindenkinek körülöttem, hogy a MILC a jövő "FLAC"-ja, a DSLR meg az "LP"-je, de a Nikonnak is profit warning kellett ahhoz, hogy elkezdjen kapkodva végre FX MILC-et tolni a piacra. (Idióták).

    Tökéletes gép vagy rendszer nincs, se 100-ezerért, se 4 millióért, semmilyen szenzorméretben (beleértve a középformátumot is).

    Valahogy mai napig csak basszuk a kompromisszumos megoldásokat és reszelgetjük a farkunkat rajtuk, anélkül, hogy bárkinek is eszébe jutna egy ultimate MILC-et csinálni, történetesen felfedezni azt, hogy a MILC nem méretet jelent - max abba az irányba indult el mindenki először - hanem technológiát, tükör nélküliséget (Mirrorless Interchangeable Lens Camera, lófaszköze sincs a mérethez), ennek előnyeivel (és kevés hátrányával) és ezt nem képesek felismerni, kihasználni. Na ettől megyek a falnak és hiszem, hogy ma perpill sajnos nincsen olyan gép a piacon, amire azt mondanám, hogy úbazmeg, ha pedig rendelkezésemre állna 10M, biztos, hogy az összes hibája ellenére A7Rnégy-ből építeném, a legcombosabb üvegekkel, egy zsák akksival és kihajtogatható, pehelysúlyú szolár töltővel. (Túrázni például, ha megyek újra a Retyezátba sátorozni). De sajnos nem vagyok benne a belső körben, így ki kell húznom a biliből a kezem és savanyú pofával körbenéznem, hogy na jólvan, akkor miből élünk... lássuk csak ... :U

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák