Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Tejes Pite #2 üzenetére

    Igen, minden hipster aminek kicsit is köze van a retróhoz meg a vintage-hez.

    Én is hipster vagyok a Zeiss Ikon gépem miatt... meg önmagában a gondolattól, hogy én még fotózgatok néha analógra.

    Ezeket már mind megkaptam ezen a fórumon. :)

    BTW a gép maga nagyon szép, de sajnos már az X-Pro1-nél is az volt a bajom, hogy az ergonómia mint olyan egyszerűen nem létezik rajta. Mindkét gépet kézbe véve egy vajasbödön jut eszembe. Viszont belenézve a keresőbe, megnézni az elkészült képet az LCD-n, vagy egy rendes monitoron... na ott minden harag elszáll. A fotóinak lelke van és látszik, hogy nem csak arra ment rá a Fuji, hogy a gépváz legyen "analógos", hanem az elkészült képek is igyekeznek elkerülni a digitális plasztikusságot.

    Tetszik és imádom és a váz is becsúszott egy elfogadható árszint alá (ha úgy vesszük a Sony NEX-5R vagy NEX-6 után nem nagy az árbeli ugrás), de az objektív parkot összegyűjteni hozzá... na az a kemény inkább.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Parci #10 üzenetére

    Azért a bokeh mániásoknak nehéz elmagyarázni, hogy felesleges az FF szenzor. :) Bár tény, hogy nem lehet mellette olyan kompakt vázakat csinálni, mint M4/3 vagy APS-C esetében. Mondjuk tippeim szerint a Fuji X-rendszerében látott gépeinek jó részébe beférne egy FF szenzor.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Mercutio_ #25 üzenetére

    No igen, pontosabban megfogalmazva DOF mániások, csak túl sokat olvasok inglisül és ott az ilyen fotók (lásd lent) kapcsán főleg a bokehlicious, bokeh-maniac meg bokeh-addict kifejezések merülnek fel és ezt szőttem a mondandómba. Nyilván kreatívan használva egy M4/3-os gépből meg minőségi objektívből is lehet faszaságokat kihozni, de az ilyen szűk mélységélességet FF meg középformátumú vázakkal éred el.

    Ezekhez azért elkél az FF váz:

    Én használok céges Nikon D7000 meg D800E vasakat és van egy régi (masszív fém és üveg) Nikkor 50mm f/1.2 objektívünk és azért még én is le tudok esni a székről mikor a D800 által produkált DOF-ot meglátom. Nem vagyok FF mániás, nem akarok mindenáron FF vázat, de azért nagyon ki lennék békülve egy D600-zal, mellé meg egy Sony NEX 7 vagy Fuji X-E1 is jöhetne, mert franc akar mindenhova DSLR-t cipelni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák