Hi​r​d​e​t​é​s

2017. november 23., csütörtök

(#1) zzola

zzola
(PH! nagyúr)

Ez tuti német cucc! :DDD

(#2) forgonati válasza zzola (#1) üzenetére

forgonati
(őstag)

Komolyan sosem hallottál még róluk??

Az élet dolgait két részre osztom. Szörnyűre és kibírhatatlanra...

(#3) zzola válasza forgonati (#2) üzenetére

zzola
(PH! nagyúr)

Nem, tényleg. Pedig követem az IT világát...

(#4) Tommmysun válasza zzola (#3) üzenetére

Tommmysun
(senior tag)

Akkor azért kellett volna.... :U

(#5) zzola válasza Tommmysun (#4) üzenetére

zzola
(PH! nagyúr)

:B

(#6) jbush

jbush
(tag)

Az a Xilinx Spartan 6 helyesebben szólva inkább FPGA, mint processzor.
Egyébként meg nem rossz, de Németországon kívül nem látom sok létjogosultságát.

(#7) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Szepen vilagit, mehet ra a szigszalag.

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!" | Vasak: pici.tk/e

(#8) Bird

Bird
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Aha. 110k magyar forint. És még világít is.... :DDD

Tipikus példája, hogy még a hülyének is....

[ Szerkesztve ]

___ Btag: Bird#21416 (Diablo III) __

(#9) Tommmysun válasza hemaka (#7) üzenetére

Tommmysun
(senior tag)

Olvassátok el a cikket .... szoftveresen szabályozhatóak a LED-ek...... ettől még persze nem lesz best buy!

(#10) Bird válasza Tommmysun (#9) üzenetére

Bird
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ühüm... És miért kell, hogy világítson? :U Egy olyan cuccnak, amit minél jobban próbálsz eldugni a lakás egyik periférikus sarkában.... Biztos velem van a baj, de ez a mindenre led mánia nálam már az undorító kategória legalja. :O

[ Szerkesztve ]

(#11) Tommmysun válasza Bird (#10) üzenetére

Tommmysun
(senior tag)

Azért, hogy lásd éppen "múkodik" ..... és, hogy 100%-os töltöttségen van az antigravitációs hajtóműve, így bármelyik pillanatban elszállhat.... passz mire jó az alján a kék fény, de legalább nem kell leragasztani (mert remélhetőleg nem csak a felső, hanem az alsó LED-ek is kikapcsolhatóak rajta :) ).

(#12) Bird válasza Tommmysun (#11) üzenetére

Bird
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nekem is ilyen és ehhez hasonló elvetemült ötletek ugrottak be. :D Egyszerűen nevetséges és számomra valahol szánalmas. Bocsánat. :R

(#13) Aprósólyom válasza Bird (#12) üzenetére

Aprósólyom
(senior tag)

Nem csoda. Az olcsó, gagyi kínai játékokra emlékszem, melyek világítanak, villognak össze-vissza olyan helyen is, ahol nem kellene. Ezt a "fejlesztést" már 10-20 éve feltalálták. Sőt, egészen odáig jutottunk, hogy az elméletileg is magas szinvonalú, kifinomult izléssel megáldott tervezésbe is beszivárgott ez az irányzat, lásd Mercedes S klasse.

Undorító. Lehet a kínai piacra gyártják? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó sok-sok saját cuccom :) Induljon a garázsvásár: https://goo.gl/2BKa2W Kössz, hogy benéztél!

(#14) EasyR

EasyR
(tag)

Én az előd készüléket használom (7490).
Nem az első Fritz, ami megfordult nálam, de eddig a legjobb.
Nagyon minőségi, stabil szerkezet.
Ez is hasonló lehet.

Az ára komoly, de nem egyszerű router + vdsl modem.
Telefonközpont és Dect állomás is egyben.
Persze, akinek erre nincs szüksége, annak valószínűleg nem ez lesz a best buy. :)

;

(#15) hemaka válasza Aprósólyom (#13) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

kinai piac most nagy hype, nem veletlen ez a sok ambilight, vagy mi a francnak hivjak, ami szerintem teljesen undorito. :D

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!" | Vasak: pici.tk/e

(#16) xeon forever

xeon forever
(senior tag)

Kicsit drága. Nameg FTTH
... Egyenlőre az a best buy...

(#17) woodworm

woodworm
(őstag)

Ez a chipset jobb, mint puma?

(#18) DonaldJames

DonaldJames
(tag)

Köszi a leírást,de kicsit drága.

Nem Postázok!!!..Megbízhatóságom 400 pozitív és 0 negatív..... A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!"És megint dühbe jövünk.

(#19) Bird válasza Aprósólyom (#13) üzenetére

Bird
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ez a vidi amit linkeltél nagyon jól bemutatja mi számít manapság trendinek. Ebből nem kérek... Értem én, hogy mindig legyen karácsony, de szerintem akkor legyen amikor kell. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) woodworm válasza Bird (#19) üzenetére

woodworm
(őstag)

Az megvolt, hogy kikapcsolható? Tehát akkor van, amikor kell.

(#21) Hieronymus válasza Bird (#8) üzenetére

Hieronymus
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

"...Tipikus példája, hogy még a hülyének is...."

Nem csak annak illetve annak nem.
Ebből a bemutatóból nem jön le ennek az eszköznek a használhatósága.
Ezek a routerek elmossák a mobil és a vezetékes telefon közötti határt.
A család házi telefonközpontja.
A mobil telefon egyben vezetékes telefonként is tud működni. Nem csak a WIFI hatótávolságán belül. Bárhonnan ahol hotspot vagy mobil internet elérés lehetséges.
VPN kapcsolaton keresztül a világ bármely pontjáról el tudod érni az otthoni routert. Tudsz vezetékes hívást fogadni és kezdeményezni. A box belső telefonhálózatként is üzemel, ami távolról is elérhető.
A routerhez vásárolható további kiegészítők. Termosztát az okos otthonhoz. Dupla tuneres DVB-C egység.
NAS funkciók. ...
Nem kell meglévő Dect telefonokat kidobni. A nagymama tovább tudja használni. Megszokta.

Nyilván minden Fritz.box funkciót össze lehet állítani/elkészíteni olcsóbban. De a box egyben kínál sok lehetőséget és egyszerűen kezelhető.
A németek többsége töredék áron vagy ingyen, a szolgáltatójától kapja meg a routert. Én negyed áron vettem meg a 7490-et. További kötelezettség nélkül.

___ bambano: "...vagy legyél konzekvensen nyúl, vagy legyél konzekvensen agresszív. az agresszív nyulat megverik... ___

(#22) Bird válasza woodworm (#20) üzenetére

Bird
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Az megvolt, hogy a jelenségre utaltam? :U

[ Szerkesztve ]

(#23) Chrys_

Chrys_
(PH! addikt)

Hát nem lett szebb a régi formatervnél, mindkettő elég ronda :) Nekem a 3270-n a tartalék telefonvonalas net megy.

(#24) kraftxld

kraftxld
(PH! nagyúr)

Na, majd ha a szolgáltató ingyen adja akkor beruházunk, még elkarcolunk a 7390-el :)

MCSE+M/S, MCITP, VCP6-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#25) Stanlee válasza Hieronymus (#21) üzenetére

Stanlee
(senior tag)
LOGOUT blog

Jo par funkciojat nem mutatjak be a boxoknak a prohardveren, igy ugy tunik az eszkozt nem ismeroknek, hogy nagyon dragan kapnak egy minimalis hasznalhatosagu xDSL modem+routert.

Ami nekem tetszik meg benne:
- kulon wifi halozat vendegeknek, meg QR kodot is nyomtat amit beolvasva a vendeghalot a mobilon be lehet allitani, jo sok extra funkcioval a vendeghalozaton levo kliensek korlatozasara
- gyerekzar. Tudom gaz, de nem rossz, ha az ember jol tudja kordaban tartani a kolkoket
- megfelelo dongle-val akar LTE is van rajta, amit backupnak lehet hasznalni, ha elmegy a vezetekes net, de a simkartyat tudja telefonalasra is hasznalni az ember
- rengeteg VoIP funkcio, amik a telefonalast koltsegkimoleve teszik

Es meg igy se soroltam fel, hogy mi mindent tud. Persze 4-5 extra kutyubol ossze lehet tenni mindazt, amit ez egymaga tud, de ez a svajcibicska azert jo, mert egy keszulekben nagyon konnyen managelhetoen lehet beallitani sok funkciot.

(#26) Lacok válasza DonaldJames (#18) üzenetére

Lacok
(őstag)

Nem kicsit hanem nagyon drága.

[ Szerkesztve ]

(#27) DV válasza Stanlee (#25) üzenetére

DV
(senior tag)

Nalam a 3390-es megy par eve..

- Pl. firmware frissites beallithato, hogy fel-/teljesen automatikus legyen, vagy ki legyen kapcsolva
- Nem kell statikus IP cim a tavoli elereshez (ez jol jon barmilyen konfighoz ha az ember nincs otthon)
- Wi-fi automtikusan ki/be kapcsolhato napi/ora szinten, vagy aktiv marad az utolso felhasznaloig idon tul, stb

Nem ertem, ha az USB ilyen lassu, akkor miert teszik bele?
Inkabb arulnak USB nelkul olcsobban.....

(#28) Aprósólyom válasza woodworm (#20) üzenetére

Aprósólyom
(senior tag)

És ha bele sem tennék? A nyák is egyszerűbb lenne, a beültető a folyamat mérnök is kevesebbet dolgozna, stb... a végén még környzetbarát is lehetne és nem hiányozna senkinek sem a plus led.
Környezetbarátsággal többet lehet ma kaszálni, pláne Kínában, mióta rájöttek, hogy fontos erre odafigyelni. Azóta magasan ők fektetnek a legtöbbet megújúló energiákba. :R

Eladó sok-sok saját cuccom :) Induljon a garázsvásár: https://goo.gl/2BKa2W Kössz, hogy benéztél!

(#29) Tesztelo.hu

Tesztelo.hu
(senior tag)

Mi okozhatja, hogy a 4. és 6. méréseknél a feltöltés gyorsabb, mint a letöltés?

(#30) Goblin12

Goblin12
(őstag)

Üdv.

Én nagyon szeretem az AVM Fritzboxait, 7490-em van egy FTTH 200Mbit/sec-es nettel, és tökéletesen teszi a dolgát, soha egyetlen egy szakadásom nem volt vele. :K

Fogadni merek, hogy sokan közületek azt se tudjátok, hogy létezik hozzá, barmolás mentesen antenna csomag.

Syberia 3 - Végre folytatják a sorozatot. :)

(#31) Hieronymus válasza DV (#27) üzenetére

Hieronymus
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

"..ha az USB ilyen lassu, akkor miert teszik bele?"

Az újabb generációkban már USB3 port van. Ezzel a megoldották a gondot.

Érdemes tudni, hogy a router USB portja nem csak nyomtatóhoz vagy háttértárhoz használható.
Bármely USB eszközt meg tudja osztani a hálózat számítógépei között.
A gépekre virtuális USB portot kell telepíteni. Ezek után a portkezelő programmal lehet felcsatolni az virtuális portra, a routerbe csatlakoztatott fizikai eszközt. És úgy használni, mintha helyi eszköz lenne.
A korlát ez esetben is él. Egyszerre csak egy gép használhatja a routerbe csatlakoztatott eszközt.

___ bambano: "...vagy legyél konzekvensen nyúl, vagy legyél konzekvensen agresszív. az agresszív nyulat megverik... ___

(#32) woodworm

woodworm
(őstag)

Azért mert usb3 van egy routerben, nem lesz gyorsabb. Legnagyobb részt a cpu-n múlik a lemezkezelés. Nagyon kevés készülék van, amelyik jelentősen gyorsabban mozgatja az adatokat ~30MB/s-nál, ami a választóvonalnak számít az usb2 és az usb3 között.

(#33) -Skylake- válasza zzola (#1) üzenetére

-Skylake-
(senior tag)

Számomra a legdurvább az , hogy ez egy "German Designer Award Winner 2018" termék. Közben konkrétan úgy néz ki, mint amit valami határszéli nevenincs faluban egy majálison lehet lőni. Borzasztóan igénytelenül néz ki, 1980-ban is vállalhatatlan lett volna ez a külső.

"Nem nézem le a funkcionális analfabétákat. Ezt kikérem magamnak." Abu85

(#34) -Skylake- válasza Aprósólyom (#13) üzenetére

-Skylake-
(senior tag)

"Sőt, egészen odáig jutottunk, hogy az elméletileg is magas szinvonalú, kifinomult izléssel megáldott tervezésbe is beszivárgott ez az irányzat, lásd Mercedes S klasse."

Amit linkeltél kép az szó szerint a magas színvonalú , kifinomult ízléssel megáldott tervezés. Attól , hogy Te ezt nem érted, attól még a Merci nagyonis jól csínálja és nyugodtan olvass akár magyar , akár külföldi teszteket az S-class-ról , mert amit fenn írtál azzal az egész autós-szakma egyetért. Nagyjából az ipari remekmű a jó jelző az új S szériára.

"Nem nézem le a funkcionális analfabétákat. Ezt kikérem magamnak." Abu85

(#35) Stanlee válasza -Skylake- (#33) üzenetére

Stanlee
(senior tag)
LOGOUT blog

Esetleg peldat arra, hogy melyik router nez ki jol? Mert szerintem nincs szep router, de ez a maganvelemenyem :-)

(#36) Hieronymus válasza woodworm (#32) üzenetére

Hieronymus
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

"Azért mert usb3 van egy routerben, nem lesz gyorsabb. ...."

Ha tudod használni az eszközt, akkor lehet gyorsabb.
Az első képen 7490 routerbe dugott USB3 pendrive, NAS szintű megosztással elért eredmény látható.

Igazad van, nagyon sovány. De mi van akkor, ha közvetlenül kapcsolódok a számítógéppel a router USB3 portjához?!

Ez már jó eredménynek tűnik.
Nyilvánvalóan gigabites hálózaton keresztül kapcsolódtam a pendrivehoz.
Ez az eredmény egyébként jelentősen múlja felül a már korosodó Vostro 3350 gépem helyi USB3 portján mért eredményt.

(#37) Kopi31415 válasza Hieronymus (#31) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Nekem külső vinyó hálózati meghajtó beállításhoz semmit nem kellett gépen mókolni, a router webes felületén elintéztem mindent és ment.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#38) Hieronymus válasza Kopi31415 (#37) üzenetére

Hieronymus
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

A mókolás csak opció, arra az esetre, ha a sebesség is számít.
Akkor is ha nem háttértár vagy nyomtató kapcsolódik az USB porthoz.

(#39) Starchm válasza Stanlee (#35) üzenetére

Starchm
(kvázi-tag)

Most őszintén, egy ilyen routert te mernél a szekrénybe bezárni? :D

(#40) Gerasz

Gerasz
(tag)

Profi cucc.

Sok éve én is vágytam a már akkoriban is piszok drága Fritzboxra. Aztán eltűnt az ADSL és az okostelefonok elterjedésével a VOIP is érdektelenné vált legtöbbünk számára. Már a szolgáltatók is sokkal megbízhatóbb boxokat adnak az előfizetés mellé, így ezért sem kell egyhavi mediánbért kiadni egy szaros routerért.

(#41) Goblin12 válasza Gerasz (#40) üzenetére

Goblin12
(őstag)

Te tudod, de nekem nem kell a hulladék router a szolgáltatótól, ha van profibb cucc.

(#42) cszolee79

cszolee79
(újonc)

Miért venne bárki ilyet egy akármilyen Mikrotik helyett?

(#43) Kopi31415 válasza cszolee79 (#42) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

A szolgáltatásai miatt. Tíz éve csak ilyen router jön szóba számomra, ha venni kell, szolgáltató választásnál, csomag méretnél selling point az ilyen router. Kábel modemben is.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#44) vince

vince
(őstag)

Komoly cucc, komoly árral :C

''Miután az emberek az igazságot nem fogadták el hatalomnak, megtették a hatalmat igazságnak'' - Blaise Pascal

(#45) EasyR válasza Goblin12 (#30) üzenetére

EasyR
(tag)

Ez az "antenna csomag" nagyon komoly :)

Meg is nézem, hogy hol lehet beszerezni (és mennyiért) a 7490-es routeremhez.

;

(#46) Goblin12 válasza EasyR (#45) üzenetére

Goblin12
(őstag)

Hali.

Itt van az antenna pack: Pack

DE a linken "Bitte beachten Sie die Infos zu den Pigtail-Varianten!" Alatti részt olvasd el, mielőtt megrendelnéd, mert nem mind1, hogy milyen csomagot rendelsz!

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.