Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz joghurt #6 üzenetére

    A legújabb Coffe Lake-es Latitudeom van, és meglepetten tapasztaltam hogy az M.2 foglalat simán a SATA vinyó számára kialakított gödörbe van belebaszva (nagyon igénytelen). Most aki látott már 2.5"-es vinyót és M.2-es lapkát (kb. mindenki), az tudja hogy méretben sokszoros a különbség. Namost a Dell ezt a felszabaduló helyet nem is szándékozott kitölteni, tehát a vinyó helyén van 1 db M.2 + sok levegő. Azért el tudtam volna képzelni hogy ennyival nagyobb aksit rakjanak bele, mondjuk (ha már az se kivehető, hanem beleheggesztett mint a mai telókban). Mindez egy lengyelpiacos minőségű floppyként hajlongó műanyag lapkára rögzítve. Csavarozáskor attól féltem hogy átmegy a csavar a billentyűzeten, mert kb. semmit nem tartott a "keret". 2018-ban ezt értik a Dellnél business class alatt. Szemlátomást elindultak a Thinkpad lejtőn.

    Ezzel szemben a Fujitsu Lifebookom rollcage-et tartalmaz (a Latitudeben semmi erre utaló nyomot nem találtam, de nem szedtem atomjaira), a billentyűzet szétverve, hullámosan , 1-2 gomb nélkül is kiválóan működik, pedig maga a ház is deformálódott valamelyest. Jó, a régi Thinkpad kijelzőfedelet ez se ismeri, de a mostani Latitude fényében ez inkább a cikkbeli rugged military kategória, pedig csak sima mezei Lifebook.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák